MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

buna dimineata !
meniul meu pt azi:
md: 500 ml apa, apoi un mar maaaare de tot :D, 1,5 l ceai :D (tre` sa beau pana pe la 14,00 altfel am pus-o)
p: megasalata de rosii+castravete+ridiche+telemea+b.burduf
c: salata de rosii+castravete+ceapa verde+un copanel
aaa, mi-am adus si desert: un patratel ciocolata neagra 75%

azi la piata am intrebat doamnele despre grasimile din branzeturi: telemea = cash = burduf :-) doar branza dulce e dezsmantanita :D
azi voi chiuli ca merg la sedinta don`soarei si voi merge sa mi cumpar masline si ton in apa, yuhuuu

Puisor, fasolea cum ai preparat-o ?

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

daria ce pui tu acolo nu e meniu e doar salata de langa mancare

toate branzeturile de pe piata is extra grase...sora mea cand o ajuns in Franta...ea fiind vegetariana o intrat rau de tot in lactate...majoritatea de capra ...si in 1 an a pus pe ea 8kg

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

poi d aia pun asa sa compensez cumva ...
pfoaaai, am mancat patratica de ciukalata ... e buuuna si asta neagra, parol
Brindu, tu ce combini azi ???



_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io azi daria am ashea in program

Md: lapte de soia, wasa cu gem si unt
G:porto si cred ca si un biscuite
P: gogosari murati cu carne de pui si la oala(mai mult fiert)
G:mar si am si o banana orin birou
C: cred ca aseara si anume o portie mare de praji cu brinza si jeleu facute de mine

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:



si eu ma gandeam daca pot combina branza dulce cu mar apoi am renuntat si am bagat maru` cu ceai
astept pranzul cu interes

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Daria, a fost fasole rosie din conserva. Am spalat-o si i-am adaugat doua cepe taiate pestisori si calite in ulei cu sare si boia. Simplu, rapid, satios.

Monti zice ca nu conteaza grasimea branzeturilor ci sa fie cat mai uscate si fara zer. Atat.

O zi frumoasa doamnelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

atunci am luat bine telemea seaca si b.dulce destramatoare nu era cash
fasolea suna bine, cred ca daca pun la kukta cu verdeturi, apoi pe langa o salata cu multa ceapa verde, e deliciu
multumesc de sfaturi


edit: eu nu stiu voi cat mancati la pranz, dar eu azi m-am
am facut un bol din 4 rosii mici, 4 ridichi, juma` castravete lung, 2 fasii ardei si mixtura de branzeturi telemea+burduf+b.dulce
acum mai dau pe gat restul de ceai si pana la 7 pauza

intrebare: beti cafea/ness ? indulciti cu zaharina, puneti lapte de ex. uht de 1,5 % ?


_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

daria teoretic monti spune no coffee ...da mai toate fetele beau cafea normala..mai putin child careia ii place cea decoff ..

eu personal beau lapte cu nes (ca la o cana de lapte pun numai o lingurita de nes si aia nu plina)...iar laptele il beau uht 0% sau in cafea imi fac cu lapte praf 0%. m-am obisnuit sa beau lapte 0% si nu-mi prea mai place cel cu grasime

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

eu m am lasat de 3 saptamani cu dieta si cum nu pot bea fara lapte, n am mai baut, insa imi place combinatia, cum zici tu, 200 ml lapte si 5 ml cafea :D
daca ar fi sa beau, cand se poate ? la cate ore distanta de pranz ? ma gandesc ca laptele e luat ca aliment, nu ?

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io beau intre mese...de fel nu-mi place cafeaua cafea la gust si daca is si obo si beau cafea normala imi vine sa vomit..dar nesul nu imi face rau..si cred ca mai mult imi place gustul laptelui decat a nesului(ca doar mi-o dat mama mea laapte matern pana la un an jumate)

poti bea si dimi..si dat fiind faptul ca bei cu lapte 0 e considerat glucida toata combinatia. (stiu ce spune monti despre cafea dar eu cred ca e ff buna pentru creier nu musai ca te tine treaz dar e si antoxidant si revigoreaza starea de amorteala a neuronilor)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput