Aspirante optimiste! (774)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

gina atunci cum ti se pare citatul asta? nu e putin.... aici m-am simtit luata peste picior

"Asa ca astept sa vad "rezultatul" dupa semafor daca e rosu - rosu sa fie. Daca va ramane verde, atunci sa ramana inca... 9 luni de-acum incolo. Pardon inca 8 luni sau poate chiar 2 ani ."

mesajul asta m-a deranjat, m-am simtit jignita

adica eu spun cum e, incerc sa invat si apoi imi pica in cap
apoi inseamna ca nu toate persoanele apreciaza faptul ca incerc sa dau sfaturi sau sa explic
poate ca sunt multe persoane care stiu cum sta treaba cu uratii dar cand se tot insista am zis sa explic
pt ca devenea chiar enervant (cel putin pt mine) urarea cu ""... sa nu mai vezi 9 luni uratii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lorena,nu te mai supara.era doar o forma de incurajare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ufaaaaaaaaaaaa!!!o furtuna intr-un pahar cu apa!!!(parerea mea)!!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Lore, serios acu', chiar pui tot la suflet? Presupunand ca cineva te lua peste picior (nu mai stiu de unde ai citat), desi mie mi-a sunat mai mult a autoironie textul, ce-are a face de fapt si de drept? Cineva = 1 persoana. Noi suntem vreo 30. 1/30 =3,33%. Pai sa-mi dea mie sansele astea la vreun sindrom, ca sar in sus de bucurie.
Io zic sa te iei dupa parerea majoritatii
Pune mana si foloseste netu' ala si interpreteaza aci analizele fetelor; vrei sa murim de groaza neintelegerii fara voi?

Ma duc sa ma apuc de ale casei, ca m-am aruncat intr-un suflet pe laptop sa nu care cumva sa-mi scapati printre degetute.

Seara buna fetili. Tzitzi sus, capu' 'nainte (sau invers )







I.P.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

popica merci pt cuvinte...

dar nu folosesc netul pt a interpreta analizele, consider ca nu am nevoie
am lucrat totusi destul timp pt a dobandi o oarecare experienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Asta era Lore de nu ai intrat tu? Eu zic sa te calmezi ca nu a fost cu rea vointa de nici o parte.
Nu pot sta mult asa ca zic esentialul.
Moni da si pe mine m-a durut in umarul drept pana azi dimineata, de vineri, nu puteam sta nici pe partea stanga ca durerea parca iradia, suntem in aeeasi zi a ciclului, mie tot pe 3 mi-a venit dar eu luna asta cu am voie sa prestez si sunt asa suparata.
Ia Lore si alex treceti aici la interval si lamuitima zanocinul si arcoxia sunt contrainicate in perioada conceptiei?
Oare nu as putea calca stramb?
Dar peste cateva zile cand imi revin si sunt in stare nici cu prezervativ nu am voie, cred ca da nu?
Eu imi astept sotulica sa imi aduca legume ca sunt moarta de foame si vreau o ciorba cu multe legume proaspete.
Moni uitai bea ceai de merisor si dispare senzatia aia de usturime, eu am avut dar foarte putin.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Popico, doar eu is cu netul si ceva stiinta din carti, Lore e biolog si a lucrat in laborator de analize. Mai, nici mie nu mi-a placut acea postare, mai ales ca referirea la cele 8 luni fusese preluata de la Bob si e evident de ce la ea nu a fost bine sa apara menstruatia dupa 8 luni...
Mihaela, am vazut pe net ca arcoxia e interzisa daca vrei sa faci bebe (sau invers). Unele fete ziceau ca in luna respectiva cu HSG nu trebuie sa presteze, asa li s-a zis.
Nu stiu dar cred ca e OK sex cu prezervativ, nu ai voie sa ramai gravida, dar poti sa huta-huta. Incercati si cateva picaturi de tinctura de merisor dizolvate in apa, tinctura e concentrat de plante, are efect foarte bun. Sau luati Urinal, e tot din merisor.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Deci e clar interdictie totala inca o luna de acum incolo, ca na pana vin uratii pana pleaca, numai bine se termina si postul.
Eu nici nu m-am uitat la prospecte la medicamente doar asa fugitiv mi-a venit ideea ca as putea calca stramb.
Mersi alexx.
Moni dar tu ai facut si histeroscopie?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Monique, uite, citeste cu rabdare aici (vezi si povestile fetelor ca mai dau niste sfaturi pe acolo):
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155449&whichpage=1
si:
http:// www.medical-endometrioza.com /category/tratament-naturist/
Aici mi-a atras atentia mai mult partea asta:
Se va exclude din alimentatie carnea de porc, grasimile, produsele lactate grase, conservele de carne, mezelurile, alimentele prajite, condimentele iuti, otetul, alcoolul, zaharul, cafeaua, ciocolata, coca-cola, morcovii, sfecla roie, marar, soc, patrunjel, soia (aceste legume au efect estrogenic, fiind interzise în endometrioza).

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Asta era Lore de nu ai intrat tu? Eu zic sa te calmezi ca nu a fost cu rea vointa de nici o parte.
Nu pot sta mult asa ca zic esentialul.
Moni da si pe mine m-a durut in umarul drept pana azi dimineata, de vineri, nu puteam sta nici pe partea stanga ca durerea parca iradia, suntem in aeeasi zi a ciclului, mie tot pe 3 mi-a venit dar eu luna asta cu am voie sa prestez si sunt asa suparata.
Ia Lore si alex treceti aici la interval si lamuitima zanocinul si arcoxia sunt contrainicate in perioada conceptiei?
Oare nu as putea calca stramb?
Dar peste cateva zile cand imi revin si sunt in stare nici cu prezervativ nu am voie, cred ca da nu?
Eu imi astept sotulica sa imi aduca legume ca sunt moarta de foame si vreau o ciorba cu multe legume proaspete.
Moni uitai bea ceai de merisor si dispare senzatia aia de usturime, eu am avut dar foarte putin.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


Merci Miha de sfaturi

Aspenter (75 mg) 1/zi

Mergi la inceput