Strugurasi de Sept-Oct 2011 *43*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Hayat,draga de tine...este un moment foarte trist cand pierzi pe cineva,cu atat mai mult cand este vorba de unul dintre parinti sau cineva foarte apropiat ,este greu sa realizezi ca l-ai pierdut dar trebuie sa incerci sa fii puternica pentru RAazvan.El e cel ce demonstreaza ca viata merge inainte .Condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

hayat imi pare tare rau pt mamica ta. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pe mine m-a capiat fii-mea.
nush ce are. cred ca un puseu de crestere. este extraordinar de maraita si numai in brate vrea. nu pot sa fac nimic si am bagaje de facut si alte alea.
sau daca reusesc s-o pacalesc si s-o pun in pat daca dispar din raza ei vizuala se pune pe-un plans de ala cu sughituri.
plus ca e periculoso spongiosi. a inceput sa mearga de-a busilea. dar cu spatele :D
in seara asta a adormit tragandu-ma de par.
am citit documentul cu puseul si se potriveste cu cel ce incepe in sapt 23. numai ca ea mananca mai mult decat inainte. acolo scrie ca cica nu prea mananca.
si mi-am luat si canapea si fotoliu in living. si am comandat si mobila pt pitica si alte acareturi.
abia am inceput :D
o sa ma usuce mutarea asta...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Nu-mi gasesc cuvintele pt tine Hayat, te imbratisez si Dumnezeu sa te intareasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

oana cei mici isi pot lua proteinele si din leguminoase, cum ar fi naut, linte s.a. Dar nu am ce suplimenta, cel putin deocamdata, Bia mananca carne, dar la fel de bine papa si naut, linte, mazare.

bunny sa stapnesti sanatoasa blenderul! Eu am facut in final pateu din nautul care il aveam, dar dupa ce fac aprovizionarea, il execut si cu ciuperci

lena eu am fier de calcat Tefal, cu talpa de ceramica, sunt multumita. La Bia am tot calcat, avea stafilococ,dar la Theo... doar inainte de a naste, iar acum doar ce e musai

may eeee, dar si cand o sa o auzi pe Bea zbenguindu-se in cine stie ce colt al casei, atunci cum o sa fie? Cand plecati, azi?

tanno ce tare esti! Barbat-miu nu stia exact cum sta treaba cu diversificarea fii-sii, stia cam ce mananca, dar nu stia exact cand, cum. Bravo!

anca nu iti fa griji ca nu mai ia mult in greutate. Bia dupa 4luni lua putin in greutate, lapte aveam garla, ea papa bine dar se si miscaaaa.... o tinea intr-o foiala toata ziua. Iancu cum e?

lali multam de cado'. La ora asta as fi luat mai bine... o perna.
Pont de sos pt paste: ceapa calita [eu o inabus in apa si ulei], pui suc de rosii, busuioc, da cateva clocote, opresti. Apoi pui usturoi pisat. Cand pui sosul peste paste in farfurie, mai poti pune si parmezan. Pofta buna!

Ma retrag. Maine avem si noi drum, nu asa lung ca may, dar vreo 2 ore tot sunt de mers cu masina.
Noapte buna!

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nu numar oi. tusesc de imi vine acru...

nu plecam azi. peste cateva zile. azi vine tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, culca te fata!

pe fiica mea a apucat o vorbareala si cacareaza la ora asta..

cartea primita cadou e best! zice si de alaptare. cica la fiecare ml de lapte produs se consuma 1 calorie..zice si de diversificare, alimentatia copilului, a adolscentului. sunt incantata!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Hayat, condoleante! Draga mea draga, prin cate ti-e dat sa treci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Hayat condoleante. Cred ca nu sunt prea multe cuvinte de spus atunci cand cea mai draga fiinta nu mai e langa tine. Curaj pentru micutul R sa treceti peste toate necazurile si sa mergeti mai departe.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Hayat condoleante .Fii tare pentru Razvan ca are nevoie de tine.

camady's baby

Mergi la inceput