Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Scumpele mele, copilul meu a inceput sa manance foarte mult...Sa fie de la lungile plimbari? Ieri una dintre mese a fost de 160 ml, astazi deja am avut doua mese de 160 ml. Si in rest, nu coboram sub 90 ml. E bine, e rau? Cateodata ma tem sa nu fie prea mult, sa-i faca rau...Au fot 100 ml de la mine si 60 completare...
Olga, as vrea nr de tel al fotografului si as vrea sa-mi spui si cat a costat sedinta foto. Imi trimiti pm?
Bianca, eu sterilizez biberoanele dupa fiecare folosire...Sunt nebuna? E suficient doar sa le spal?
Vorbeati de preferinte pt biberoane. Eu folosesc Avent si Primii Pasi, desi cred ca al meu ar manca si cu lingura...
Cum ramane cu intalnirea?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Ileana Andrei papa din 3 in 3 ore ..135 ml lp si mai papa si 170

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Alice, multumesc, imi plac mult rochitele de la anne bebe, descoperisem site ul, pt Sara de acolo iau rochita. Problema e rochia mea. O sa dau o fuga in afi si sper sa gasesc ceva.
Bulinutza eu stiu ca la anne bebe au numai hainute pt copii
Olga, multumesc, o sa incerc si la h&m. uite aici cateva torturi frumoase
http://www.sweetela.ro/copii.php?tip=botezuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Superbe rochitele de pe situl anne bebe... :)

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

eu spal bibe cu un det lichid cica bio de la Mega (marca lor) care e si ieftinutz - vreo 8 lei si le sterilizez dupa fiecare folosire. N-ar trebui?
Nu vreau sa vb cu pacat dar cred ca azi raportez a doua seara fara colici
i-am pus o picatura in plus de colief la masa de seara (5-6 p.m.) si vad ca n-a mai urlat ba chiar azi a ras toata ziua. Sper sa trecem si de seara asta

Bulinutza - nu stiu cand merg la dr T, sa vad cum ma organizez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Vad ca nu mai ziceti nimic cu intalnirea....
Eu am vazut la nuk un det special de bibe su suzi...noi nu avem ce spala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Sara, apoi mi-a picat fisa ca tu vb despre tine :D au numai haine de copii.
Eu mi-am luat o rochie de la h&m cu 90 lei :) dar nu am imbraat-o inca. Pt botez mi-am gasit una la zara

Anda, tortul cum il faci? Il faci tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor sunt disperata. Asta mic a dormit toata ziua. S-a trezit doar sa manance si somn in continuare. Si acum doarme. El de obicei de pe la 7 nu mai doarme, iar la 9 ii fac baita. Doarme si acum si inca nu i-am facut baie. Ati patit asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

suzie, spuneai cumva ca bebe are bubite pe fata ca niste cosulete? si a mea la fel, iar dr pediatru a spus ca s-ar putea sa fie reactie la laptele praf (i-am dat doar de 2 ori lapte praf, insa s-a iritat imediat). ne-a recomandat NAN HA si, daca nu dispar in 5 zile, produse de ingrijire hipoalergenice. lady, si voi va confrutati cu asa ceva?



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Raluca, la noi papa numai lapte de la mine, eu am fost cu el la medic pediatru homeopat si cred ca de la licoarea ei i se trage, sa vad cum sa comporta maine si sun iara la tanti aia, daca nu ii dau cu ceva crema, am vb cu un medic dermatolog si mi-a zis cu ce sa-i dau. Poate sa fie si de la ce ai mancat tu (daca mai alaptezi), poate fi si acneea bebelusului sau dermatiota seboreica. Ai grija cu ce iti recomanda sa-l dai, eu era sa o patesc ca medicul de familie mi-a scris un medicament care nu merge la bebelusi, noroc cu dermatologul. Am zis ca de acum inainte sun si verific tot ce zice medicul de familie ca ma tem sa nu mai gafeze iara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Olga, am patit si eu sa doarma radu mai mult ziua. Si a adormit destul de tarziu noaptea dupa baie, pe la 12,1. De atunci nu il mai las sa doarma mai tarziu de 7 jumate

Mergi la inceput