Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

LA MULT ANI, MAY!!!!!!!!!!!

Noi incepem diversificarea saptamana viitoare, sambata, cu morcov la abur....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LA MULTI ANI MAY

Jade, eu ii dau biscuiti populari

sei, mersi ..eu intelesesm ca nu e bien sa ii dai ami mutl d eun fruct dar murea copilul de foame,a sa caazi i-am dat la masa de fructe 2 biscuiti, un mar si o para, a papat tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci, merci :)

mikka, cati morcovei ai de gand?
ii dai intai laptic si apoi morcovul. blenduit simplu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani May ! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta frumoasa ! Un pupic si o floricica si de la T

Si noi am stat azi cateva ore prin parc
Sunt franta , nu mai pot de picioare

bunny nu am avut noi botezul ci am fost invitati la un botez
eu sa stii ca ii iau papica la pachet , am gentuta termo de la avent , bag acolo si serveste baiatul masa in oras
tu cerelale cum le pui in fructe ? asa praf ? sau prepari cerealele cu lapte/apa si apoi pui fructele ?

seidana la botez a fost asa si asa ....

anca tu de care cereale ii dai ? acelasi lucru te intreb si pe tine , cum i le dai cu fructele ?

in legatura cu paravanul acela solar , arata bine in poza , dar parerea mea este ca tot il bate soarele pe copil , cel putin cand bate din fata
copertina noastra se lasa in jos muult mai mult decat acesta si tot sunt zone in care il bate soarele , cel putin picioarele nu sunt protejate deloc


_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Anca, multumesc ptr raspuns!
Astazi am observat si eu ca lapticul nu ne mai ajunge. Mergem marti la pediatra si intrebam de fucte, sper sa le putem introduce, ca altfel ne e greu. Ea nu mananca la biberon, nici nu insist, ca o pun la san la max 4-5 ore.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi.. de ce sa nu combini 2 fructe? na ca pe asta nu am auzit-o ..., in borcanase mai niciodata nu gasesti numai un fruct ..

Jade a ti fost cu ursuletul la botez?
la ce cereale / biscuiti te gandesti? de ce vrei sa-i dai , ca doar T e un grasan

si noi am fost cam 3.30-4 in oras.. am impins caruciorul cu spor , cred ca o sa am la muschi pe buci la vara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Voi ce fructe le mai dai ca a mea s-a cam saturat de mar+ banana, mar+para, mar+ portocla (si varii combinatii din ele)? azi i-am dat borcanas ca nu a vrut sa pape mar+ para ...banana nu mai vreau sa ii dau ca a facut prune azi d 3 ori si imi era mila cum se scremea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci, jade :)

ce fericite sunteti ca stati atat in oras. lu a mea nu-i convine nici in carut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

bunny nu am avut noi botezul ci am fost invitati la un botez
eu sa stii ca ii iau papica la pachet , am gentuta termo de la avent , bag acolo si serveste baiatul masa in oras
tu cerelale cum le pui in fructe ? asa praf ? sau prepari cerealele cu lapte/apa si apoi pui fructele ?



nu, nu eu le fac...asa era borcanasul din comert cumparat; contine mar,ananas, banana si cereale, uite d:asta: http://vidabebe.com/tarritos-hero-baby-todo-fruta.html

si eu v-oi lua mancare facuta de mine de-acasa, insa fructele ar trebui consumate imediat, nuż

may aveti grija cu cerealele de orez, constipa nitel

Noa a papat azi o masa de fructe din: juma de banana, o para(nu mare, dar nici mica) si 2 felioare de mandarina. blenduiala totala:12O gr. ras tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alex2011

Anca, multumesc ptr raspuns!
Astazi am observat si eu ca lapticul nu ne mai ajunge. Mergem marti la pediatra si intrebam de fucte, sper sa le putem introduce, ca altfel ne e greu. Ea nu mananca la biberon, nici nu insist, ca o pun la san la max 4-5 ore.



Noa papa tot la 3 ore. si-i dau cat vrea ea...si lapte praf si/sau fructe sau legume...si tot nu rezista mult. Sunt copii care prefera mese mai mici dar mai dese

Mergi la inceput