Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ioana

Miss Em...cum esti?

Mianna oricum esti o rasfatata a societatii...nu oricine are privilegiul de a se plimba in toata lumea si a face si bani din asta!Ce-ti face mama?O mai duci la concerte!

Viv....succesuri cu dieta.Sa te vaz' cat de "filifoarma" ajungi




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Buflea-sanatate




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sunt niste masline negre indesate in borcan fara nici un fel saramaura, ulei.
Le zice de fapt "a la grec". Sunt la Mega sub sigla Delhaize.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Aha. La asta nu m-as fi gandit, ca sunt taranesti ptr ca nu au saramura. (cam asta concluzie trag eu). Noi suntem mari amatori de masline, inclusiv fie-mea care cu ocazia asta a invatat sa scuipe samburii. Noue ne plac foarte mult cele vinetii, Kalamata sau varietati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Ioana...merci merci, sper sa fie ok
Lady...is mucoasa, la greu...nu se opreste deloc, mama lui de nas, deja l-am inrosit de cat il suflu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Viv, inteleg ca felurile astea le-ai mancat la lunch sau poate si dinner ... Dar dimineata ? Sa nu-mi spui ca ai mancat mancarica cu sos dimineata ... Oricum m-am dezumflat ca nimic din ce ai scris acolo nu imi place, asacu indulgenta mancarea de fasole.

Am scapat de viruseala la stomac, cred ca a fost o mizerie din aia de 24 de ore ...problema este ca cred ca m-am constipat acum.

Maine am un program foarte agitat si am emotii cu puturosii familiei - sotu, soacra si fica- mea. Fiu-meu are finala de hockey, joaca 3 meciuri in aceeasi zi si in urma lor aflam daca este campion de Blue Star League. Treaba asta tine de la 10:00 la 14:00, dupa care tot familionul trebuie sa zboare la spectacolul de circ si eu trebuie sa zbor la un girls party cu ocazia zilei de 8 Martie, care dupa cum vedeti se tine de Sf Petrica irlandez. Sper ca toata lumea sa ajunga cu bine la destinatii si inapoi acasa, fara nervi si stres ceea ce deja mi se pare imposibil. Deja stiu ca eu sunt de vina ca am cumparat biletele de circ asa de devreme ...

Duminica alta belea, trebuie sa ii facem fetei pasaport ca i s-a expirat - alta nebunie, acte, trebuie sa ne prezentam amandoi la ofciu plus copilul, poza ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna

mianna, super job.

Lady, pup bebelina mica

buflea, bafta la meciurile copiilor. tin galerie, da?

ema, sanatate. da-ti cu o crema pe nas, ca-l subtiezi prea mult.

acum pot sa ma vaicaresc un pic, ma doare genunchiul. mi-am achizitionat niste genunchere azi, scumpe taika si mi-am dat comandat niste taolnete sa le pun in pantofi. si ale scumpe da cica e necesar zice nenea doctorul, ca de la o varsta incep sa calc stramb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari, niciodata nu e prea tarziu sa calci stramb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Ioana, as vrea io sa calc... intr-o vacanta cu sotul, la liniste si relaxare.
ce face bebelicozaura ta? tot cu mancarea in cele patru puncte cardinale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Lady, multam ca-mi tii pumnii.

Buflea poti sa mananci orice alte legume verzi si albe. Io mi-am facut si spanac da' l-am aruncat ca nu mi-a placut.
Am uitat: dimineata am mancat ciuperci.

Kari, nu-s ce sa zic! Io n-as calca stramb tot cu el.
La noi o fost exact invers. El si-a pus talonete acu' 2 saptamani cand s-a dus sa-i faca fetei.
Eu n-am inteles treaba asta. S-a gasit acum la 40+ sa-si adauge nu stiu ce in pantofi. Si nici macar tocuri nu poarta.

Acu sa va mai povestesc de fostul meu molar de minte.
E ceva in neregula. Tot ma doare asa ca mi-am pipait gingia.
Am simtit ceva, un coltisor tare acolo.
Daca a uitat sa extraga vreo bucatica?
Pai luni ma duc si-l strang de gat.

E sambata, e dimineata si-s pe metereze.
Ma duc la cosmetica sa-mi fac un masaj si alte alea. M-am gandit sa nu mi se blegeasca pielea de la atata regim.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput