Jocul cu carti 4

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

A fost publicata la noi? Nu o gasesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Ioana, da, eu am citit-o in romaneste, dar pe tableta. daca vrei, iti pot da fisierul. (il pot da oricui il doreste).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Multumesc dar sunt very old fashion - trebuie sa simt mirosul de cerneala si sa aud fasaitul hartiei ca sa ma bucur 100% de citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Poate ma mobilizez si o comand de pe Amazon sau Book Depo in engleza cu ocazia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

Ghicitoarea : locul minunat din era Ford , cu incubatoare de cetateni tip Alfa , Beta , Gamma , Delta , Epsilon , care se "distreaza"luand drogul soma si invata in somn .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Aldous Huxley - Cea mai buna dintre lumi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Ioana, da, eu am citit-o in romaneste, dar pe tableta. daca vrei, iti pot da fisierul. (il pot da oricui il doreste).


mie, mie, mie
Acum citesc o carte de Margaret Atwood "Ochi de pisica"
Dar e tiparita.
Nu stiu cum e considerata carte pentru adolescenti, ca pe mine ma cam rascoleste !
Adresa mea este albadanni@yahoo.com
Multumesc.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

Da , Ioana , cea mai buna dintre lumi parea pt. personaje Minunata lume noua a lui Huxley .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Oooops. Am citit de mult de tot si nu mai retineam numele. Oricum la momentul ala (facultate) mi s-a parut o 'abureala'. O sa o recitesc, poate m-am mai copt si mai trag ceva invataminte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Roman fantezist bazat pe realitate despre cum o slujnicuta devine 'capodopera' pentru ca a tocat si aranjat legumele pe culori

Mergi la inceput