MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

eu am retinut ca nu te a influentat negativ si vad ca si Brindu e ok :-)
nu dati cu pietre :D

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

eu dupa cum am spus mai rar ca-mi petrec timpul in parc!!
Ieri insa am gatit: ciorba de loboda( dara are orez asa ca nu e pt mine), fasole batuta( din care am mancat) si urzici cu usturoi!! ( o nebunie!!)

Meniul de ieri:
apa calda cu lamaie! (multumesc Diana) are efect!!
MD: un avocado( atat a intrat)
G: 15 migdale
P: fasole batuta cu castraveti acri
C: tot fasole( ca parca nu ma saturasem)
apa cu lamaie

Meniul de azi:
apa cu lamaie
MD: un mar
G: iaurt 0%
P: supa de linte(pe saturate)
G: ridichi
C: urzici
apa cu lamaie

Nu am mai reusit sa fac gimnastica, dar ieri am mers pe jos cam 3 statii de autobuz(dus intors) plus drumul pana in parc, sa nu va zic ca in parc nu stau o clipa locului( Elena exploreaza parcul, iar aseara Stefan a vrut sa jucam fotbal..)
Puisorule o sa caut si eu reteta de lipii( suna bine cu umpluturile alea pt atunci cand nu ai timp.. )
Danaincearca sa te odihnesti! Sper sa te simti bine cat mai curand.

Eu am descarcat cartea "esti ceea ce mananci.." cine o vrea o trimt pe e-mail sau sa o pun pe 4shared.E destul de interesanta!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, da, eu vreau cartea
pe mailul mamagiuliei coada de maimuta yahoo.com
Multumesc frumos !

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro io vreau sa-mi iau minge sa inlocuiesc scaunul de la birou

daria..io is clar pro lapte...asa cum tu nu poti sta fara brinzeturi asa nu pot sta eu fara lapte zilnic. Dupa cum spuneam eu beau 0 UHT..sau de soya

carmen cartea de care spui nu e scrisa de tipa aia Bilic?

meniul meu azi
Md: juma de cana de suc de mere, o cana de lapte si vreo 3 biscuiti digestivi(nu cred ca is monti ca is prea dulci parca)
P: am omleta cu bacon si telemea si vreo cateva masline
C: supa de ceva
G: am prin birou : para, mar, cioco neagra, si alune de padure...deci ceva din astea intre mese si daca ajung la sala azi musai o banana

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

piua: alune de padure ? eu n am gasit alunele in liste :( stii cumva ce punctaj au ?

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

daria daca is crude (adik doar uscate) si fara sare au undeva la 15 toate alunele...si le poti manca intre mese ..dar desi monti nu e pe calorii...trebuie sa fii constienta ca au multe grasimi si deci un pumn de alune pe zi e de ajuns (alune normale, fistic, alune de padure, migdale, nuci)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ahaaa, nu sunt eu mare fan, dar in weekenduri cand ma ia frasu` de pofte ... deci sa ma uit in comert ... nu sunt sigura ca voi gasi :(

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gasesti...kaufland, carrefour, cora gasesti si alune normale fara sare, si migdale si sigur si din astea de padure

si apropo ca spuneai ca-ti place brinza..poti face praji care o fac eu cu brinza si jeleu (adik baza de brinza)..eu acum am facut din amestec de urda cu philadelphia si deasupra jeleu facut de mine din mango,o porto, prune si o para ..iese de..spui ca e tort si e fresh ashea

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


reteta detalilata te rog
desi imi e frica, eu sunt dependenta de dulciuri, as putea trai doar cu ele ma si mir ca reusesc sa ma abtin sa nu rontai intre mese.
saptamanile trecute am tot mancat merele coapte la mw cu scortisoara, dar mi-a mai trecut si de ele

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

daria am trimis PM

carmen io acu am vazut ca tu pe contul cu pozici tu ai pozica numai cand aveai 80..nu ne arati si noua schimbarea de la 70?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput