Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Fetele cu clopotei nascuti dupa 1 ian, ce faceti , ii duceti la scoala sau raman la gradi?

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Eu nici nu stiu cum sa fac cu Eva .. Nu stiu daca o voi putea lasa la gradi sa repete grupa mare pentru ca nu cred ca vor fi locuri suficiente. Asta ar insemna sa renunte la grupa de cresa ca sa faca loc pentru cei care vor ramane la gradi sa repete grupa mare. Si asta e o mare problema!! :((

Ma gandesc tot mai tare s-o inscriu la scoala .. dar daca nici acolo nu o vor primi, mai ales ca e nascuta dupa 1 ianuarie?

Greu tare .. voi incerca la scoala cu pile ca altfel nu am cum!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Am postat si pe FB si intreb si aici ..


Cunoasteti pe cineva care ar putea sa-mi faca rost de polimod? Am inceput sa le dau fetelor si mi-am dat seama ca nu-mi ajung fiolele ptr 15 zile cate 1 pe zi la fiecare.

Mai am nevoie de 15 fiole si asta pana vineri.

Merci!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ellenuta, mie directoarea mi-a zis ca in conformitate cu legea actuala, Andrei va ramane in gradi sa repete grupa mare.
Acum, nu stiu ce sa zic, probabil ca fiecare directoare face cum vrea.

Eu cred ca-l las la gradi, ca nu-l vad suficient de matur pentru jungla din scoala. Eu vad cum e la scoala si nu vreau sa-l dau la nici 6 ani.
Nu cred ca va fi o problema ca o sa fie printre cei mai mari din clasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Fetelor, mai ziceti pareri despre inscrierea la scoala.
A aparut metodologia care zice ca ii putem evalua si pe cei nascuti dupa 31 dec 2007.
Eu inca nu stiu ce decizie sa iau
Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna dragele mele,

Roli, desi cu intarziere raspund si eu, caci pe FB nu stau...
eu pe Fyfy o inscriu la evaluare ca sa o inscriu la clasa pregatitoare la scoala.
intentia mea este sa o las la scoala asta aici unde e si la gradi (e o scoala privata), caci imi place si mediul, abordarea educationala, felul cum au grija de ei si optionalele, fac in fiecare zi engleza si o data pe saptamana germana.
apoi, din clasa 1 as vrea a o mut la CN caragiale de la noi din Ploiesti, unde se spune ca au un invatamant primar foarte ok.
cam asta e planul. ca parinte, pot spune ca am ales varianta asta tinand cont de personalitatea copilului meu, nu stiu daca pot sfatui alti parinti sa imi urmeze exemplul..cred ca fiecare parinte isi cunoaste copilul si poate decide cum e mai bine pentru el.



NEWS: se pare ca Fyfy va avea un fratior:) sunt in saptamana a 15-a :) neasteptat, dar acum, pot spune..mult asteptat:)

va pup

avem testare vineri, sper ca vom trece cu brio:) fyfy e maxim incantat de ideea de scoala, deja si-a facut caiete de teme unde se corecteza singura:) si isi pune si nota



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

a, nu am mentionat, e cu program prelungit scoala asta:) iar apoi cand o voi muta la stat tot astia mi-o vor lua cu microbuzul la after school....cred ca si asta conteaza foarte mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Alina felicitari pt bebe!
Ref la scoala am luat deja hotararea sa-l las la gradi. Educatoarea m-a sfatuit asa si am incredere in parerea ei.
Mi-a spus ca intelectual e pregatit, dar nu si emotional.
S'apoi e baiat si e mai bine sa fie mai mare la scoala, decat mic si ciuca batailor .
Succes la evaluare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nici eu nu sunt cu FB-ul.
Oare chiar toate fetele s-au mutat acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna!Nu am mai intrat de foarte mult timp!La multi ani tuturor clopoteilor.Am citit numai ultimele 2 pagini si am vazut ça vorbiti de scoala!Albert va merge la scoala din septembrie!In rest abia acum reusesc sa mai respir.Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Alina felicitari pentru bebe si mult succes scolaritei!

Bafta tuturor micilor clopotei ce vor merge la scoala, in toamna ( stiu de pe FB, ca suntem cativa deja inscrisi) dar si un an frumos si plin de aventura celor care au decis sa amane emotiile!

Mergi la inceput