Bazar Umanitar * ( 71 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ducky

Buna fetelor,
Cine este dispusa sa preia de la mine o cutie cu lucrusoare pentru donat in cazul Ionelei?
Astept un mesaj privat cu datele unde pot trimite. Multumesc

Diana Maria,mami de GLAD (11.07.2005) si de ELENA (22.12.2008)

Al meu blog



Ducky.le voi prelua eu ptr Ionela.
Multumim mult.!





Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

Am sa trimit colet la Mikaeela cu lucrusoarele de donatii.
De asemenea va rog mult sa faceti confirmarile, pt ca eu cel putin nu agreez sa trimit pachet si sa nu stiu daca s-a platit sau nu pt cazurile noastre, mai ales cand e vorba de persoane necunoscute. Si sincer, nu-mi face placere deloc, la sfarsit de saptamana cand apuc sa intru pe net mai mult, nu doar pe fuga, sa ma intrebe cineva, oarecare, "mai tb sa fac ceva ca sa te mobilizezi, sincer?"
Am spus si repet, pachetele le pot pune doar lunea. Si asta in cazul in care mi se confirma plata la produs, de persoanele care se ocupa cu asta.
Multumesc
Am sa pu si eu ceva carti la donatii, imediat ce apuc sa le pozez si sa-mi fac timp de pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
anca, nu e musai sa fie polirom sau chic, dar am cumparat cateva carti de la fetele de aici din colectiile respective, si ma gandeam ca poate mai au de pus la bazar.
pana la urma orice editura sau colectie e binevenita, asa ca mai astept oferte
anca, multumesc de oferta , astept sa o licitez!

o zi excelenta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ducky

Am sa trimit colet la Mikaeela cu lucrusoarele de donatii.
De asemenea va rog mult sa faceti confirmarile, pt ca eu cel putin nu agreez sa trimit pachet si sa nu stiu daca s-a platit sau nu pt cazurile noastre, mai ales cand e vorba de persoane necunoscute. Si sincer, nu-mi face placere deloc, la sfarsit de saptamana cand apuc sa intru pe net mai mult, nu doar pe fuga, sa ma intrebe cineva, oarecare, "mai tb sa fac ceva ca sa te mobilizezi, sincer?"
Am spus si repet, pachetele le pot pune doar lunea. Si asta in cazul in care mi se confirma plata la produs, de persoanele care se ocupa cu asta.
Multumesc
Am sa pu si eu ceva carti la donatii, imediat ce apuc sa le pozez si sa-mi fac timp de pitici.

Diana Maria,mami de GLAD (11.07.2005) si de ELENA (22.12.2008)

Al meu blog


Cred ca ar fi corect sa specifici in fiecare anunt ca doar la sf de sapt citesti mesajele dar nu si neaparat raspunzi si doar lunea expediezi ...........din pc meu de vedere ti am dat inca alte 2 mes in care iti spuneam ca am platit la cazul Andrei,am fost confirmata acolo si am crezut ca poate fi ok.......ti am pus si link in mesaj cred.......eu nu pot momentan sa scanez si nici nu m am gandit ca e asa mare deranjul sa mergi in pagina acelui subiect sa vezi confirmarea de plata, nu am mai rugat o pe dicirstea sa confirme pe PM avand asa multe probleme.........deci eu am platit pe 07.03 si tu imi pui colet sper luni 18.03...ajunge pe 22.03........ti se pare in regula?.......de ce nu mi ai raspuns la primele 2 mes sa mi spui ca tb sa ti trimita neaparat dicirstea confirmare pt ca nu ai timp sa pui copy la un link sau nu ai chef sa faci asta ca sa vezi o plata sau nu poti sa intri la acel subiect, ca sa ne mobilizam mai repede cu confirmarea, sa stiu si eu rasp tau,asta daca ai citit atunci acele mesaje sau le ai dat ignore ca erau de la o necunoscuta oarecare......... unul din produse pt ca a trecut sezonul imi este deja nefolositor......nu te supara dar lasa te de bazar daca nu faci fata cu implicarea in toate sensurile,nu ai timp,chef etc. .....pt cazurile umanitare se pot dona pur si simplu bani fara sa stam sa ne mai rugam de cineva,oarecare sa trimita produsele cand ai nevoie si cand trebuie....e ultima noastra colaborare si pt ca nu ai timp le poti pastra ca poate Dicirstea nu intra si nu poate confirma pana luni asa ca sa nu te mai stresezi pt cealalta luni pe 25 sa le trimiti mai bine lasa......mi e nu mi mai trebuiesc.......ramane donatia mea pt Andrei
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

olim am pus cartea la bazar. am vazut ca online e pe la 32 ron, asa ca m-am gandit ca 23 ron ar fi un pret decent. cartea e noua, am castigat-o la un concurs dar nu ma atrage subiectul ei. spor la citit . link la carte : http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=40731

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
www.lowcostroutes.com/ro" target="_blank">zboruri ieftine

Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

anca, multumesc mult

fetelor, mai astept oferte
o duminica excelenta va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am platit si eu ieri 35 lei pt. Mathias (pt. hainutele de la Mamagiuliei) si 70 lei pt. Andrei Stoian (pt. tutu de la Andata).
Rog fetele daca pot sa ma confirme cand intra banii.
Multumesc!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Uai, Gabby, ne-ai cam palmuit. Cand punem produse la bazar nu stim cand se vand si daca la momentul vanzarii suntem disponibile sa fugim foarte repede la posta. Eu sigur sunt dintre cei care trimit cel mai greu.
Cumparatorii au dispensa o luna pentru plata, dar in privinta donatorilor n-am reusit sa ne punem de acord la vreo regula de viteza de trimitere. Si, din cate stiu eu, 9 zile e chiar un termen bun. In general exista ingaduinta fata de donatori, iar daca este vreo urgenta, se fac intrebari si cereri directe, dar donatorul trebuie sa fie de acord.
Bazarul umanitar se bazeaza cel mai mult pe donatori care nu au posibilitati sa ajute financiar, si ajuta cu cat de putin, de cele mai multe ori lucruri mici reduse la valori modice.

Exprimati-va, haideti sa definitivam si regula cu viteza de trimitere, si astfel fiecare decide daca se poate angaja sau nu.
Chiar ma gandeam ca, de cand cu martisoarele, s-a modificat programul de bazar, astfel incat putem pune produsele pe perioade foarte lungi, dar acum daca le pun pe un an si le uit acolo si merg in vacanta la vara sa zicem, incurc borcanele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Alexandrina ce sa zic, era o problema de comunicare intre mine si ducky , nu consider ca am palmuit pe nimeni si nu tb sa se simta nimeni asa, nu ma refeream la mamicile care pleaca cu copii prin spital sau din cauza problemelor cu ei nu au un anume timp sa raspunda,sa intre,sa expedieze intr un anume interval si nici la perioada de vacante cand exista justificare, pt ca adev problema era din pc meu de vedere ca nu a raspuns la 2 mesaje la diferenta de cateva zile, iar la al 3 lea cand am intrebat ,, sincer,mai tb sa fac ceva sa te mobilizezi?,, sau macar sa primesc un raspuns?,orice.......,scuza...,ce am de facut etc., nu ignore total, doamna s a simtit tot ea deranjata si a scris aici in loc sa mi raspunda la mesaje prin PM, email ca sa clarificam neintelegerea....adica gasesti timp sa intri pe la bazar sa scrii cateva propozitii si nu gasesti timp cand ,,citesti mesajele fugitiv de la cineva,oarecare,, cum s a exprimat dansa sa scrii ca raspuns o propozitie?cat iti ia?......iar cand ma revolt la al 3 mesaj tot ea e ofensata?.........oare situatia statea la fel daca ii depuneam in cont cateva sute de lei pt prod in afara campaniei umanitare?sincer nu cred, macar pt raspuns la mesaje cu ce am de facut sau sa mi trimita contul sunt convinsa ca gasea timp si 10 min sa faca un colet,seara dupa ce dorm copii de ex. etc.sa l trimita....dar asta e parerea mea.........nu dati cu pietre
Din partea mea eu pun colete si reactionez la fel la mes pt detalii si la prod donate pt campanii umanitare si la cele care le vand sa cumpar altele folositoare.........consider ca e vb de respect pt cumparatorul de buna credinta
Alte relatii care exista intre alti cumparatori, donatori vs vanzatori,donatori nu sunt treaba mea...........sper ca de data asta sa se inteleaga cum trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alina azi a plecat coletul sper tine, sarut mana de incredere.

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput