Jocul cu carti 4

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Autoarea este britanica. Marea dtagoste tulburatoare a personajului incepe pe o ploaie, pe un deal, unde ea isi scranteste piciorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Sa nu-mi spui ca e "Pretul succesului" de Barbara Taylor Bradford?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Nope. Eroina mai are 2 surori, ea e mijlocia. Sora cea mare e mai cumpatata si e consiliera mamei lor dupa decesul tatalui. Inainte sa moara, tatal il roaga pe fatele vitreg al fetelor sa le dea o dota, sa se poate casatori. El ajunge de la 2000 de lire/ fiecare, cat se gandea sa le dea, la ideea ce e suficient sa le ajute sa se mute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

"Ratiune si simtire" de Jane Austen?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Da Marox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Un lord, fratele lui neobosit petrecaret, cele 4 surori, un majordom, un secretar, o purcica, o multime de nepoti si nepoate, prietenii lor si multe incurcaturi amoroase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Oricare dintre aventurile de la Blandings!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Da' parca erau vreo 8 surori/ matusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Ioana, ai dreptate, e seria Blandings a lui PG Wodehouse. Nu-mi amintesc sa fie 8 surori, parca le-am vazut pomenite doar pe Hermione, Julia, Dora si Constance. Care e preferatul tau dintre romanele seriei? Eu am o slabiciune pt "Un fulger in plina vara", primul care l-am citit si multi ani am crezut ca e singurul cu Lordul Emsworth.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Marox, le iubesc en gross . In ultimul roman, neterminat de PG dar finisat in stilul lui de epigoni, mentionau ca sunt 8 surori.

Ca sa iti faci o idee, tocmai mi-am luat de pe Amazon cartile lui PG pe care nu le am in romana. Intr-o sapta sau doua le am! Yepee!

Mergi la inceput