La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss sunteti superbi cu totii!!! L al meu a zambit tot timpul cat a vazut-o pe sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua !

Strumpitz,nu am timp sa stau la fudul butoiului! Multumim ca intrebi mereu de noi1 Iti sta foarte bine tunsa asa, te avantajeaza iar Sophia este minunata...asa copilas dulce si frumos.

Fetelor, eu nu mai am timp de nimic! Duracell a trecut la partea cea mai nasoala pentru mine, si anume cataratul .Se urca intr-o secunda pe noptiera, de acolo pleaca cand se plictiseste si se uraca pe scaune, de pe scaune DIRECT pe masa. Si vrea sa stea numai si numai in picoare pe ele, nu in sezut sau altfel. Va dati seama cu cata grija stau zi de zi, moment de moment. Sper totusi sa se plictiseasca repede si sa renunte la escaladarile astea ca efectiv nu stim ce sa-i mai facem. Am incercat sa-l certam, am ridicat(putin)tonul, l-am lovit la fudulet(usor)...si nimic. Si colac peste pupaza se urca in scaunelul lui de masa tot asa,catarandu-se...Saptamana trecuta a sarit din patut...patutul fiind de foarte mult timp lasat la cel mai jos nivel.S-a lovit binenteles la cap...ca era rosu. Nu pot sa mai stau....este pe masa in picioare face bravo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

STRUMPY iti sta foarte bine( fara periat da)esti superba parca te intinereste ce a spus NIKC cand te-a vazut, piscoasa e o scumpa ce mutrite face ea si curatenie maxima sunt asa scumpi cum fac ei prostioare si cum sta pe raft e tate.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Catank m-ai omorit cu placinta asta nu am facut niciodata, eu fac placinte de alea poale in brau,la noi in zona nu se fac de alea cu varza. Daca as incerca de asta sigur as face cu mere.

AM VAZUT POZICI CU SONIA SI SEGIU doi frumosi astept si cu tortul( pana la urma ai facut doua torturi?).


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Ziua buna tuturor, am citit si eu ultimele pagini repede-repede cit inca doarme Adam.
Strumph, am vazut pozele si imi place foarte mult noua tunsoare, te prinde minunat, iar Sophia e o poznasa si jumatate . A-propos de 'ázi nu cheltui nimic' - asa am zis si eu si nici nu am iesit din casa, dar am intrat pe un site cu haine si erau reduceri, asa ca am comandat niste bluzite de primavara, deci nu am reusit sa ma abtin de la cheltuieli. Nu-i nimic, e si miine o zi. Iar luni mi-am luat un parfum cu banii pe care ii cerusem de la sot pentru pantofi , asa ca acum trebuie sa ma finanteze din nou pentru incaltaminte . Macar m-am lecuit (temporar) de cumparat jucarii, are asa de multe si nu il intereseaza mai deloc...

Eu tot incerc sa citesc si ce am pierdut din urma, am incercat budinca cu mere rase (merci pentru reteta Roxy) si i-a placut lui Adam, ba a mincat si taica-su o portie .

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Bluenight, nu mai fi deprimata, incearca sa vezi partea pozitiva a lucrurilor, programeaza-te pozitiv!!! Nu e usor sa fii singura printre straini - si eu stau toata ziua cu baiatul acasa, tatal lui vine de-abia seara, prietene nu am aici (plus ca nu inteleg nici ceha iar cehii nu prea vorbesc engleza) - dar na, iau si eu lucrurile asa cum sunt si astept zile mai bune din punctul asta de vedere. Mai ies si eu sa ma plimb, merg la cumparaturi, stau cit mai mult cu Adam pe afara si abia astept primavara adevarata, sa fie mai cald si sa stam jumatate de zi pe afara . Cheer up, o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare,

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Strumf primesc si penalizari ..scuze ca v-am incurcat..inca nu va cunosc suficient de bine incat sa nu va mai incurc..apropo de pozici, tunsoarea te prinde ff bine si chiar arati ff bine, ai dat multe kg jos, felicitari..cat despre micuta e o dulce si o scumpica..si e asa dragalasa cum face ea pozne...vroia la zapada(inca mai aveti?) sa se dea si ea cu saniuta

Ailed multam de idee, chiar suna bine..acum sa vad de peste, cu toate ca nu sunt fan, dar ptr o zi merita....o sa fac separat si ptr copii, ca sigur cu peste nu-mi mananca Stefi.

Alina ne mai inspiram si de la fete, si mai vedem noi ce mai facem ptr bufet.

Roxi, asa am pus-o si pe Stefi la olita, de la 10 luni, am zis sa le obisnuiesc ca nu cumva sa am surprize si sa ma chinui mai tarziu cu ele ca nu vor..chiar daca la pampers renuntam mai tarziu..Stefi de la 2 ani nu mai purta pampers nici ziua, nici noaptea si nici afara..Chiar daca am avut si "accidente" au trecut. Si acum mai are "accidente" la gradi ca refuza sa mearga singurica la toaleta..

Ale mele nu au vrut sa doarma la pranz, m-am chinuit 1 ora sa le culc si nimic, pana acum s-au jucat, au dansat, au carat toate jucariile prin casa, iar acum isi cer drepturile amandoua,vor la mama in brate..asa ca va urez o zi frumoasa in continuare si sanatate multa la puiuti.


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutareeeee

LA MULTI ANI SARA DE IONYYYYYYY
SA FII SANATOASA SI TOT CE ISI DORESTE MNAMI PT TINE SA SE INDEPLINEASCA

strumph aseara am dormit de la 8 seara la 8 dimineata
cu intreruperi ce-i drept
da somn nenicaaaaaaaaaaaaaa
si as mai fi dormit o turaaaaaaa
da nu am mai avut loc de ele

bluenight REVINO-TIIIIIIIIIIIIII
NOI TE IMBRATISAMMMMMMMMMMM
SI TE PUPAMMMMMMMMMMM
SI SUNTEM IMPREUNA CU TINEEEEEEEEEEE
HAI FA UN TEST
CA DACA E SA FIE APARE POZITIV DACA DEJA TI-A INTARZIAT
DACA NU MERGI LA UN CONTROL

catank multe imbtratisariiiiii

picky la noi nu te lasa sa ajungi la asa febre
medicii de spital
recomanda
la peste 38 cu 5 sau 39 sa se foloseasca algolcaminul
sau altceva de scadere urgenta a febrei
pt ca se intra usor in convulsii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluenight

Buna dimineata mamici

Of, a trecut ceva vreme de cand n-am mai intrat sa va citesc!

Urez La Multi Ani cu intarziere pt toti fluturasii care au implinit 1 an. Sa creasca mari si frumosi si voiosi si destepti!

Noi suntem bine, relativ. La Mihai ii ies dintii de sus si m-a terminat cu somnul, au fost zile cand toata noaptea a stat la san, off.
Eu am facut si o mica depresie cu mutatul asta in alta tara.
Strumph eu nu stiu cum rezisti si tu singura, fara sa ai prietene pe acolo. Eu m-am simtit foarte singura zilele astea si ieri am tras o tura de plans
Si colac peste pupaza, sa nu va zic ca mi-a intarziat ciclu desi am sterilet! Am niste emotii. Eu am ciclu regulat si ultima data cand mi-a intarziat asa, a venit Mihai. Plus ca ma sperie si plansul asta, sa nu fie ceva schimbari hormonale fiindca fix asa am patit si cand am ramas gravida cu Mihai, cum mi-a intarziat ciclu cum am inceput sa plang din orice. Of of, mai astept cateva zile pana sa ma duc sa-mi fac test.

Mihai (04.06.2011)


Unde stati in Be?
De cand ai steriletul bagat? Ti-a venit menstruatia regulat de cand l-ai bagat? Intreb ptr ca eu stiam ca steriletul poate duce la dereglari/intarzieri ale menstruatiei, sau chiar la a nu mai avea menstruatie pe perioada steriletului..sau sa sangerezi cate un pic zi de zi.. Cel mai sigur e sa-ti faci un test..dar sigur nu cred ca-i sarcina, ci doar dereglare hormonala de la sterilet..

Cami astia nu au stres..la spital le da dafalgan(paracetamol mai puternic) sau nurofen..dar aici nu folosesc algocalminul..poate doar in anumite caziuri..noi nu am primit niciodata..



Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

asa de liniste pe aici...ca nu imi mai vine nici mie sa intru

Mergi la inceput