Cel putin 10 kg jos (5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Ies si eu la raport!
Asa mai pe seara, ca de dimineata mi se facuse rusine.
Stationez
Dar eu zic ca este de bine - bine ca nu m-am ingrasat.
Si eu ma gandesc la o cura de slabire minune.
Pana sa o incep,mi-am umplut frigiderul cu iaurturi 0%, branza dietetica, legume si carne de curcan si incerc sa ma reapuc de sport.
Si ca sa fiu sigura ca nu voi avea probleme si sa mai suplinesc vointa am inceput sa iau tarate de ovaz (excelente, dupa Dukan) si niste Alevia Diafane.
O sa va tin la curent cu rezultatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Hop si eu!
Istoricul ultimelor zile:
-simbata petrecere amica;
-duminica i-am facut ziua minunatului,desi a fost luni;
-ieri ziua minunatului si mai am inca praji comandate in exces,ca tortul l-am dus ieri la scoala si copiii au fost foarte incintati.
Sper ca nu aveti pretentia sa ma cintaresc ,ca numai pe el il am!
Grasa si frumoasa,

dulcetica


sa-ti traiasca minunatul, si tu pe langa el :).

si mai grasa (nu stiu daca si mai frumoasa)
pitzinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Dulcetica, LA MULTI ANI cu sanatate si fericire!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

Lauraaaaaa, ce ai mancat azi, ca aseara imi imaginez, pulpite

dulcetica, sa traiti mama draga o mie de ani fericiti si impliniti si tot ce vreti voi sa se implineasca.


aseara am fost la masaj, si tare bine a fost. dupa aceea acasa am mancat o mana de nuci si am baut o carafa plina cu limonada si o cana de ceai matase porumb-cica face bine ptr retinerea de apa- la culcare.


pup. revin, merg sa imi injectez niste cofeina

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ce ma bucur sa vad activitate! Se vede ca vine primavara!
Laura, iti tin pumnii sa reusesti! Daca vezi ca nu iti iese, cu patru zile inainte poti sa tii dieta aceea cu cate un kg/litru pe zi. Mama mea slabea 4 kg cand o tinea. Am tinut-o si eu o singura data cand trebuia sa trec un prag si am dat jos 3 kg. S-a intors unul singur, asa ca dupa patru zile am ramas cu 2 kg efectiv date jos. Poti incerca, doar sa rezisti din punct de vedere al foamei. Sau, mai este aceea in care mananci din doua in doua ore si tot asa e "4 zile-4 kg". Pe asta a tinut-o o verisoara si a slabit atunci 4 kg. Nu mai stiu cat s-a ingrasat dupa aceea dar iti atingi scopul pe moment.
Mai bine ma scoateti din lista de concurs ... ca sigur nu mai tin pasul cu voi, am aceste fluctuatii care ma dispera. Insa ma simt bine, asta e cel mai important, simt la haine parca nu ma mai strang asa tare.
Hopul cel mare va fi cand o sa trebuiasca sa renunt la blugi, cand se mai incalzeste. Daca nu imi mai vin hainele de primavara trecuta ... e cam nasol. Nici altele noi, mai mari, nu imi iau.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!
La cina am mancat 3 copanele mici, cu sos de usturoi cu iaurt (0% iaurtul). Am pedalat 30 de minute si am gustat fix o gura mica din paharul de vin al sotului (a facut un 'ciubuc' de 2l de vin rosu si trebuia gustat ).
Azi de dimineata am fost pana la posta, deci am mers pe jos vreo 300m, urcat/coborat scari. Am baut o cana de ceai si una de cafea. Inca nu am mancat nimic. Ma duc sa imi iau un iaurt 0% cu o lingura de tarate de ovaz in el. La pranz am copanele ramase de ieri. Le mananc cu mustar. Diseara inca nu stiu .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dulcetica, sa iti traiasca la multi ani fericiti!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Hola muchachas,

Dupa un weekend mai plin de mancare (sambata la un restaurant spaniol unde am tot gustat tapas si baut sangria si duminica au venit prieteni la noi la placinte), luni si marti m-am purtat exemplar si am fost la zumba...si diseara ma duc.

Laura draga, succes!

Ralcat, sotul tau e un dragut..

Roxana, al tau sot incearca iti spuna ca nu mai e nevoie sa slabesti...

Gusta, si la noi a fost frumos duminica, eu am stat la bucatarie cu mama ca ne veneau musafiri, dar al meu si fetele au fost la zbenguit afara... si noi trebuie sa ne apucam de gradina (adica eu ii spun dragului meu ce vreau si el se ocupa de rest)....

Nu mai vorbiti de ciocolata fetelor, eu nu ii rezist, singura solutie e sa nu cumpar...

Apropo de soti si kilograme, eu cred ca ei ne iubesc si la cateva in plus, noi nu ne iubim, aia e problema...

Arturicii, mie imi plac mult Mad Men, Pan Am (recunosc ca si, in mare parte, pentru hainele din aceste seriale), Mildred Pierce (de asemenea costumatii nemaipomenite) sau iti plac doar serialele cu doctori?

Lulu, bravo tie!

Dulcetica, sa iti traiasca, sa aveti parte de fericire!

Gusta, si noi am avut ieri zi de rapoarte la scoala, la 8.30 seara, eu am ajuns transpirata dupa zumba de nici nu m-au recunoscut invatatoarele (de obicei sunt ceva mai prezentabila)... cum a fost? La noi foarte dragute, am primit multe complimente pentru cum se descurca la scoala, doar observatia ca la discutiile in cerc vorbeste mult cu vecinii...dar suntem in grupa 1.

Esthera, sper ca te simti mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
Iris haha pe naiba incearca . ma oftica ca nu ma mobilizeaza deloc. ce ii pasa, e slab si se mai si poate abtine de la mancare. barbatii astia!!
am dat aseara in balarii, ca tot ma laudam... macar nu am vazut nimic pe cantar in plus (inca )
spor tuturor!!
Dulcetica, la multi ani minunatului!!!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Botiiiii, ne-ai abandonat? sau apari direct la un minus d e10 kg? lasand gluma la o parte ESTI BINE?


Cornelia??? stai ascunsa, deci ai facut prostii.

eu iau pranzul: zacusca cu wassa si masline.
si mie pofta rau de dulce...wassa cu dulceata cirese amare, zau ca ma abtin.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput