LMA Luiza, Arsenie!!! Fluturasi de 2011 (134)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

yvy saracuta Larisa...chiar ca au chinuit-o dintisorii, cred ca ea a fost cea mai chinuita. si tu pe langa ea. nasol ca esti obosita, incearca sa te odihnesti ziua cu ea.... sau daca zici ca nu doarme nici ziua...nu poti s-o adormi nicicum?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss ce daca stai la domiciliu? pune mana pe abdomene. cred ca numai de abdomene iti arde tie cu 2 copii oricum, tie iti trebuie doar burta s-o dai jos(probabil, desi eu nu sunt convinsa ca ai burta) xca in rest...esti slaba, sa nu mai slabesti
nu baga bebeii baloanele in gura? ca au si gustul ala naspa....

yvy si eu zic la fel, nu trebuie sa-ti faci griji ca nu merge larisa de manute, fiecare col=pil cu ritmul lui. poate o sa mearga direct singurica

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Roxy nu doarme decat afara acum, deci eu somn nu am cum sa bag !

Noi ne pregatim sa iesim ca mesele le-a facut varza azi: a mancat tzitzi, omleta dintr-un ou intreg cu jumatate de felie de painica si ceva feliute de fructe, toate astea pana la ora 9, , deci mai incolo nu stiu ce sa-i dau, trebuie sa-i pregatesc ceva mai consistent, ca piureul de legume nu-l prea agreeaza de cateva zile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !


Eu-s pe repede inainte azi, am ceva treburi de rezolvat , deci am sa fac numai urarile de rigoare si ne auzim mai pe seara sau maine


Avem ceva sarbatoriti nu gluma

La multi ani Luiza!!! sa cresti mare sanatoasa si sa ai parte de o viata frumoasa si lipsita de griji Sa-ti traiasca imbulinata dragalasa mami alehiam

La multi ani Catank!!! sa traiesti draga noastra si sa fii iubita si sanatoasa, sa te bucuri de ceea ce ai realizat de acum si sa ai putere sa le continui

La multi ani Maria de moulineta!

La multi ani Ssabrya!!!

La multe lunite Petra de cami!!!



Mi-a expirat timpul, tre` sa ma "evaporez"

Zi frumoasa!! ( azi e baba mea si e soare si frumosssssss, dar cam bate vantul )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, temp Catalinei nu e reactie la Ror?
Lavi, iti sta bine da tot blonda imi placi mai mult, si de mine tot blonda imi place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

La Multi Ani, Luiza fetita frumoasa de alehiam! Sa cresti mare si sanatoasa!

La Multi Ani, Maria! Moulineta, asteptam vesti de la voi!

Catank, La Multi Ani, mami fericita! Sa ai parte doar de bucurii!



Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 18+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy , nici andra mea nu vroia de mana, vroia in 4 labe, pana intr-o zi...acum nu o mai opresti
viss, lavi, mada si eu pun pe burta... am ajuns la 60.6 si ma deranjeaza doar o muffin top,, care evident se vede doar fara haine, am zis ca dupa pasti ma ocup de ea
Strumph , spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alina ce face bebitza mica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Viss, ce fel de baloane? Ca i-as mai lua si eu ceva nou lui Luca. Baloane, baloane? Sau bile? Sau mingiute? Am auzit pe cineva ca sunt si niste pungi cu multe bile din astea mai medii, tot asa colorate in toate felurile...

Yasmi, ce frumoasa e printesa cu palarie . Iti sta bine si bruneta!

Yvy, nu cred ca e cazul sa te stresezi cu mersul. Las-o incet. Ai sa vezi, odata isi da drumul. Pana la un an si doua luni, toti copiii merg. Fiecare in ritmul lui.

Luiza a fost si ea o frumoasa! Mi-au placut mult floricelele din par

Delia, suntem bine, multumim! O simt cateodata asezandu-se mai bine in culcus . Dar deocamdata, asa, putin...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 18+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna din nouaha, uite ca dc ceri atentie, ti se va da
- da, au dormit de la 10.30 si datorita unor fosneli ale lui sergiu am parasit calc. acum doarme cu tv deschis tare, sorasa e in scaun, a mancat o juma de banana, iar el doarme lemn, de m-am dus sa vad dc respira- ii culc cu sonor la minim si jaluzele trase, asa ca acum..e prea de tot. uneori se trezesc la scartait de pasi pe parchetiar acum..astept sa le dau sa papr, sia poi sa iesim in pic la miros de aer rece de primavara-iarna
- am luat baloane normale, pe care le voi lega in buchette unele. au forme ciudate de iepurasi..le mai baga in gura roxy, dar mai mult scrataie unghiile pe ele, pe deliciul lui laur, se aseaza pe ele, alearga dupa..isi mai dau unul altuia in cap, si rad la maxim, chicotesc
- da, ne petrecem vineri seara - la cererea nasilor, apoi sambata cu cativa prieteni- unii au anuntat ca pleaca la muntealtii ca sunt intre da si nu- sa vina, asa ca vom fi cam 6, nu stim dc sa plecam si noi la munte..doar 1 zi, sa batem drmul si benzina ptr duminica si luni..ca atat si-a luat laur liber. totul e o bulibaseala, dar miercuri ii sun pe nasi sa-mi spuna dc vin vineri seara..am fi facut sambata cu totii, dar e ziua fiicei nasilor, au tinut sa precizeze ca vor sa-i faca ziua, deci nu taie motul sambata..sincer incerc sa ma calmez, dar mi s-a cam luat de petrecerea asta. mai bine plecam cu prietena naostra la munte din start.incerc ptr pitici sa fiu veseluta, si sa facem ceva totusi. am sa chem ziua cei 2 prieteni de aceeasi varsta din parc, cu baloane, si jucarii..miercuri treb sa stiu dc comand 1 tort mare sau 2 mici..bulibaseala asta e cuvantul

Mergi la inceput