FIV in Ungaria 156

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

jaguar sa speram ca ma aleg cu varianta cea mai usoara si favorabila pentru mine ... deja ma vad cu burta mare
ank am dedus ca ai facut in doua parti analizele daca nu e cu suparare ce sunt FVL-ul si MTHFR- ul si analiza fosfolipidica la ce trebuie sau ce determina ?
norma multumumesc de info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

viotimis regret ceea ce s-a intamplat stiu ca este greu , nu am cuvinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:


olimp, analiza anticorpilor antifosfolipidici si lupusul anticoagulant sunt teste imunologice.
FVL e factorul V Leiden face parte din testele pentru trombofilie la fel ca si MTHFR care sunt mutatii genetice mai mult anomalii iar persoanele afectate nu pot metaboliza acidul folic...la aceste persoane va exista un deficit de B-uri in general. Am observat ca sunt fete carora pe langa acid folic dr. Uscatescu mai prescrie si complex de B-uri.
E foarte bine ca ti-a cerut dr. tau sa faci testele pt trombo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

jaguar,2 lingurite de semintele de canepa asigura DZR de omega.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ank ti-am trimis um PM , da medicul Robert mi-a cerut analizele de trombo pt ca ia-m zis ca am pierdut o sarcina si ca , ar fi bine de efectuat sa eliminam cat mai multe probleme care pot aparea ...sa speram ca nu isi vor face aparitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

jaguar,2 lingurite de semintele de canepa asigura DZR de omega.









Saru'mana doamna
si cu mierea cum e?

va pooopicc gagici
ma bag la "barlog" doare burti,capu'
somn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

jaguar,mierea e chiar un panaceu...uite ce zice o d-na dr. aici:

O lingurita de miere dimineata pe stomacul gol are un efect pozitiv asupra organismului. Mierea are un continut ridicat de carbohidrati si minerale, fiind o sursa excelenta de energie ce poate fi pusa rapid la dispozitia organismului. Mierea este un puternic antiinfectios natural, care actioneaza asupra principalelor sisteme si aparate din organism, de la tubul digestiv si caile respiratorii pana la nivelul pielii si al mucoaselor. Acest produs al stupului este si un puternic stimulent al digestiei si al metabolismului, favorizeaza tranzitul intestinal, ajutand la eliminarea prompta a toxinelor din organism. Este hrana celulei nobile (neuronul) #351;i se utilizeaz#259; īn echilibrarea metabolismului glucidic neuronal. Din acest motiv, ar trebui s#259; fie suplimentul nutritiv obligatoriu al tuturor vārstelor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

un capitol bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

multumesc tuturor fetelor care m-au ajutat cu diverse sfaturi (sunt multe si nu le enumar de teama sa nu uit pe cineva) dar si celor care s-au gandit la mine in toata aceasta perioada.

o sa revin ...

Bafta tuturor, sa vi se implineasca visul de a deveni mame !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

buna seara tuturor,si bine v-am gasit.
Olimp...ma bucur ca te-ai intors cu impresie buna,este foarte important sa ai incredere in medicul care te va ajuta sa-ti indeplinesti visul,si eu dupa prima intalnire m-am intors entuziasmata,am zis oaauu...m-a incarcat cu energie pozitiva.
ImiMS...a fost destul de ok la eco..Zadori a fost multumit cum am raspuns la tratament..de-si mi-a dat doza minima..sunt 7ovocite marisoare de 13-14mm a zis ca vineri deja face punctia,si marti ET
dar analiza de sange nu a iesit tocmai ok..TSH e marit:( de-si in analizele precedente nu am avut nici un fel de problema,m-a trimis la endocrinolog..sa vedem care-i cauza..a zis ca sunt persoana care a dovedit ca corpul umanan poate oferi surprize..eu sper ca va fi ok
Maine ne intalnim din nou ..o sa mai scriu noutati..

Mergi la inceput