Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Aruba, ce haine frumoase. Vreau si eu. Cum comandam?cunosti pe cineva care face comenzi?eu am v#259;zut ca sunt pe internet persoane care fac comenzi.ALi ce tricouri. Si de unde?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

balanta de ce te ai intors dezamagita?

22+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

de la budapesta la viena mai facem maxim o ora jumate pe autostrada, asa ca mare diferenta nu e.
de la tm la bucuresti cu avionul fac o ora, la fel si de la tm la viena, tot o ora. doar ca nu stiu ce ar fi mai indicat: cu avionul sau cu masina, avand in vedere ca, cu avionul mai e de asteptat prin aeroporturi, de mers cu taxi, plus presiunea de la aterizare/decolare. daca am merge cu masina, macar sotul ar merge cu prudenta si m-as intinde pe bancheta din spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Dragelor, vad ca ati inceput capitolul cu vesti bune (felicitari Aruba!), asa incat continui si eu: am fost la morfofetala si totul e ok, cu exceptia circumferintei abdominale care are un avans de 2 sapt (dr.2 nu parea prea ingrijorata de asta, oricum o sa mai vb si cu dr.1 - gasisem pe net un caz de ascita fetala, sper sa nu fie cazul).

Depresia imi da si mie tarcoale si nu prea stiu cum sa-i fac fata; o sa incerc cu ceai de tei si sunatoare, va dau de stire daca da roade. Pana una-alta sambata seara am dat din plans in tuse si apoi in varsaturi (n-am varsat deloc pana acum ).

Cele care va faceti griji de kg acumulate... poate va mai linistiti daca va spun ca eu am luat deja 14 kg (partial e si un efect yo-yo, pt ca slabisem 12 kg inainte sa raman insarcinata, dar oricum e fff mult). Acum poftiti de va mai plangeti ca ati luat 3-4 kg

De haine teoretic nu prea am nevoie inca, pentru ca ma mai incap cele pe care le purtam inainte sa slabesc, dar simt ca trebuie neaparat sa-mi cumpar macar un tricou / bluza cu un desen haios pe burta, pt ca ma scot din toti papucii cei care se holbeaza la burta mea de parca ar incerca sa-l vada pe BB. Daca tot se uita, macar sa aiba ce vedea

Ah, si m-au apucat si pe mine temerile legate de nastere. Mi-e asa de ciuda pe mama ca m-a nascut prin cezariana si nu mai tine minte mai nimic... Chiar, voi ati inceput sa faceti ceva in directia asta? Ma refer la: gimnastica prenatala, masaj, cursuri de puericultura, exercitii de tonifiere a abdomenului si a perineului, etc. Mi-as dori sa am pe cineva cu care sa ma intalnesc periodic si sa-mi povesteasca ce si cum cu sarcina si nasterea, sa ma invete ce sa fac pt nastere, pt alaptare, contra depresiei pre- si post-partum, etc. sa fie ceva mai mult decat propria experienta a unei alte mamici....


Later edit: ca de obicei, pana scriu eu cearceaful, voi treceti la alt subiect
Balanta, nu mai stiu unde citisem ca sunt mai indicate zborurile scurte decat alte mijloace de transport care implicit dureaza mai mult.

21+
MTHFR - A1298C heterozigot (Metafolin, DHA-250, Lecithin, Prenatal Caps, utrogestan, probiotce)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ali, eu iar sunt suparata pe dr craina, asa ca nu-i vorba de el, ci de un dr de la odobescu despre care se spune ca e bun pe eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ada mi am luat nr 5 si nr 13 cel rosu si cel roz cu dungihttp://www.lcwaikiki.com/category.aspx?cid=1116&pg=2&g=2

22+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

niccostea si eu cred ca acele kg le ai pus mult mai repede din cauza ca ai slabit inainte.si eu alea le am pus imediat inapoi.asa ca,ca sa intru si eu in clubul tau daca calculez de unde am plecat cand am terminat cura 77kg(am terminat o ptr ca am ramas gravida nu din alta cauza,si in plus atunci faceam sport si cand am auzit ca sunt gravida m am oprit brusc/si cred ca si asta a afectat ingrasatul meu) atunci am si eu deja 10/11kg in plus.tu cate ai acum?

22+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Ali, ce faine sunt tricourile!!!! ceva de genul asta imi doresc si eu pentru holbatorii din jur. Cand iau salariul fix la waikiki ma opresc.
Acum am 85 kg, dar ma oprisem la 69-71 kg inca de la inceputul lui septembrie, deci timp de re-acomodare cu noua greutate as fi avut (pe 28 oct, data conceptiei, aveam 71). Oricum, nu ma mai asteptam la yo-yo dupa 2-3 luni de mancat relativ normal (nu dieta) si stagnat la aceeasi greutate. E adevarat insa ca in perioada de stagnare incepusem sa fac sport, pe care l-am intrerupt cand s-a confirmat sarcina, desi dr. imi spusese clar ca - daca am facut inainte - pot continua, insa cu conditia sa reduc la 2/3 intensitatea si durata.
Eh, BB-ii sa fie sanatosi, ca de kg o sa scapam noi in cele din urma.



21+
MTHFR - A1298C heterozigot (Metafolin, DHA-250, Lecithin, Prenatal Caps, utrogestan, probiotce)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Ali ma bucur mult ca te-a ajutat sfatul meu.
Foarte dragute tricourile,sa le porti sanatoasa.Asa e,nu suntem noi grase,doar hainele prea mici.

Ada,ce luai pentru raceala?
Acum am si eu gripa de la fi-miu.Fara febra,dar ma dor toate si oasele si muschii pe mine.sunt ca o balega.

Balanta,si as prefera zborul daca tot e necesar.Nu gasesti direct Viena?sau de la Belgrad la Viena?

Despre nastere,cred ca am mai spus,ca am nascut natural...4 epidurale,ca a durat 16 ore travaliul dar nu am simtit nimic decit ultima jumatate de ora cind ma lasase efectul la epidurale si nu mi-au mai facut alta ca cica eram prea dilatata deja.Asa ca la mine nasterea a durat practic jumate de ora,dar am trait-o din plin.
Oricum optez tot pentru naturala,daca nu apar probleme,ca duma nastere puteam sa fac deja gimnastica.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



20 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ali, in care mall le-ai gasit? Ma cam plictisesc si nu stiu ce sa fac. Tudor are meditatie la franceza, ar trebui sa mai fac curat si bineinteles ar trebui sa ma programez ptr.4 aprile la morfo de trim.2.Cu nasterea,are dreptate Ali ,la prima eram inconstienta.

Ada

Mergi la inceput