Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

CA UN BOBOCEL DE FLOARE
SA TRAIESTI IN SARBATOARE
CA O FLOARE INFLORITA,
SA TE SIMTI MEREU IUBITA
CA UN FIR DE IARBA FINA
SA FII SCALDATA IN LUMINA,
CA O GINGASA ORHIDEE
SA RAMAI MEREU.., FEMEIE!!!
LA MULTI ANI MAMICUTZE SCUMPE !!VA IUBESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

La multi ani mamici! Sa fiti sanatoase si voi si puiutii mici!
Eu mi-am petrecut ziua de 8 martie internata in spital cu Alex. Internat cu bronsita acuta, apoi a facut si amigdalita, pe la 12 si otita, dupa radiografie s-a vazut si ceva pe plaman. Totul a inceput de la Dani, viroza la el, la Alex s-a suprainfectat totul, e cu branula si antibiotic.
Acum e Florin cu el sa ma odihnesc si eu un pic, maine dimineata facem iarasi schimb. Nu stiu cand mai apuc sa intru, iertare pt absenta.
Pup mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

La multi ani dragele mele !!!

Laura multa sanatate ! Imi pare tare rau !

Felicitari Lissa pt Filip plimbaretul !!!

Eu parca sunt o tzara invidioasa Pertu nu a trecut de faza ridicatului in genunchi in patut sau de facut mai mult decat stat in 4 labe,batzait si aruncat pe burta.

Daca ar sta toata ziua in brate cu tzitzi la discretie ar fi perfect !

In schimb si-a descoperit "jucaria" si se super amuza cand o "omoara" acolo

Azi mi-a facut un cadou si m-a strigat mama L-am pus in patut ca sa ma duc la baie,am inchis usa si el a zis mama. Am deschis usa sa-l vad,si dupa ce am inchis-o iar a zis mama. Faza s-a repetat de 3 ori...am zis ca ma topesc. Mai ales ca pana acum era doar cu tac-su .

In rest,copiii sunt acasa de marti virusati si cu traista de pastile...Mi s-a luat !!!

Abia astept sa vina vara, sa mergem la maaaaareeeeee Deja ne-am luat bilete !

la toate

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Laura imi pare rau, sa de-a Dumnezeu sa treceti mai repede peste asta!

Nectaria astazi a zis pentru prima oara tata, dimineata cand tati isi lua la revedere de la ea, si culmea, a mai zis seara cand a venit.S-a topit tasu nu va puteti imagina.Iar de doua zile Nectaruta se ridica in picioare in pat, insa nu poate sa stea mult asa ca nu o tin piciorusele.Insa in patru labe nu mergem deloc.Intinde doar mainile si cand reuseste si picioarele cade.

Singura problema e trezitul asta noaptea, ma scol mereu sa-i dau suzeta si adoarme.Ea cauta suzeta cu ochii inchisi si maraie in acelasi timp...dar nu-mi dau seama de la ce o fi.Chiar bbii vostri reusesc sa-si bage singuri suzeta.Ea saraca incearca dar nu nimereste, insa noaptea nu cauta singura suzeta, deschide gura si cu ochi inchisi asteapta sa o primeasca, daca nu i o dau se pune pe plans serios.Eu rezist..insa ma ingrijoreaza ca nu stiu motivul pentru care se trezeste...

Alymih tu ai intrebat dr?Ai primit un raspuns?Cum reactioneaza cand se trezeste?Se foieste sau incepe direct sa planga?

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82
Eu sunt tare suparata ca de mai bine de o luna fetita mea are un somn agitat se foieste cu ochii inchisi si dc nu ii dau atunci suzeta incepe sa planga.Si face asta ff des pe noapte.Ce poate sa fie?Mai sunt bbei care fac asa?Ea dormea ff bine si acum nu inteleg care ar putea fi cauza.


Dinti, crampe, nas infundat

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Laura si Anaemi, imi pare rau ca sunteti asa bolnaviori ... sa bat in lemn si sa nu cobesc, pana acum am scapat de viroze, Irina nu mi-a adus mare lucru de la gradinita. E drept ca avem 7 luni si 8 zile si n-am facut inca vaccinul de 6 luni din motive de nas infundat, dar nimic mai serios. Sper sa trecem cu bine peste sezonul rece, care e pe sfarsite ...

Noi avem un dintzoc Ma miram eu de ce e maraita si se trezeste de n-spe ori pe noapte, si cand am dat cu degetul pe gingie am simtit varful ! Asa ca intram si noi in randul "coltzosilor"

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:



Alymih tu ai intrebat dr?Ai primit un raspuns?Cum reactioneaza cand se trezeste?Se foieste sau incepe direct sa planga?

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani
[/quote]

Anda se foieste da din picioare ..se intoarce pe o parte ..ai apoi incepe sa planganu am intrebat dr...la ce doctor avem noi mai bn nici nu intrebNectaria cum face?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Laura si Ana imi pare tare rau de puiuti ca s bolnaviori!!Doamne ajuta sa fie bn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Burtocika felicitari pentru dintisor!Noi inca nu avem.Sper ca trezirile nocturne sa fie de la dintisori si la noi.

Alymih asa se manifesta si Nectaruta ridica picioarele se foieste si daca nu esti pe faza cu suzeta plange.Sper sa se termie noptile astea si sa fie de la dintiosri.

Nu prea mai intra mamicile, se vede ca bebeii au crescut si sunt tot mai solicitanti.

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

"neata,

Laura sanatate multa puiutilor, sper sa scapati repede de toate necazurile.

Anamaria felicitari pentru "mama", pastra Petru surpriza pentru 8 martie. Sanatate multa copiilor, imi inchipui ce greu iti e cu 3 copii bolnavi. Unde v-ati luat bilete la mare?

Anda82 felicitari pentru "tata", mey ce copii vorbareti avem. Razvi cand era micut isi gasea suzeta in pat si o baga singurel in gura, Andra nu vera suzeta. Nu stiu ce sa zic despre trezirile astea, un discomfort sigur are micuta.

Burtocika felicitari si voua pt dintisor. Nici noi nu am facut inca vaccinul de 6 luni, imi e si frica.

Noi suntem bine, am fost la ortoped si nici urma de displazie. Yey!

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput