Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  In floarea copilariei (4-12 ani)

Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 22

Ellenuta

8887 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEllenuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ellenuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui roli25

Fetele cu clopotei nascuti dupa 1 ian, ce faceti , ii duceti la scoala sau raman la gradi?

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Eu nici nu stiu cum sa fac cu Eva .. Nu stiu daca o voi putea lasa la gradi sa repete grupa mare pentru ca nu cred ca vor fi locuri suficiente. Asta ar insemna sa renunte la grupa de cresa ca sa faca loc pentru cei care vor ramane la gradi sa repete grupa mare. Si asta e o mare problema!! :((

Ma gandesc tot mai tare s-o inscriu la scoala .. dar daca nici acolo nu o vor primi, mai ales ca e nascuta dupa 1 ianuarie?

Greu tare .. voi incerca la scoala cu pile ca altfel nu am cum!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
Mergi la inceput

Ellenuta

8887 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEllenuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ellenuta un Mesaj Privat  Reply with Quote

Am postat si pe FB si intreb si aici ..

Cunoasteti pe cineva care ar putea sa-mi faca rost de polimod? Am inceput sa le dau fetelor si mi-am dat seama ca nu-mi ajung fiolele ptr 15 zile cate 1 pe zi la fiecare.

Mai am nevoie de 15 fiole si asta pana vineri.

Merci!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
Mergi la inceput
roli25
roli25

4074 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroli25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite roli25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ellenuta, mie directoarea mi-a zis ca in conformitate cu legea actuala, Andrei va ramane in gradi sa repete grupa mare.
Acum, nu stiu ce sa zic, probabil ca fiecare directoare face cum vrea.

Eu cred ca-l las la gradi, ca nu-l vad suficient de matur pentru jungla din scoala. Eu vad cum e la scoala si nu vreau sa-l dau la nici 6 ani.
Nu cred ca va fi o problema ca o sa fie printre cei mai mari din clasa.

Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)
Mergi la inceput
roli25
roli25

4074 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroli25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite roli25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor, mai ziceti pareri despre inscrierea la scoala.
A aparut metodologia care zice ca ii putem evalua si pe cei nascuti dupa 31 dec 2007.
Eu inca nu stiu ce decizie sa iau
Voi?

Mergi la inceput

alinaatudor

1323 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinaatudor un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dragele mele,

Roli, desi cu intarziere raspund si eu, caci pe FB nu stau...
eu pe Fyfy o inscriu la evaluare ca sa o inscriu la clasa pregatitoare la scoala.
intentia mea este sa o las la scoala asta aici unde e si la gradi (e o scoala privata), caci imi place si mediul, abordarea educationala, felul cum au grija de ei si optionalele, fac in fiecare zi engleza si o data pe saptamana germana.
apoi, din clasa 1 as vrea a o mut la CN caragiale de la noi din Ploiesti, unde se spune ca au un invatamant primar foarte ok.
cam asta e planul. ca parinte, pot spune ca am ales varianta asta tinand cont de personalitatea copilului meu, nu stiu daca pot sfatui alti parinti sa imi urmeze exemplul..cred ca fiecare parinte isi cunoaste copilul si poate decide cum e mai bine pentru el.

NEWS: se pare ca Fyfy va avea un fratior:) sunt in saptamana a 15-a :) neasteptat, dar acum, pot spune..mult asteptat:)

va pup

avem testare vineri, sper ca vom trece cu brio:) fyfy e maxim incantat de ideea de scoala, deja si-a facut caiete de teme unde se corecteza singura:) si isi pune si nota

Alina si Stefania
Mergi la inceput

alinaatudor

1323 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinaatudor un Mesaj Privat  Reply with Quote
a, nu am mentionat, e cu program prelungit scoala asta:) iar apoi cand o voi muta la stat tot astia mi-o vor lua cu microbuzul la after school....cred ca si asta conteaza foarte mult

Alina si Stefania
Mergi la inceput
roli25
roli25

4074 Mesaje
Alina felicitari pt bebe!
Ref la scoala am luat deja hotararea sa-l las la gradi. Educatoarea m-a sfatuit asa si am incredere in parerea ei.
Mi-a spus ca intelectual e pregatit, dar nu si emotional.
S'apoi e baiat si e mai bine sa fie mai mare la scoala, decat mic si ciuca batailor .
Succes la evaluare!

Mergi la inceput
roli25
roli25

4074 Mesaje
Nici eu nu sunt cu FB-ul.
Oare chiar toate fetele s-au mutat acolo?

Mergi la inceput
danonique
danonique

2050 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danonique un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna!Nu am mai intrat de foarte mult timp!La multi ani tuturor clopoteilor.Am citit numai ultimele 2 pagini si am vazut ça vorbiti de scoala!Albert va merge la scoala din septembrie!In rest abia acum reusesc sa mai respir.Pupici!

Dana mami de Vanessa(08.03.2006) Albert (20.12.2007)si Darius(29.03.09)
poze
Mergi la inceput

Lala_D

7700 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lala_D un Mesaj Privat  Reply with Quote
Alina felicitari pentru bebe si mult succes scolaritei!

Bafta tuturor micilor clopotei ce vor merge la scoala, in toamna ( stiu de pe FB, ca suntem cativa deja inscrisi) dar si un an frumos si plin de aventura celor care au decis sa amane emotiile!
Mergi la inceput
Pag. din 22 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com