Cel putin 10 kg jos (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Eu sunt foarte sensibila cand aud de bunici care au grija de nepoti asa ca dansa, bunica voastra, are toata intelegerea mea.

Dar decat sa sufere pe gesturi ca cel cu piersica mai bine o pregatesti un pic si o rogi sa incerce sa ii dea afara.

Azi in loc sa mananc o portocala o sa mananc pepene in semn de protest (ca nu e sezon de pepeni)

p.s. tu chiar esti soacra mare? sau de unde...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mai arturiciule, sunt soacra mare, normal

adica :
-taca-taca toata ziua cu gura pe toata lumea, exact ca o soacra mare(zic ei, ca mie nu mi se pare);
-cica vb mult si sunt prea directa, tot ca o soacra mare
-ma iau de toate cunostintele feminine cu varsta cuprinsa intre 25-30 ani, necasatorite si cu aspiratii de baieti BUNI dar care habar nu au sa faca un ou pajit si sa puna mana pe fierul de calcat;
- cica eu le stiu mereu pe toate, am solutii ptr orice, exact ca o soacra mare(tot ei-cei apropiati zic asta);
- si apoi sincer, ma pregatesc, ptr Luca -dar imi doresc sa fiu o soacra mare BUNA

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

serios.sunt o soacra mare-dar ma tratez.
sa o intreb pe Boti..cum o mai mustruluiesc eu pe ea(ca imi este draga), si ea tot ma iubeste
dar pe ea din alte motive, nu din cele expuse, caci ea este o gospodina si o mama extraordinara, mai nou Fermierul nostru BIO

Botiii, unde esti mama, cu puii de prepelite?
vreau ouaaaa

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Eu am ras de ce fain ai povestit, incercam sa imi imaginez cum esti.... dar nu a iesit nimic de rau.

Plecam la piscinaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii


Plecam la piscinaaaaa

Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





ce ma enervezi.
si eu plec
la bucatarie sa spal vasele si apoi sa pregatesc copilul de culcare.
pup. o seara/zi, week-end frumos

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Lulu un sfat de la o mama care se confruta cu cateva probleme cu scoala( da nu le mai spun) as merge sa discut si doamna a exagerat.E clar ca toti copii de acolo au unele posibilitati iar ca parinti din comoditate acepta sa le dea lucruri nesanoatoase e problema lor ,dar ca tu ii dai copilului ce e mai bun e problema ta.Ma mir cum soacra nu s-a dat un pic la ea ,dar adevarul e ca uneori pe moment ramai blocat.Eu zic sa mergi sa discuti si sa le explici ca tu ii dai ce vrei la pui si cand crezi tu ca trebuie .Iar de soacra te-as vrea eu dar pentru mine daca se poate.


Cu slabitul stau bine zic eu m-am imprietenit cu cantarul si arata bine sper sa nu ma dau in barci in weekend ca dau cu mine de toti pereti .

Iris minivacanta frumoasa.

Boti ce imi place cu pui si cum povestesti.Mara vrea si ea sa creasca un pui si ce ai zis tu cu oo asa a trebuit sa ii explic si eu la copila.

Ralcat votez si eu pentru supliform, acum vreo 3 ani m-am dat o luna intreaba si aratam super.

Laura imi place ce citesc.

Arturici azi dau eu cafea.

Las cafea la toata lumea da neagra cum ii place lui Dulcetica.Dulcetica eu weeendul trecut am mancat tort dar nu a fost ziua nimanui asa ca tu esti iertata.

Ma duc sa ma tin cu mana de cana de cafea si sa vad viata mai roz ca de ceva timp e cam gri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Gusta, multumim de cafea!Lulu, eu m-am enervat putin citind mesajul tau. Pai cum sa iti spuna asa ceva? Eu as lua-o personal, caci asa imi pare. Ce-ar fi sa te duci si sa ii spui: "Doamna, in loc sa incurajati gustarile sanatoase, dvs. imi faceti observatie??? Va convine sa va spun ca eu duc o lupta cu propriul meu copil zilnic pt ca imi cere toate tampeniile de chipsuri pe care le vede la alti copii?? Dar nu v-am spus nimic, pana la urma traim intr-o tara libera si atata vreme cat nu ati facut o lista obligatoriu de respectat cu astfel de gustari, nu vad care e problema. De cand chipsurile sunt permise, dar o amarata de piersica nu?"Noi nu mergem inca la gradi, am avut o tentativa in toamna, insa a racit urat de tot si am amanat cu un an. Dar sper sa nu apara asemenea dispute, caci sunt deranjante si nici nu iti vine sa te certi ca nu se stie dup-aia cum se reflecta asupra copilului.La mine cu kg e dezastru Ma simt ft grasa, insa nu reusesc sa ma adun. Daca e sa fiu atenta doar la ce mananc, o dau in bara rau spre final de zi. O dieta stricta mi-ar face rau in perioada asta, si nici nu ma incumet sa o incep. In concluzie ma plang, dar nu fac nimic. Poate de luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

helauuuu,,
copilul doarme, sotul este la Bucuresti la o sedinta si io stau pe net- pazesc curcanul din cuptor.

gusta, ema doamna e ffff ok ca si gradinitza, nu stiu ce a apucat-o in ultima saptamana.am ignorat cerintele ei de la inceput vis-a-vis de pachet, dar acum i s-a pus pata si pe gustarea cu care il asteapta bunica.
bunica nu a tacut, stati linistite, nu este firea ei sa accepte nedreptati, doar e soacra mare si e soacra mea
clar o sa discut luni.

azi la ora 9 eram la sala, am profitat ca s-a oferit bunica sa plece cu Luca la malul marii, si am stat 1 ora la cardio si 40 minute sauna. acum sunt fresh. dimineatza am mancat 1 ou firt cu juma' rosie si la pranz cas de capara si o rosie.pe seara imi fac iar o salata mareeeee.am baut multa limonada toata ziua...si am fost cuminte.


gusta, vin, io te vreau de nora

pup, fug s aimi curat zarzavatul ptr ciorba, ca maine nu mai au talibanii casei ciorba si o sa iasa scandal la pranz, astia fara ciorba/supa nu traiesc la pranz.

o zi usoara si frumoasa.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ce liniste.
eu ma simt atat de umflata, si nu am mancat mai nimik toata ziua, numai iarba si cas.
e adevarat, am baut cam 3 litri limonda.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput