Strugurasi de Sept-Oct 2011 *44*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara fete dragi!

Hayat - cuvintele sunt de prisos! Sper sa iti gasesti la un moment dat puterea de care ai nevoie, de care are nevoie Razvan! Pentru ca stiu ca esti puternica! Doamne ajuta!

Noi ieri am fost toata ziua in vizita la o prietena, ne-am sarbatorit de 8 Martie...stand la taclale!
M-ati innebunit cu mucenicii, m-am apucat si eu sa fac, am aluatul la dospit .

Referitor la sfaturile unui nutritionist sau altul, trebuie sa iei ce este bun, ce ti se potriveste, intr-un fel e si normal sa fie si pareri diferite, atfel ar zice toti aceleasi idei si ar fi si asa aiurea
In ceea ce priveste carnea de porc eu clar nu le voi da fetelor, chiar eu mananc de maxim o data pe an, de respectiva sarbatoare, Indra pana acum cred ca a gustat si ea de vreo 2 ori. Am noroc cu ea ca mananca foarte putin oricum, deci nici ceea ce nu e tocmai sanatos nu consuma in cantitati mari.

Va pup si imbratisez pe toate sa aveti un we minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oana, multumim ca impartasesti cu noi.
Eu chiar daca nu mancam bine intr-o zi aveam lapte la fel ca zilele in care mancam bine.
La fel cu lichidele. Eu in general nu prea beau, cateodata doar o cana pe zi. Problema este ca lapte se face, dar s-ar putea sa fiu eu afectata.
de fructe.., cand eram gravi mancam aprox 2 kg pe zi



Oana, Racheel tb sa va cumparati www.hopababy.com/product/hopababy-Luvable-Body+-++Wild+Girl+-xef975494ca054c14bbd16c7fc126ca37x

http://www.qbebe.ro/copilul/alimentatia_copilului/stiai_ca_si_sucurile_facute_in_casa_sunt_periculoase_pentru_copilq?utm_source=newsletter_qbebe&utm_medium=email&utm_campaign=from_qbebe

PS: Eu am fost azi pe la serviciu si colegii papau mucenici... mama ce buni erau, am luat si la pachet :)

I-am luat Maiei jucaria asta: http://www.kellytoys.co.uk/geomag-gbaby-baby--roly-poly-cat-2-piece-3861-p.asp

Ieri a fost primul baietel in vizita la Maia, au stat la taclale, erau prea tari... Baietelul spunea "un cuvant" Maia vreo 10
Tb sa mergem si noi in vizita. I-am luat asa o masinica http://www.tinyrevolution.co.nz/256-janod-mini-van sper sa ii placa. Are un an jumate. CE ziceci mamici de baitei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

mai vroiam sa spun ca Noa a papat a 2-a oara para si pruna si nici urma de gaze sau dureri de burtica.

azi a papat mar ecologic 1€ bucata

lena ma gandeam ca poate nautul va da gaze sau balonare...dar vad ca nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sa iti fie de bine Noa.

Dbunny, am papat zilele astea si varza murata, fasole si a fost ok. Mai balonata am fost eu decat ea :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana ce sa facem ...bine facem , cam maraiti si bazaiti dar asa suntem noi
de papat , papa piure legume - morcov , pastarnac si telina
dovlecelul l am scos pt ca (,) cred ca a facut alergie la el
o sa l mai incerc...
fructe - mar , para , portocala , nectarina - urmatoarea pe lista este caisa
in general mananca cam tot ce i dau...unele cu mai multa placere , altele cu mai putina
acum preferatul este sucul de portocale
Voi ?

lena jucarie cum i ai luat maiei , in genul ala , dar este pisicuta am si eu de cand eram eu mica am primit o cadou din America :)))
T se joaca mult cu ea , are ceva inauntru , cand o balangane scoate un zgomot cristalin , e innebunit dupa ea , sa vezi ce pumni ii da :))
masinuta ...nu stiu daca lui i ar placea , dar mie imi place

edit: vad ca si a voastra tot o pisicuta este :)

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Da, Jade e pisicuta si face si asta zgomot. O sa ii mai iau jucarii de genu, sunt tot felul de chestii din astea cu magnet... oite, porcusor si tot asa, o sa ne crestem colectia. Scrie 10m+, dar am zis k nu e nimic mic si nu are cum sa inghita ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

am pus o poza in care se vede si jucaria
e cam vintage ea ...ca are 35 de ani

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. portocala e viata noastra .. o mananca cu pulpa, fara, cu coaja , fara.. o miroase o iubeste.. o inhaleaza ..
deci nu prea multa lume e de acord cu portocala.. dr mi-a zis ca e ok daca o tolereaza.. si cum ii. i dau portocala (suc) face caca ,
de o sapt face si de 3 ori pe zi , uneori prune. dupa portocala face moale , normal.
incepe sa stea mai bine in fundulet, nici urma serioasa de dinti, rade mai toata ziua, si cand nu rade e jale. nimic nu ii convine, maraie, tranteste tot ce prinde , ma musc, ma trage de par, tipa, miauna.
La legume nu am trecut, de miercurea viitoare.. ca la 7 luni sa avem o masa inloocuita cu a doua pe urme.
papam: mar, para, banana, portocala , am incercat morcov, pastarnac, dovlecel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana daa , si el face kk de cand ii dau portocala
cum zici si tu , cum bea , cum face , si face moale
si daa , a inceput si el sa faca si de doua chiar trei ori pe zi
primul kk este ghiulea apoi incepe sa se inmoaie
eu nu sunt obisnuita cu asa ceva am inceput sa consum mai multi pampersi mie nimic nu mi convine

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana daa , si el face kk de cand ii dau portocala
cum zici si tu , cum bea , cum face , si face moale
si daa , a inceput si el sa faca si de doua chiar trei ori pe zi
primul kk este ghiulea apoi incepe sa se inmoaie
eu nu sunt obisnuita cu asa ceva am inceput sa consum mai multi pampersi mie nimic nu mi convine

_


de T 6+





:)))

pune-l pe olita si nu mai consuma pamapersi ..
Eu ma bucur de numa, iti dai seama. avem copii perfecti! sa pun o poza pe grup cu sportiva mea.. ca pe fb am pus-o ..
Asta e dedicatie pt T

Mergi la inceput