Cel putin 10 kg jos (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Laura, scrie, scrie ca nu te ignoram. E semn ca esti inca in picioare.
Ai incercat sa "bati pasul" pe loc atunci cand speli vasele de ex? Sau cand gatesti?
Sau cand stai pe canapea/pe scaun la vreun film sa faci ridicari din picioare?
Sau orice activitate care iti solicita muschii dar fara sa topai, sa mergi pe bicicleta fara sa faci sport in mod organizat?

La ce etaj stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Arturici sa apar si eu in poze pe langa trandafiri.


Ralcat bine mai zice al tau sot.

Roxana aia cu varsta e buna si ea.

La noi stam cam asa cand aveam ceva kg mi-a zis ca am cam pus pe mine dar el e multumit asa ,iar acuma cand am scazut si zic ca mai vreau am primit reclamatie ca el numai are pe ce pune mana si raspunsul a fost pentru odata pe luna cand ma tii in brate ma imbrac mai gros.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Eu imi beau capuccino de dimineata cu voi

Gusta, ptr "discutia" dintre tine si sot
In poze poti sa apari si tu pentru ca la cat de subtire esti oricum te pierzi printre trandafiri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Arturici, ce inseamna mancat cu bun simt pana la 16? poti da cateva exemple?
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca

Arturici, ce inseamna mancat cu bun simt pana la 16? poti da cateva exemple?
Merci!

_

mami de andi si ilinca
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."


Apai nu sa mananci cartofi prajiti si 3 ciocolati si o ciorba grasa.

Sa mananci dupa principiile oricarei diete sanatoase si de durata, din toate grupele, insa mai slabe (piept de pui, salata, iaurt slab) si daca poti sa fii atenta la cum le combini (Montignac).

Cum va spuneam, eu inchei ziua pe la 16 cu o portocala (care pe mine cel putin ma ajuta mult la digestie).

Eu una nu sunt buna de exemplu in diete pentru ca fac asa cum simt eu, mananc ce doresc si aceasta "libertate" mi-a permis ca in timp sa renunt si la dulciuri si la cola si la mancarurile mai putin sanatoase.

Doar gandul ca am voie ma ajuta sa nu le mananc si sa sortez mai cu atentie ce imi pun in farfurie.

canuta, om sucit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ioana, eu stau la et.5, doar ca nu prea ies din casa Lucrez de acasa, pe copii ii duce si ii aduce sotul la/de la gradinita. Cumparaturi face el sau mergem toti sambata. Cand e cald si ziua mai lunga, ies si eu mai des , dar de cand e iarna ... doar in we imi parasesc scaunul. Stiu ca voi slabi dupa ce incepe vremea buna, pt ca voi avea activitati intense ( ne-am luat o casa la cativa km de oras si ne apucam de renovat la ea, eu vreau sa imi fac gradina frumoasa, acu e numai balarii si paragina. Avem insa planuri mari si munca acolo o voi face cu mare placere si fara sa imi gasesc scuze ca nu am timp.), doar ca eu vreau sa fiu slaba acum, nu doar din iulie incolo.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Apai Laura, du si tu gunoiu' de 5 ori pe zi, in pungute mici mici si urci si cobori pe scari.

Ce frumos cu casa..... o sa iti povestesc cum am facut eu cu plantele din curtea din Ro. revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

deci io am uitat sa va povestesc......

aseara m-am intors de la curs pe la 19.00, si m-am dus pana la farmacie - distanta de la scara maxim 20 m, si trec pe langa un bloc, si mirosea rau, a cartofi prajiti si eu imi imaginam o farfurie de cartofi innabusiti, mai mult fierti, ca in copilarie cand ii facea bunica in tuci cu untura, cu mult mujdei de usturoi deasupra si paine calda, intru in farmacie si eram sub efectul hipnozei cauzata de cartofi..farmacista vb cu mine, eu radeam ca proasta, uitasem de ce intrasem

am ajuns acasa, ce credeti? baietii ma asteptau s ale prajesc chftele promise, isi curatasera cartofi sa isi prajeasca, si asa o fac odata la 2-3 luni.am prajit chiftele si cartofii si cand s-au pus la masa am plekat din bucatarie, m-am uitat la Anatomia lui Grey si am pedalat la bicicleta si ma mancat juma de protocala.

azi la cantina firmei, mirosea a ...cartofi prajiti...sunt cosmarul vietii mele acum da nu ma las


eu cand ii zic sotului ca tre' sa slabesc macar 10 kg, urmeaza:
"ce ai draga, esti f frumoasa si sexy asa" si apoi ce faci tu cu attea haine frumoase? "haaaaahahahaha, ii este frica rau de o sesiune noua de shopping

si io stau la 5...si urc zilnic numai pe scari

v-am zis eu ca ma fac o Divosenie, de ziua mea o sa fiu sigur una...se apropie.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii


Eu o sa va spun la 1 Aprilie parerea cantarului pentru o luna intreaga. Insa astept sa dau virtual de baut cand schimb prefixul la kg, zilele astea sper.

Spor in ce faceti.



Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





sa nu ne pacalesti, da?

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Felicitari Lulu!!!!!!!!!!!!!

Si eu am amintirea acelor cartofi....

Cu kg, daca va pacalesc pe voi ma pacalesc pe mine deci nu este cazul.

Faina anatomia lui Grey, eu am terminat de vazut tot ce se putea vedea la ea..... si Private Practice e fain (l-am terminat si pe ala si pe Dr House....) ceva sugestii de seriale?



Mergi la inceput