Cel putin 10 kg jos (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor,
sunt cam desumflata azi, ca iar aveam 66.3; deci numai -700g fata de luni; nu merge cine stie ce dieta asta

lulu, aseara am scapat in avocado, a facut sotul o salatica cu ceapa, rosii, usturoi si am mancat cu o felie mica de paine, dar era cam 22.30;ei nu o fi foc din alea 200 calorii maxim

m-am plictisit de dieta asta, oua oua si iar oua si carne carne carne; de saptamana viitoare o dau pe supe creme cred



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

eu in week-end am planuri mari, numai salata mananc si peste. azi gatesc ptr baieti, supa de gaina cu taitei de casa si tocanita de ceapa, dar ptr mine am in plan:
salata de avocado cu usturoi, ceapa, rosii
salata de sfecla cu usturoi si poate putina maioneza
salata avocado cu branza capra.

si peste de orice fel

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello!

Nu mai beau nici capuccino (nu ma lasa Rina asta) asa ca mi-am inceput dim cu niste ananas si o continui si eu cu amidonuri, pilaf cu legume.
Acum m-a luminat prietena mea ca a citit mai cu atentie decat mine si se pare ca dimineata incepe cu un pahar de apa minerala cu continut bogat in sodiu sau un pahar de apa calduta cu o lingurita de otet de mere si una de miere de albine. Bine ca nu am aflat dupa mai mult timp

un inceput de we minunat tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Habar nu aveam de faza cu apa

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

fug acasa, ma duc sa imi recuperez copilul din parc si apoi sa ma apuc de gatit sa am maine liber la dezmat- adica la plimbare.

va doresc un sf de saptamana placut

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Habar nu aveam de faza cu apa

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!


pagina 22, la capitolul CORP si MINTE din doc dieta_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu am ajuns pana acolo

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
In ultima vreme am fost foarte ocupata ,cu diverse +mincatul.La servici avem monitorizat traficul pe net ,asa ca imi lipsiti enorm.Cind ajung acasa am lectii si alte prioritati asa ca imi cam lipseste integrarea la grup si se vede.
Desi zilnic incep perfect,seara o termin dezastruos. De azi revin in forta.Pe 7 aprilie mergem la o petrecere la piscina.Trebuie sa ma rog la Dumnezeu si Maica Domnului sa ma ajute si bineinteles la voi ,ca asta chiar e proba.Tu ,Laura ,imbracata poti spune ca ai noroc in viata.
Iris ai fost la Milano?
Aseara am avut seara fetelor ,la bowling.Sint antitalent total!Am degajat culoarul pt mingi ,sistematic.In fine ,am o amica care a scapat mingea in spate....A fost dragut! Imi trebuie o idee tare ,ca fiecare organizeaza seara, periodic.Ne vedem o data pe luna.
anamariame,sigur vrei sa inceapa cu 9?
Vad miscare multa si-mi place!
Va pup,





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ups, dulcetica, ma gandeam la 59 kg pe cantar , se pare ca acel 9 ma obsedeaza mai tare decat cifra initiala Succes pana pe 7 aprilie, ai ceva timp, ce target ti-ai propus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cucu......hop si eu...ma primiti?

Faza e ca eu nu cred in diete.Bun.Am o prietena care cu Rina 90 a dat 7 kg in doua luni.Bun.Eu am dat 35 de kg in doi ani,dar mai am 7 ca sa ajung la greutatea dinainte de sarcina.Sport fac,nu e o problema.

M-am apucat si eu de asta cu o zi carne,una legume,una paste,una fructe.

Sincera sa fiu,eu nu pot vorbi de ceva decat daca probez pe mine.E valabil in orice situatie.

Acu`,cartoful e la legume sau la ziua de carbohidrati?Orezul unde e incadrat?


Lipia poate fi mancata in loc de pizza cu legume?

Salata poate fi mancata in oricare zi din dieta?
Adica oricand?Ma refer la salata verde,de sezon,cu ceapa verde si un strop de ulei de masline de ala..prima presa sau asa ceva,luat de la mama lui.?

Ca vad ca se poate manca carne cu salata.
Daca mananc in ziua de fructe si o salata verde...are ceva?
Acu` o sa fiu sincera pana la capat.Eu mi-am propus s-o tin corect,ca sa demonstrez...ca nu se slabeste cu ea.....nu cat se spune.....si ca odata ce se revine la un regim relativ normal....exclusa painea si fara mancat dulciuri ca prostu`.....(cum face jumatatea mea,cand scapa la prajituri...)se ia la loc in greutate.

Eu oricum fac tunel,electro si nu am piele atarnata si vergeturi...si nu am nici celulita deloc,da` sunt curioasa de nu mai pot.....si ca sa spun ca dietele sunt ...daca merge,merge,daca nu nu...trebuie sa testez pe pielea mea.
Asa ca v-as fi recunoscatoare daca mi-ati da cateva detalii.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput