MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

va pup pe toate fara nici o exceptie

vaiiii .... "grasa si frumoasa" ???? nuuuuu , nu pot sa aud, citesc expresia asta ..... eu clar vreau sa fiu slaba si frumoasa , nu grasa

andanii

2007...2012 de la 95 la 66.5 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Andanii, si restul fetelor, va pup! N-am mai dat pe-aici de mult, tot cu kilogramele alea ma lupt probabil tocmai din cauza ca m-am lasat de montignac si nu gasesc farama de vointa sa-l tin iar ca la carte ma tot scald in mici si multe exceptii
Am intrat doar sa va salut si sa va spun cat de mult admir veteranele montignac cu vointa multa si cu rezultate pe masura! Jos palaria

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hei andani nu sari in sus ca nu am spus obez...ca daca e s-o luam asa gras=obez si slab=anorexic ...io ma refeream la aceeasi chestie ca nu tot ce e "slab" e si frumos..trebuie sa fim armonios construite..nu scheletic construite.....eu merg pe principiul...sanatos si frumos (asta exclude si obez si anorexic)..deci in cateva cuvinte...INAINTE CU MONTI SA FIM ARMONIOS DE FRUMOASE:)))))

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

clar se vede ca s-a incalzit vremea ca montigirls ale mele nu mai dau semne..sau ati inceput sa pentru Paste?

meniul meu azi:
Md: lapte cu fulgi
G: lapte cu nes
P: omleta cu bacon si telemea
G: o porto cred
C: ei asta nu mai stiu..poate ma apuc sa fac ghiveciul ala de legume ca m-am mai eliberat cu treaba de acu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

Brandusik eu luni si marti am facut curat( mai am bucataria si balconul) asta ca sa dea casa bine ca am scos-o la vanzare , dar nu intru din motiv de un copil bolnavior si marait.. acum doarme..

Meniul de azi:
MD:ou fiert, branza telemea, rosii; cafea
P:supa de legume
G: cred ca migdale
C: spanac si compot de mere





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Brandusa, eu sunt in cursuri la job, lucrez si de acasa plus teme.

Cu curatenia de Pasti, ne-am apucat timid-timid.

De mancat am avut: mancare de spanac cu c. de vita, tocanita de ciuperci, salata verde cu b. feta, file de sole.
Azi am cuscus integral cu sos de rosii.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Androix, mie imi place avatarul tau de mor . Vointa din pacate nu am de dat . Poate daca te gandesti la sanatatea voastra , a familiei, nu stiu zic si eu. Parca sport faci, asa ca ai toate sansele sa slabesti. Te asteptam daca te hotarasti sa treci din nou de partea lui Monti

Brandu, aici iti dau dreptate cu extremele. Imi place cuvantul asta armonios

Cristina, spor la treburi ca se pare ca ai nevoie

Carmen, tin pumnii sa vindeti cat mai repede casuta . Si sa se faca bine bebe

Azi am fost la aquagym si a fost asa de bine . M-as duce in fiecare zi daca as putea, mai ales ca dupa merg si la sauna...

Meniu azi:
MD: cascaval, wassa, rosii cherry
P: varza calita si doua ochiuri
C: spaghete integrale cu sos de rosii si vinete



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cucu-bau Unde-mi sunteti?

In drum spre servici( adica o ora si jumatate de condus) mi-am facut planul culinar pt weekend.

So, pt cina de azi fac niste ciuperci pleurotus la wok cu sos de soia si garnitura de quinoa. Pe maine varza calita cu friptura de porc iar duminica somon la cuptor cu legume. Poate mai fac o supa crema de mazare si niste minipizza rapide pt cina de maine seara. Voi ce planuri aveti?

Meniu azi:
MD: salata de broccoli
P: briose cu iaurt
C: ciuperci cu quinoa

O zi calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna dimineatafetele,

eu sunt mai linistita, Elena e mai bine, ieri am mers si afara, am ramas cu tusea dar trece si asta( in timp ).
Sunt destul de multumita de ceea ce am realizat pana acum( kg date jos) si asta ma ambitioneaza sa continui.. ideea e ca nu am ce imbraca( hainele imi sunt largi) si m-am intalnit cu mamicile in parc care au ramas uimite de silueta mea

Puisorule multumesc de gandurile bune. Cautam casa aproape de parintii mei, ca voi incepe munca si sa am ajutor cu copii. Sper sa rezolvam cu bine acest aspect. Ce face Stefania? Felicitari pt aquagym. As face si eu ceva dar nu mai sunt fonduri

Dana sper sa ai cat de curand o perioada mai putin aglomerata.

Meniul de azi:
MD: wassa+gem fructe de padure conform(cafea)
G:un mar
P: fasole verde cu usturoi
G: o briosa de post(daca fac)
C: salata de cruditati





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puey da mey puisoaro asta spuneam si eu cu extremele

apropo de kg am gasit o chestie pe net. Rata metabolismului si se calculeaza ashea:
RMR = 9.99w + 6.25s - 4.92a + 166g-161
w = weight in kilograms;
s = height in centimeters;
a = age in years
g = gender = 1 for males, 0 for females

Ca sa mentii kg la care esti..calculezi ashea: RMR*1.15 si astea is caloriile de nu trebe sa le depasesti ... daca vrei sa scazi in kg...ei sub astea trebe sa scazi cantitatea de calorii (aviz puisoarei care era cu hipocaloric din timp in timp)

azi ma duc si eu la Aqua
meniul meu azi:
Md: lapte cu fulgi
G: o fructa
P: tocana de legume cu muschi de
G: o fructa
C: supa



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput