Produsele forever living

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

nikole, eu pentru corp folosesc o crema Neutrogena (body emulsion, norwegian formula ,aici la 310 g ma costa 15$) si e excelenta pentru pielea mea uscata, mai ales iarna aici.
Pentru fata am folosit (mai folosesc din cand in cand) Clinique dar imi da o mare gaura in buget 38$ pt doar 50ml, dar frecvent folosesc Doina lapte nutritiv care are in componenta vitaminele A si E, ulei de galbenele, ulei de soia cu rezultate bune.
Daca ai gasi mostre si vezi care iti folosesc, sa nu dai banii pe ceva care nu are efect, la cat de scumpe sunt produsele astea ,mai ales cele organice.

Stai cu tufa de telina langa tine, si mai mananca un bat de telina, pe langa ca are multa apa mai are si ceva vitamine, minerale, asta ca sa nu te umfli de la atata apa.
Cu toate ca eu beau de placer api si 2 l pe zi, mi se ia si mie de atata apa cateodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladybird32

Nikole, si eu am luat de la ei printr-un "dstribuitor" , sperand ca sunt facute din aloe. in catalog bine-nteles nu scria nici un ingredient, erau prezentate in general.
cind le-am primit si am citit eticheta m-am ingrozit - de fapt sunt pline de parabeni.
aaaa, ok, miros frumos, au o textura placuta, dar nu ma incalzeste sa ma otravesc incet incet cu ceva frumos mirositor ...
sunt multe creme organice, de ce nu inceci asa ceva ?



unde scria frate de parabeni? ca eu n-am vazut asa ceva pe etichetele lor. concret, despre ce produse spui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

KARIGULD da un search pe google la ingredientele produselor Forever Aloe Vera,nu detaliez aici.
Si da,LadyBird are dreptate,cel putin Aloe Lips contine parabeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Eu am cautat zilele trecute un site, unde sa citesc ingredientele, si nu am gasit, dar e drept ca nu am avut timp sa iau la puricat netul.Am cautat si pe saftey cosmatic database, si nu gasesc catalogate produsele de la forever, nici review-uri nu prea sunt pe net...
mai caut, macar de curiozitate sa imi iau de o grija, ca de mult timp roiesc in jurul produselor forever si pana in prezent tot nu m-am lamurit cu ele, is bune ori e doar marketing de capul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Nikole, eu am manualul de produse de la Forever. Spune-mi ce produse te intereseaza, si iti scriu lista de ingrediente.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui coraly

Nikole, eu am manualul de produse de la Forever. Spune-mi ce produse te intereseaza, si iti scriu lista de ingrediente.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line


Coraly esti tare draguta, multumesc!

Ma intereseaza Recovery night cream , protectorul solar de la ei, si
Aloe Deep Moisturizing Cream

multumesc mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Huh, ce lista lunga

Recovering night cream:

gel stabilizat de aloe vera, apa demineralizata, glicerilstearat, acid stearic, propilenglicol, alchilbenzoat C12-C15, poliizobutena hidrogenata, colagen solubil, trietanolamina, PEG 100 stearat, ulei din extract de sambure d ecaise, polisorbat 60, hialuronat de sodiu, elastina hidrolizata, PCA sodic, lactat de sodiu, tocoferol, squalen, propolis, pantenol(provit B5), extract de tataneasa, extract de musetel, retinil-palmitat(palmitat de vit A), glutamat d eglucoza, glicerdide din germeni de grau, acid ascorbic, alcool cetilic, alantoina, imidazolidiniluree, metilparaben, propilparaben, parfum.

Aloe sun screen 30

gel stabilizat de aloe vera, apa demineralizata, dimeticon, polisorbat 80, alchilbenzoat C12-C15, hidroxietilacrilat de sodiu copolimer, squalen, gliceril stearat, alcool cetilic, glicerina, polisorbat 60, VP/eicosen copolimer, PEG-100-stearat,diazolidiniluree, metilparaben, propilparaben, guma de xantan, parfum, acetat de tocoferil.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui coraly

Huh, ce lista lunga

Recovering night cream:

gel stabilizat de aloe vera, apa demineralizata, glicerilstearat, acid stearic, propilenglicol, alchilbenzoat C12-C15, poliizobutena hidrogenata, colagen solubil, trietanolamina, PEG 100 stearat, ulei din extract de sambure d ecaise, polisorbat 60, hialuronat de sodiu, elastina hidrolizata, PCA sodic, lactat de sodiu, tocoferol, squalen, propolis, pantenol(provit B5), extract de tataneasa, extract de musetel, retinil-palmitat(palmitat de vit A), glutamat d eglucoza, glicerdide din germeni de grau, acid ascorbic, alcool cetilic, alantoina, imidazolidiniluree, metilparaben, propilparaben, parfum.

Aloe sun screen 30

gel stabilizat de aloe vera, apa demineralizata, dimeticon, polisorbat 80, alchilbenzoat C12-C15, hidroxietilacrilat de sodiu copolimer, squalen, gliceril stearat, alcool cetilic, glicerina, polisorbat 60, VP/eicosen copolimer, PEG-100-stearat,diazolidiniluree, metilparaben, propilparaben, guma de xantan, parfum, acetat de tocoferil.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line



Coraly, multumesc mult,

la o prima vedere protectorul ala numai natural nu e,tocoferilul ala stiu ca afecteaza ficatul, ffind contraindicat pers care au suferit de hepatita, sau celor cu ciroza(de ex.)
Googalesc eu la noapte cand dorm pruncii dupa ingrediente

multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Nu gasesc Aloe deep moisturizing, doar 'Aloe moisturizing lotion':
gel stabilizat de aloe vera, apa demineralizata, alchil-benzoat C12-c15, acid stearic, gliceril starat, poliizobutena hidorgenata, metilglucet -20, sorbitol, ulei din miez de samburi de caisa, polisorbat 60, trietanolamina, alcool cetilic, colagen solubil, elastina hidrolizata, ulei de jojoba, tocoferol, hialuronat de sodiu, PCA sodic, extract de musetel, alantoina, dimeticon, PEG -100, acid ascorbic, metilbparaben, propilparaben, parfum


O multime de ingrediente si multe nu sunt bune. De ce nu te orientezi spre produse bio de ingrijire? Sau pur si simplu ulei de argan sau de migdale. Acum a aparut si la Garnier o gama fara parabeni si alte prostii.

Edit: tocoferolul este Vit E naturala

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Cate nebunii mai fratilor, au in compozitie...bombardati suntem din toate partile cu chimicale, m-as muta in varful muntelui:-)

de mult zic eu ca-mi fac eu o crema, cred ca a venit timpul...oare vreo farmacista avem printre noi sa imi "corecteze" formula?

pielea mea si-a revenit, nu se mai cojeste, nici nu mai e atat de uscata, cred ca era deshidratata rau, plus curatirea aia profunda cred ca a agresat-o nitel...iar combinbatia a rezultat intr-o piele lipsita de tonus, uscataaa, si extrem de sensibila...acum e infinit mai bine, dupa doar cateva zile de hidratare intensa.


Mergi la inceput