Va rog:ajutati-ma sa nu gresesc iar!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Scriu si aici, ma bucur enorm pt tine, Lady! Felicitari!
Eu azi am avut cea mai grea zi de cand o am pe Johanna, s-a trezit la 6.30, a dormit fff putin si pe perioade scurte in timpul zilei, a carait non-stop...Si m-a pus rau de tot pe ganduri, ma gandesc daca nu cumva ii e foame, azi fiind una din putinele zile cand nu-mi curge sanul liber, atunci cand alaptez. Maine il trimit pe sot la farmacie sa ia Galafor, dar am citit ca trebuie sa raman si optimista ca voi trece cu bine peste acest impas (asta daca e, intr-adevar vorba de foame si nu de altceva)...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

am fost s-o cantaresc azi


la 3 luni si o zi avea 5 kg 850

acum la 3 luni si 3 sapt. avea 5 kg 600

si de o sapt.e pe alaptat exclusiv


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Stiu ca sunt noua aici si nu ma cunoaste nimeni. Si eu am avut probleme cu alaptarea, mari de tot. La inceput bebe nu stia sa suga. Erau mese cand nu reuseam sa il fac sa suga si ii dadeam doar lapte praf. Am insistat si la 2 luni si jumatate am ajuns sa renunt la completare. Pana la 4 luni cand medicii mi-au zis ca e prea slab desi nu era si mie mi s-au infundat canalele la 2 zile o data timp de o luna si jumatate si mi-a scazut rau laptele. Si de atunci consuma si completare. Are aproape 10 luni. Nu e adevarat ca daca ii dai si biberon ramai fara lapte daca vrei sa alaptezi. Eu am folosit o tetina speciala (calma de la medela) si Daniel nu a renuntat sa suga de la mine. Important e ca tu si fetita ta sa vreti. Si daca deocamdata ti se pare ca nu ai destul lapte, baga pompa dupa supturile fetitei si o sa ai mai mult pentru ca vei simula cerere sporita. Si da-i ca completare laptele tau, cat de putin ar fi. Nu te lasa si nu dispera, nu e totul alb si negru. Stresul si frica sunt cei mai mari dusmani. Nu iti infometa insa copila. Daca e nevoie, da-i si lapte praf pana ti se regleaza productia, insa intai pune-o la san si tine-o cat mai mult.

Mergi la inceput