Clubul "babelor" FIV-oase 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

fetele cochetele va pup si eu si va doresc o saptamana buna

sami...eu zic ca 9 minute pentru inceput si pauza dupa 75 de miscari din astea desincronizate e foarte bine!!!

alina_alba aduna-ti increderea si optimismul si tzop la atac. vei vedea ca va creste endo. am citit dincolo ca bei si ceai de cretisoara? sau abia dupa ET il bei? stiu ca nu sunt in situatia ta si momentul pe care-l traiesti acum dar eu cred ca pana pe 22 va mai creste. ce zici? ma gandesc sa nu stressezi cumva endo si sa nu fie nevoie. ieri 6 mm, azi poate 7 si pana pe 22 e foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Saru-mana, Sabina! Da beau mult ceai de cretisoara. Sunt super stresi, astept momentul asta de ceva vreme, am amanat de cateva ori, daca mai aman inca o data o iau razna. dar o scot eu cumva la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

alina alba multa multa bafta si sa fie foarte bine iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ooofff....sabinutzo...nu e bine!!!
ce conditie fizica aveam eu...nu mai devreme de anul trecut in vara,faceam 50 de bazine de 25m lungime...acum daca ma duc la bazin cred ca-mi dau sufletu' pe acolo,o ora de aerobic o faceam fara sa gafai,lejer.

spre rusinea si nesimtirea mea de la 15 Noiembrie nu am mai facut niciun fel de sport-cred ca am fost la vreo 4 ore de aerobic in 4 luni...am inceput FIV-ul,am fost plecata la Buda...apoi am avut creierii in pioneze cu rezultatul,multa treaba cu magazinul nou,apoi au venit nametii...insa toate astea...sunt doar motive pe care mi le gasesc in "apararea" mea ca adevarul este ca daca vroiam...gaseam timp si pentru miscare.
si chiar ma resimt acum...anchilozata si parai din toate alea.
dar...gata!!!m-am pus pe treaba si intr-o luna imi recapat suflul.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:))
eu am fost intotdeauna ultima la sport.
am fost la sala o singura data, o luna intreaga, in 2004???
si de atunci n-am calcat deloc pana anul trecut in decembrie. decembrie a fost cum a fost...dar in ianuarie spre mijlocul lui ianuarie am cedat.
in decembrie ma duceam inarmata cu vointa &co. spre ianuarie...s-a dus vointa mea. asa ca un balon umflat care a facut fas. cam asa a fost la mine:)
greu greu
v-as putea da si detalii comice despre cum ma "descurcam" eu la sala dar cred ca va imaginati...
prima sedinta de kangoo???
aiaia nici nu intelegeam ce mi se intampla. de ce raman fara suflu atat de repede? de ce, daca ma opresc, tremur pe loc pana pic cu ghetele alea in sus? ei...simpatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

cand ma vedea instructorul simteam exact ce gandeste: aiaia iar a venit asta? oare de ce vine???
nu mi-a facut niciodata placere:) mai mult, ca sa fiu sigura ca ma duc, l-am pus si pe sotul meu sa mearga la aceeasi sala (el la fitness, eu la aerobic). ne inarmam amandoi, ne intalneam seara la sala si eram pleostiti ba pe rand, ba impreuna.
cand am descarcat fimuletele recomandate de cybele...aiaiaia...PAS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Hihi ... Sabinuta, ma regasesc! Eu n-am facut in veci aerobic & stuff ... pana anu asta... Mi-am facut in ianuarie abonament, apoi am racit , acum am reluat! Fac si aerobic , taebo, kangoo, trambulina, zumba ... nu de toate odata dar le combin (merg doar de 2 ori pe sapt). Nu pot sa zic ca-mi place la nebunie, dar incet, incet m-am obisnuit!

Ce program v-ati descarcat? Ca nu mai gasesc pagina in care se discuta asta. As vrea si eu sa-mi iau ceva de pe net si sa lucrez in zilele in care nu merg la sala! Va pup!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Salut!


Despre ce programe vorbiti?! Spuneti-mi si mie, va rog, pentru ca eu, desi am o sala langa mine, nu ma pot urni si pace. La sala de langa mine nu gasesc pilates si sa ma duc in alta parte, pierd timpul pe drum si la vestiare, dus etc. Cred ca acasa as face, dar mi-ar placea un program fain. Sami, tu ce program de abdomene faci?


Dragele mele, eu m-am hotarat asa. Zic pas la inseminarea cu injectabile si tot tacamul pe aici. Imi iau o pauza de vreo 2-3 luni pana in vara cand sotul meu este mai liber. Intre timp, imi traiesc viata cat mai frumos: papa sanatos, sport, plimbat pe afara la soare, cate un pic de vin rosu si multe, multe conversatii cu PK pentru a stabili detaliile FIV-ului. Mai fac ce mai trebuie sa fac, sa vad ce imi zice. Teoretic, as dori sa prind o luna buna cu hormonalele si sa fac atunci - sa vad daca este de acord asa. Eu zic ca este bun planul meu.


Sa aveti o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

cybele vorbea in decembrie aici despre niste filmulete cu aerobic.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168802&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

fetele cochetele ce faceti?
lara?
sami?
celelalte babutele?
azi m-am intalnit cu aadina
am inghitit si prima pastila de dhea

Mergi la inceput