Sezatoarea canadiana (219)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena.elena

Ioana merci foarte mult, o sa sun la clinica pentru copii, e aproape de noi, ceea ce caut e sa nu stau prea mult sa astept ca fetita mea nu are rabdare deloc si ar fi o mare problema sa fie 2-3 ore timpul de asteptare cum am vazut la unii medici... te rog frumos intreaba la clinica din CDN pt adulti daca au locuri, cum se numeste?
Merci inca odata .
P.S. Interesanta si oferta internet/telefon, ramane de discutat in amanunt...:)

www.albumdefamilie.ro/cont/elenamitro/albume/" target="_blank">Eva



iti trimit un mail



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Ioana (arturicii),te rog trimite-mi si mie informatiile despre telefon/internet pe email daca poti teo210301@yahoo.ca.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilidana

Ioana (arturicii),te rog trimite-mi si mie informatiile despre telefon/internet pe email daca poti teo210301@yahoo.ca.
Multumesc.


ai mail



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Fetele, ati fost careva la 1000 islands? Ce pot sa fac acolo care sa nu fie foarte plicticos pentru un copil de 9 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Buna!

Multe dintre voi aveti iconita cu buburuza, insemnul meu de multumire pentru ajutorul acordat cand aveam mare nevoie de asa ceva, in 2010.
Am intrat sa va salut si sa va spun ca astazi am deschis la umanitare un subiect: Monica70 are nevoie de noi .


Este vorba despre prietena noastra, Moni, mamica tanara, cu doi copii mici, care a fost diagnosticata cu melanom malign in acelasi an ghinionist, 2010. Are mare nevoie de ajutor si, stiindu-va cu suflet bun si saritor, am indraznit sa intru si sa va cer ajutorul.
Va multumesc si va doresc multa multa sanatate!

A voastra, Maria Rubi.


Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviavlad spune:

Buna ziua!
Sunt o noua membra a acestui forum, acesta fiind primul mesaj pe care il scriu aici. Va scriu intrucat sunt foarte aproape de primirea vizei, cred ca in luna septembrie ma voi stabili in Canada, in Toronto. Am un baietel, de 8 ani si jumatate, Vlad, care in R a terminat clasa I. Va rog frumos sa-mi dati informatii legate de inscrierea lui la scoala, imi fac mari griji ca nu voi putea ajunge in Canada inainte de inceperea anului scolar! De asemenea, as vrea sa stiu daca in Canada se practica administrarea de vaccine de imunizare impotriva streptococilor, stafilococilor, copiilor. Sunt cativa ani de cand ii administrez vara un astfel de vaccin, care il protejeaza timp de un an de acesti "musafiri" si as vrea sa stiu daca trebuie sa-mi fac griji in Canada ca nu voi gasi astfel de produse.

Va multumesc anticipat!
Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Citat:
citat din mesajul lui parpalak

Fetele, ati fost careva la 1000 islands? Ce pot sa fac acolo care sa nu fie foarte plicticos pentru un copil de 9 ani?


Noi am fost cand Moni avea 9 ani si sincer in afara de hotel (este inebunita sa stea la hotel nu conteaza unde) totul a fost plictisitor pentru ea.
In croaziera mai ales s-a plictisit de moarte. Pentru noi este interesant sa vezi insule si case sau palate dar pentru un copil de 9 ani nu prea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

gabid, merci! Deci ori mergem cu DS-ul dupa noi, ori ne pregatim de mutre (fi-miu nu prea stie sa-si gestioneze plictiseala). Sau mai asteptam.

liviavlad, n-ai de ce sa-ti faci griji cu scoala. Cind ajungi, depistezi scoala de cartier, si te duci sa-l inscrii, nu-i mare filozofie. De vaccinurile de care zici tu eu n-am auzit aici. Eu i le-am facut pe alea din schema lor si inca doua suplimetare, (pneumo si meningo) pentru care am platit la vremea respectiva, dar care am inteles ca acu sint incluse (daca nu ma insel). Ala de gripa cred ca i l-am facut odata, cind era mai mic. Cam asta stiu eu de vaccinuri, poate stiu fetele mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviavlad spune:

Multam Parpalak! Eu ii dau lui Vlad aici Luivac, un imunostimulator foarte bun, datorita caruia nu i-am mai dat antibiotic de cativa ani. Astept sa-mi mai scrieti!
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Buna fetelor, stiu ca s-aa mai scris pe acest subiect dar discutiile sunt vechi, caut un pediatru roman pentru fetita mea de 3 ani, de ce roman,pentru ca are niste probleme se pare si trebuie evaluata foarte bine iar ea nu vorbeste decat romana deocamdata. Deci daca stiti ceva dati de stire va rog.
In alta ordeine de idei, exista gradinite unde e o educatoare la 1-2 copii, ati auzit de asa ceva? Care sunt gradinitele de stat, Centre de la petit enfance? Nu inteleg foarte bine organizarea gradinitelor aici.
Merci frumos anticipat!

Mergi la inceput