Cel putin 10 kg jos (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

p.s. gata si cu prajitura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

ai mei mananca paste cu branza si sunca paste cu branza, zahar si cu scortisoara. am plecat de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

am pedalat 20km si cica am ars 300 cal. Am mancat la cina 2 linguri de branza cu smantana si un pic mic de mamaliga. Ai mei acum rontaie de zor seminte de dovleac coapte de mandru' la cuptor. nu va zic cum miroase. Desigur, el bea si bere. Eu ma duc sa mai citesc un pic. O seara frumoasa!

Ioana, vreau si eu reteta ta de supa. (eu stiu sa fac doar ciorba de aia inacrita cu bors de putina. Preferata mea e ciorba de cartofi cu o gasca de legume si sfecla rosie multa. Singura data cand am facut si mi-a iesit buna supa de pui s-au minunat copiii de parca eram Jamie Oliver)



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Laura, eu folosesc legumele din supa cu galusti (ceapa, ardei, dovlecel, telina, patrunjel, cartof dulce...); cand sunt fierte si am strecurat supa le pun in blender cu un pic de supa si gata ; mai merg adaugate si ciuperci, nu musai fierte;
daca pui in blender si un pic dar un pic de usuroi pisat anterior iese si mai delicioasa; desigur sare si daca mai vrei tu vreun condiment;

Crutoanele = coaja de la paine taiata bucatele (miezul in mananca cei mici ) si stropite cu apa cu usturoi si un pic de sare si bagate la cuptor pana se usuca.

E reteta proprie si o modific in functie de ce legume am prin casa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Laura, pe vremea cand pedalam si eu stiu ca imi puneam niste pantaloni cumparati dintr-un plafar; ceva pantaloni de plastic ; si ce mai transpiram.....
Felicitari ptr cei 20 km!!!

Pitzinuca, felicitari ptr abtinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Pai ce faceti ma aici ?Eu ma rog sa ma biciuiti si voi nu vreti?
Nici biciul nu mai e ce a fost odata ...offf



anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,


dulceata nu am reusit sa o tin in dulap, dar am mancat doar 1 felie wassa cu dulceata.

aseara am comis-o rau, mi-a fost asa rau....am ajuns acasa la ora 19.
nu am mai ajuns la masaj ca am avut de alergat prin oras, si soacra-mea facuse placinta cu branza, si atat a stat pe langa mine sa gust " ea face si eu nici macar nu gust, bla,bla" asa ca am gustat o bucata alaturi de un pahar de iaurt.

este clar, stomacul meu nu mai este obisnuit. m-am simtit atat atat de grea/grasa si atat de raudeci este clar ca trebuie sa imi vad de regimul meu d eviata sanatos.

revin.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Neata
Pai ce faceti ma aici ?Eu ma rog sa ma biciuiti si voi nu vreti?
Nici biciul nu mai e ce a fost odata ...offf



anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

SA NU SE MAI INTAMPLE

E BINE ASA?

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daaaa,mult mai bine !!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna ziua doamne dragute! Poa' sa-mi explice si mie cineva cum se face ca io cand tin cura ma ingras si cand nu tin slabesc? Azi dimineata m-am cantarit si aveam cam 67.5 sau .8, oricum sub 68. In conditiile in care nu mananc "de regim" decat pranzul, adica iaurt cu fulgi, la munca. Pana si napolitane am bagat la liber, nu mai inteleg nimic.

Sau sa fie "the good vibe"? Sunt asa de incantata de puisorii mei micuti, ieri am stat ore in sir sa-i privesc cum ciugulesc, l-am protejat pe Pufulete (unul mai bleg si fara putere), l-am ajutat sa bea apa cu vitamine din ora in ora, era semilesinat aseara, azi dimineata se cocosea si el printre fartatii lui . Am mai mosit si alti doi (adica i-am scos din gaoci, ca nu mai aveau energie) si sunt si ei bine, sanatosi, m-au navalit amintirile cu prima mea "mosire", cand am chiulit de la gradinita ca sa-mi ajut pisica sa fete, si-acum imi aduc aminte cum se simteau contractiile, iar eu o masam pe burtica dinspre abdomen spre pelvis ca asa imi zisese mama c-o ajut sa iasa pisoii , ce vremuri...

Ioana in primul rand incubatia asta a fost in scop didactic, sa vada si copilul ce si cum, sa nu creada ca pasarile oua in cofraje in raft la supermarchet, si apoi, dupa cum vezi, cred ca si eu aveam nevoie de pui mici in casa Pisicile nu mai produc, una e sterilizata, alta e prea babeta, n-am mai avut puiet in casa de cand am nascut eu

Si-asa tot mai am de luptat cu vaca mov si marmotele care invelesc ciocolata in staniol, dimineata copilul s-a bulucit la geamul eleveuzei si se intreba de ce inca n-au facut puii oua .



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput