Ioana Tufaru Calugareanu

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Da,Cristina,articolul e realist,au mai tot fost unele bine scrise dar nu in presa de scandal...Maruta e un penibil cu aproape toate subiectele lui insa la Simona Gherghe ma asteptam sa fie mai umana...

Mi-a fost foarte draga Anda Calugareanu,am vazut-o intr-un spectacol cind eram mica in orasul meu si mi-a ramas in suflet ce talentata si plina de viata era .

E clar ca fata are probleme de sanatate si in loc sa-i rezerve un loc la un psiholog sau psihiatru,isi bat joc de ea in cele mai intime detalii,se pare ca nu mai exista nimic interesant si decent in Ro pt rating .



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

amenzile sunt mult prea mici la cati bani au castigat de urma difuzarii emisiunilor. trebuiau sume mari, sa usture bine si sa se invete minte,. era si un comentariu la articol si tare adevarat zice ca Cna se face ca da amenzi si televiziunile se fac ca platesc..si totul merge la fel, din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ce tare! Poza de la articol e de la maruta! Acum am vazut ca si protv a luat amenda.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

daniela-b, ce bine ai ascris!

Am intrat doar sa spun ca sunt foarte revoltata de emisiunile facute pe tema asta, ba din ce in ce mai fara limite...am ramas blocata sa vad pana unde s-a ajuns, si nu am putut urmari decat o frantura dintr-o emisiune a ProTV!

Si ce ma mai enerveaza, si pot sa supar pe oricine ca nu ma intereseaza : poti fi actor celebru, poti fi un bun profesionist, poti fi ce vrei tu...asta nu inseamna ca, daca ai merite si diplome si mai stiu eu ce...esti un parinte perfect! Prea ma enerveaza chestia asta, vai ce parinti extraordinari...stie Maruta si mai stiu eu cine, ce parinti au fost parintii ei?

Fara sa ma informez, doar asa din franturi, am inteles ca Ioana a avut o problema cu greutatea de cand se stie, ca avea un apetit pentru mancare dezvltat...poate si asta inseamna ceva...

In fine, sper sa se termine cu bataia asta de joc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

n-am urmarit toata povestea, asa ca nu stiu exact : ce relatie a fost intre anda calugareanu si dan tufar (fara "u", asa il chema in buletin, "tufaru" era numele pentru scena) ?

au fost iubiti, amanti, sot si sotie ?

ioana s-a nascut inainte sau dupa decretul care interzicea intreruperile de sarcina ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ce legatura are decretul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

pai ...m-am gandit ca problemele ioanei ar putea fi, de exemplu, rezultatul unei incercari nereusite/empirice de intrerupere a sarcinii...


nu mi-o luati in nume de rau, va rog. de ce m-am gandit la varianta asta ? pentru ca o colega de-a mamei mele a ramas insarcinata, inainte de 89, avea in jur de 40 de ani (destul de batrana pentru standardele acelor vremuri) si o fiica destul de mare, nu cunosc motivele care au determinat-o sa incerce sa scape de sarcina in mod empiric, nu a reusit, baietelul s-a nascut cu 3 degete lipsa la o mana si avea tulburari destul de grave de comportament, le-a scos peri albi parintilor, de atatea suparari si necazuri (nu intru in detalii, dar chiar au fost probleme foarte grave) inima mamei lui a cedat si ea nu mai este printre noi de multi ani, iar tatal isi ineaca amarul in alcool...

e posibil sa nu am dreptate, pana la urma nu stiu cum am putea noi sa aflam adevarul, dupa atatia ani. ca ioana a avut o copilarie nefericita, am inteles, a trecut si prin experienta aceea cumplita cu internarea. insa poate toate acestea nu au facut decat sa adanceasca niste probleme deja existente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

CorinaDani, Dan Tufaru si Anda Calugareanu au fost casatoriti, apoi au divortat. Ioana a fost copil dorit, dar s-a nascut cu aceste problemele de sanatate. Din pacate, mama ei a murit cand ea era inca copil.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput