Intrebare

Intrebare | Autor: ela_04

Link direct la acest mesaj

Vreau si eu sa intreb pt ca am auzit niste lucruri ciudate.
Este adevarat ca pe noua lege spune ca mamele care opteaza totusi pt 2 ani de stat in ingrijire copil nu li se mai asigura reintoarcerea la locul de munca.
Adica dupa primul an de stat acasa altcineva poate fi angajat pe postul tau si la reintoarcere ...somajul...
este adevarat?
multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In ce lege scrie asa ceva?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Habar nu am. mi-a spus un coleg de servici ca asa a fost anuntata nevasta-sa.
Si mie imi pare o tampenie dar cu astia nu se stie niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Ai legea la mine pe site daca doresti.
2. De asigurat se asigura revenirea (cu exceptiile de rgoare)insa nu perioada. Poti fi concediat(a) dupa exact perioada de preaviz incepand cu a doua zi de la revenirea la serviciu dar asta este demult valabil.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ela buna nu stiu legislatia dar pot sa-ti spun cum s-a intamplat la noi la servici , doua colege in concediu de maternitate pe 2 ani nu nu mai fost primite inapoi , nu stiu daca este legal si / sau fetele nu stiu sa actioneze in consecinta . Nu stiu sa-ti spun exact cel mai bine intrebi un jurist ei stiu legile sau un o persoana care se ocupa cu resurse umane , dar cred ca juristul e in masura sa iti spuna. Sti cum e la noi totul e posibil .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Au fost primite inapoi dar au fost concediate. Dam pariu?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput