Cu dragoste din Iasi (104)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Cristina: multumesc
asta intra la categoria unicorn de bebelusi si nu vrea asa.

La multi ani! celor ce poarta numele Sf. Imaprati Constantin si Elena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata!
Se poare ca va fi frumoasa vremea astazi.
Ce mai faceti?
Intr-o duminica, am ajuns cu copiii la Arca lui Noe, la Barnovasi a fost suuuper. Mai ales pt cei mici, si marisori...e liniste, sunt animalute, sun saltele saritoare, leagane, apa sa se balaceasca (dar luati si tricouri de schimb)...sa se balaceasca cu jucarii, nu de inotat...
Poate wk-endul acesta repetam, daca nu ploua si ne permite timpul.
Am uitat, dar va invit cu drag la costumase de carnaval, daca aveti nevoie pentru serbari, 1 iunie, etc.
Cu drag va imbratisez si va astept la nr 0723652525.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Help me!!! Am nevoie de o palarie de cowboy pentru maine. Are cineva?

Multumesc,
Gabriela

PS. Am fost iar azi de dimineata la "Arca lui Noe" si au fost f incantati copiii. Au facut o treaba extraordinara acolo, sper sa ramana la fel de frumos, curat, ingrijit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Buna dimineata!

Cine imi recomanda o profesoara buna de romana pentru meditatii (BAC)? De preferat in zona Tatarasi sau apropiere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Gabriela,
unde este Arca lui Noe? Un punct de reper, ceva? As vrea sa ajung si eu zilele astea (daca nu ploua...).

Multumesc,
Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Mamici din Iasi, dna noastra mai are 2 locuri libere in tabara (sunt pana acum 8 copii de clasa I, inclusiv Stefi), perioada 23-30 iunie, Durau, 750 lei, aici: http://tabara.arted.ro/ Daca sunteti interesate dati un semn.

Pana intra Gabi sa spuna exact, eu pot sa va spun ca Arca lui Noe este la Barnova. Stefi a fost cu gradinita "de vara" - Penilla, de vreo 2 ori si i-a placut si ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

unde exact in Barnova?
si ce animale au?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Ramonika, intri in Pietrarie, tii drumul drept sau ma rog, soseaua, apoi la un moment dat este un fel de magazin sau bar pe dreapta cu 2-3 mese afara si dupa el , primul drum la dreapta care coboara (cred ca la un mom dupa ce o iei pe acest drum la dreapta, mai e o noua rascruce cu un drum la dreapta, dar nu pe acolo, ci pe drumul principal cum ar veni), si unde vezi multe masini parcate in strada...acolo e zona. E o poarta pe stanga pe care scrie ARCA lui Noe. Au caprite cu iezi, iepurasi, broaste testoase, porcusori de Guineea (copiii pot hrani animalele) si diverse scranciobe, tobogane, etc, plus groapa de nisip, casute mici, apa de jucat cu jucariile in el si udat copilul pana la gat. N-au magazin ca sa cumperi ceve de acolo...ceea ce mi se pare grozav.
Pupici si sper sa fi inteles ceva din ce am vrut sa explic.
Fetelor, nu uitati ca am costume pentru serbari de inchiriat!

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:


La multi ani dragi copii! Sa aveti o viata la fel de insorita ca aceasta dimineata!

Ati fost la Palas? Gradina arata la fel de frumos ca in poze? Noi plecam din Iasi, dar ne-ar fi placut sa vedem lampioanele.

Un week-end frumos va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

La multi ani, copilasi!

Nu am fost la Palas, poate ajungem sa vada lampioanele.

Tot pt. copilasi:
- in Nicolina a sosit un circ. Am vazut 2 elefanti, ponei, magarusi, 2 camile, o lama.
- duminica: "Carnaval la Palat". Incepe la 9,30 la Palatul Culturii.

Mergi la inceput