MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

pe mine nu m a deranjat ZZZ-ul ala :-)
spuneam fara introducere de ce am ales un pic mai spartan Montignacul ... alta data voi pune o introducere clara sa se inteleaga.
multumesc pt sfaturi, mult spor si voua

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Daria, mult spor! Daca imi permiti un sfat: Montignac nu e spartan, chiar deloc. Nu-l lua spartan ca nici asta nu-ti mai ramane daca esti ca mine. El functioneaza perfect asa cum e si fara sa-l faci tu mai strict. Informeaza-te, citeste cartea ca sa intelegi mai bine tipurile de alimente si sa inveti singura cum poti sa le combini.

La mine nu intra dimineata decat o cafea mare, unde incape la tine apa? Si juma de litru...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

am zis ca nu scriu, dar scriu.
Buna dimineata !
juma` l apa simpla sau cu lamaie, in fiecare dimineata, asa e regula la superdieta si in drum spre servici, in masina, beau :D apoi la juma` de ora sau o ora dupa mananc fructe.
Cand am scris mai spartan m am referit la fara paine, problema mea e painea, pastele, cartofii, imediat simt cand le consum, se lipesc de mine cu drag :-)))


_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Neata.La mine nu da cu minus cantarul.Iar am stagnat(bine ca nu da cu plus pentru ca am fost plecata si am mancat te miri ce).
De azi la sala iar si la dieta monti.Unde este vointa din primele saptamani ( ca nu o mai gasesc)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neatza fetele,

haideti la o fierbinteee.. cae mai frigut afara..

Puisorule nu prea are oase( dupa cum spunea si Brandusa doar sira aia) si este chiar delicios. Din ala am avut pofta( noi mai des cumparam pastrav-din care dau si la copii).
Child stiam de apa dimineata, dar calduta? La temperatura camerei? Felicitari pt minus la cantar!

Meniul de azi:
MD: cereale cu lapte( scortisoara si o lingura fructoza); cafea
G: morcovi(2 buc)
P: spaghete de dovlecei cu sos de rosii( raw)
G:ridichi
C: supa de linte.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ma primiti in grup ?
Sunt cuminte si mi-am tras 1,5 l ceai de capsuni cu lamaie ...

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza,

Va pup fetele mele si va imbratisez tare.Ma scuzati ca nu am mai intrat pe aici,mi-am schimbat job-ul,incerc sa ma duc part time si la cel de inainte,vreau sa ma apuc si de niste cursuri pt a avea drept de semnatura,plus copil,plus treburi,ce mai...o nebunie completa.Dar nu v-am uitat deloc.

De slabit,nu stiu cate kg mai am,nu am mai reusit sa ma cantaresc sau sa imi cumpar unul pt acasa,dar blugii incep sa cada de pe mine ,inot in gecutele vechi (pe cand in nov nu reuseam sa ma imbrac in ele),tricourile se aseaza mai bine pe mine,in concluzie sunt happy si in love de Monti.
Din aprilie imi fac abonament la sala,3 sedinte pe saptamana de cardio/pilates si fitnes,sunt sigura ca in cateva luni voi scapa si de surplusul de pe burtica,caci e singura zona ce ma deranjeaza rau.Bine ar mai fi si sanii,dar acolo doar cutitul ii rezolva.

De mancat mai mananc si prostii,insa ma mentin pe pozitie,incerc sa fiu cat mai conforma zi de zi.
Azi am urmatorul meniu:
MD:ceai de fructe,paine,branza,ou fiert,castraveti
P:mancare de fasole
C:ceva legume,salata

Voi ce mai luati la pachetul de servici?Am nevoie de ceva lejer si care se mananca rapid,din pacate timpul nu imi permite sa ma lungesc la pranz.
Mini-pizza arata fantastic,voi incerca sa le fac si eu adaptate la faza 1.

ANDANI arati senzational,iti multumesc ca postezi poze,deoarece tu stii ca pt mine esti cel mai bun exemplu ca se poate

PUISOARO ce-ti mai face mandra mica si frumoasa??

BRANDUSA ,incearca sa iei pielita pestelui,caci ea da senzatia de greata,mai ales daca nu e bine facuta.Eu pap peste prajit cu usturoi simplu,fara mamaliguta,sau in crusta de sare cu legume.

Carmen asa mami,da jos kg sa te invidieze mamicile in parc.

CHILD,cum merge serviciul??

NINHA sushi arata fantastic de bine si deliciosSi tu arati foarte bine

DARIA poti consuma carbo,dar numai de calitate,adica orez,paste,faina,toate integrale.
Nici mie nu mi se pare Monti un stil spartan,ci cel mai bun stil de viata,cel mai sanatos,de care nu m-as mai putea lipsi acum.Vad monti,gandesc monti,respir monti.Si ce ma bucura cel mai mult este faptul ca peste tot aud de acest stil,inclusiv Menci sustine acest stil de viata.

Va pupez,ma pregatesc de munci,fiind ucenic inca pana pe 1,sunt la tura de mijloc,adica 12-18,deci nu inteleg nimic din zilele astea.

O zi frumoasa ca voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Neatza!
CARMEN da, apa calda, nu calduta, ca la ceai, daca mai pui si lamaie e chiar ca un ceai. Cica ar curata intestinele foarte bine...adevarul este ca la prima ora am fugit la toaleta :))
Si apa de dimineata ma revigoreaza foarte bine...citisem eu mai demult ca organismului ii face foarte bine ceva lichid cald (nu cafea) de dimineata.
In cartea asta care o citesc acum, da si explicatia stiintifica...mai recomanda o zi pe saptamana detoxifiere, adica doar fructe si legume, vlastari, ceaiuri...oricum se precizeaza ca nu trebuie sa se moara de foame in ziua de detoxifiere.
O sa aplic si eu regula asta, sa vad cum o sa ma simt.
Daca aveti ocazia sa cititi cartea, merita, eu credeam ca stiu multe despre alimentatie, dar mai am de invatat...sunt si remedii pentru diferite afectiuni, toate prin alimentatie.

Meniul de azi:
- apa calda
- paine integrala cu magiun
- salata mixta (salata, ardei, rosii, vlastari de lucerna), carnati de casa
- iaurt 0%
- mancare de linte, mozzarella
- apa calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

zzz.. sa speram ca te cheama daria si nu trebuie sa-ti dam de paste mielul . Te primim cu drag in randurile noastre . Sper ca ceaiul e natural si nu lipton

montigirls bine intentionate multumesc de sustinerea pentru peste cu legume da ..o sa incerc acasa ca ma ameninta mama cu crap + ajung in Ro fix in jurul Floriilor si atunci va fi dezmat cu gratar de peste

despre apa de dimi..si mama mea la fel bea...jumate de litru cu lamaie...si apa calduta..face asta de vreo cativa ani si nu mai acuza dureri de colon

auziti voi ce stiti de uleiul de rapita? ca mi-am luat acu ceva vreme (cred ca v-am si spus) un unt organic facut din unt normal si are si ulei vegetal de rapita..e ff bun ...adik nu e asa gras ca untul obisnuit

meniul meu azi:
MD: wasa cu unt si gem , juma cana de lapte de soia
G: un fruct ceva
P: tocana de legume cu ceva carnita
G: fruct
C: nush inca





Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ups, ceaiul e pickwick cred, avem aruncate la gramada aici in dulap, la servici :-) am luat un plic si gata :D am un bol de 2 l :D

aseara m-am cu omleta cu burduf si salata cu ceapa verde, azi cred ca repet figura
la peste nu ma bag inca, nu sunt un prea mare fan :( un ton in apa poate.

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput