Testul: Ajung in Rai?

Testul: Ajung in Rai? | Autor: michelle-usa

Link direct la acest mesaj

mai in gluma, mai in serios, fiecare isi pune intrebarea asta

http://www.biblelineministries.org/amigoing.html



michelle

Raspunsuri

Inceputul discutiei Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Nici eu. Pic din start, nu-s din ambii parinti "Christian".

Daca dupa asta te judeca Dumnezeu, sau dupa "giving money to the church", nici n-as dori s-ajung intr-un astfel de Rai.

Am constatat ca atat faptele bune cat si cele rele se platesc inca din viata asta, unii sunt deja in Iad, altii in Rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Mai, testul e unul de umor. Indiferent ce variante bifezi tot negativ va fi raspunsul. Nu am bifat niciuna si am primit scor maxim si felicitari. Cred ca e un joc de cuvinte, adica asta-i calea de a intra in Rai, prin a raspunde unui test, a alege niste variante? Raspuns nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu e un test umoristic.
E mult mai mult. E vorba de credinta.
Credinta adevarata iti indruma pasii spre rai.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Nici eu. Pic din start, nu-s din ambii parinti "Christian".

Daca dupa asta te judeca Dumnezeu, sau dupa "giving money to the church", nici n-as dori s-ajung intr-un astfel de Rai.

Am constatat ca atat faptele bune cat si cele rele se platesc inca din viata asta, unii sunt deja in Iad, altii in Rai.

Dana & Amelia (21.06.2011)


tocmai ca nu te judeca dupa niciuna din acestea, nu treb sa dai bani la biserica si nici sa ai parinti crestini...nimic.

Mantuirea nu se castiga prin eforturile noastre, se primeste...gratis. Trebuie doar sa realizam faptul ca suntem pacatosi si avem nevoie de mantuire.
De noi depinde doar sa vrem sa o primim.

michelle

Mergi la inceput