LMA Luiza, Arsenie!!! Fluturasi de 2011 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada cum sunt copii?
a mai facut catalina febra?

delia ce e cu tine de nu ai mai intrat/????????

mi-am facut si eu o baie
si fug sa adorm putin
pana vine fata sa ii faca antibioticul antoniei in branulaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

marym acu am vazut ca esti fix cu 10 ani mai tanara decat mineeeee
ce bine ca esti mamica tanara
si ca ai fata nascuta la o zi dupa petra mea
ce super
si suntem nascute amandoua in iunie
desi in zodii difewrite

si eu urez de pe acum
LA MULTI ANI VALD ARSENIEEEEEEEEEEEEEE
SA ITI TRAIASCA BAIATUL SIMONELULEEEEEEEEEE
SI SA MAI TRECI PE LA NOI
NE E DOR DE TINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI ARSENIE!
SA FII SANATOS SI FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, sunt bine, am musafiri si n-am timp de intrat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani Arsenie!!!!!!
Sa cresti mare si sanatos si fericit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

LA MULTI ANI VLAD ARSENIE sa traiesti, sa te faci mare si voinic si sa-i umpli sufletul de bucurie mamicii tale sa petreceti frumos mami frumoasa


noi am petrecut f f frumos ieri..obositor dar a meritat

andra a fost o papusica, acum incarc pozele si o sa va dau linkul sa le si vedeti
a ales de pe tava rujul, cheile de la masina, cheile de la casa...banii, parfumul, forfecuta..ce mai, pitipoanca se face asa ne-am amuzat ca am zis ca o sa moara de inima tacsu daca alege tot d'astea de aranjat
vlad a cam fost in planul 2 si s-a cam simtit asta prin cateva crize de personalitate si gelozie..ce sa-i faci, trecem si peste astea..e asa orgolios copilul asta ar fi smotocit-o si muscat din ea la propriu daca ar fi putut
m-am simtit f f implinita si am sufletul plin de atata dragoste pt mogaldeata asta mica a mea ca nu-mi vine sa cred de unde a putut sa izvorasca atata iubire..nu credeam ca e posibil sa iubesc asa de mult un alt bebe in afara de primul

si ce mi-a umplut sufletul de bucurie mai presus de orice ieri este ca pt prima oara nasii puiutilor mei, fratele si cumnatica mea, au fost atat de naturali si firesti si iubareti cu puii mici, s-au purtat si jucat atat de frumos cu ei de parca lucrurile au revenit cum au fost odata..nu credeam ca am sa mai traiesc ziua asta, nici nu mai speram..ma impacasem cu gandul ca durerea e mai presus de orice si ca asa vom trai de acum toate momentele frumoase,cu un nod in gat..dar se pare ca Domnul e mare, face minuni si a adus multa liniste si caldura in sufletele lor..asta mi-a luminat ziua mai mult decat orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

va poftesc la o cafelutza

La multi ani, Arsenie!!!!
Simo , sa-ti traiasca mezinul, sa creasca mare, sanatos si frumos!


la multi ani Smaranda ioana de shihana!
La multi ani Alexandru Damian de Ramona 1986!

cami copii mei au facut temp amandoi..cristi mai putin, pe seara avea 37.4..i-am dat un Panadol..in rest sirop de tuse si picaturi. Cata face febra daca nu o tin pe antitermice, am sa-i mai dau si maine. Dar mucisori nu prea are..doar tuse. ma tot gandesc ca poate febra asta nu e de la raceala ci de la vre-o maseluta...era maraita cu cateva zile inainte de tuse si temp marita...
behaie amnadoi prin casa de mama focului...mai ales dupa ce mananca ceva...

Catank, te sarbatoresti azi sau maine?

Ieri am iesit afara in gradina cand dormeau copiii si am mai dat zapada la o parte de pe gradinita mea cu flori, si erau iesite o gramada de lalele . Toti bulbii pe care i-am pus in toamna erau iesiti , azi mai bag o tura de jucat in zapada la pranz

Va urez o Duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, ma bucur mult sa aud ca a fost asa frumos la turta Andrei. Felicitari! Ma bucur si sa aud ca fratele si cumnata sunt bine. nepotica ce face? a fost si ea prezenta? Astept pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, nepotica nu a fost, a ramas acasa cu bunicuta..dar e bine, creste si progreseaza
lalely parca tu ma intrebai de preparate..salata suba, dinora, a fost delicioasa, toata lumea a savurat-o..insa recunosc ca e destul de ciudatica, gustul combinat de sarat de la scrumbie cu dulcele sfeclei..hmmm mie mi-a placut.. prajiturile delicioase dupa spusele altora ca eu n-am reusit sa le mai gust, eram plina pana in gat tortul gustos si f apreciat, insa dup;a gustul meu personal nu a fost atat de deosebit..adica tort cu de toate, visine, crema de ou si frisca cu visinata, jeleu de visine, spuma de cioco, blat de cioco..de toate insa pe mine ma atrag mai mult chestiile mai deosebite si mai neobisnuite si nu un tort clasic..dar lumea a fost inebunita dupa el, nu le venea sa creada ca e creatie prorpie si pt ca inveti din greseli, jeleul trebuia mai mult si mai lichid sa se absoarba putin si in primul blat, iar al doilea blat, cel de cioco, si el trebuia insiropat mai mult..in rest au fost toate delicioase

si ma mai intrebai de servici cu acomodarea..e f greu dupa 3 ani in domeniul meu..legislatie schimbata, softuri, proceduri, cereri de raportare de la head office..cam totul nou si mintea mea la fel dar noroc ca au rabdare cu mine si o sa intre totul in normal la un moment dat
cu programul e bine, m-am acomodat repede, nu pot sa spun ca sufar ca nu sunt toata ziua langa ei, poate ca simteam nevoia undeva in adancul sufletului meu, desi nu recunosteam, ca am nevoie sa mai fac si altceva, sa ma deconectez, sa ma implinesc si altfel, sa socializez..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, ma bucur ca te-ai acomodat si cate simti bine si implinita si in altfel . Astept poze cu don'soara Andra in tutu

Mergi la inceput