Strugurasi de Sept-Oct 2011 *42*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

hayat si ai fost cu R la dr ? i ai dat ceva pt alergie ?
T cred ca a facut si el la dovlecel
i au iesit pe picioare niste bubite ca niste intepaturi de tantari
nu i am mai dat , vad ca i au trecut
o sa l mai incerc peste cateva zile

_


de T 6+





Uite, Razvan nu este alergic la dovlecel, insa, azi este a doua zi in care i-am adaugat putin dovlecel la morcov si patrunjel si a facut deja de 3 ori kk. Nu am fost cu el la medic.Am sunat-o pe pediatra, dar nu mi-a raspuns. Razvan si-a revenit sambata chiar bine , chiar si blandele alea(cum le descrii si tu), i-au disparut....nu i-am dat absolut nimic.L-am lasat doar in repaus digestiv, cat a vrut el.Pe urma, mi-a cerut singur sa ii dau sa pape.In total , a stat cu stomacelul linistit 6-7 ore.SI noi am zis ca o sa mai testam telina, acolo, spre 7 luni.

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hayat pana acum nu i am dat nimic crud
legumele facute la abur , marul la abur sau copt , para la abur
de varsat mai varsa (lapte) dar din ce in ce mai putin
deja mi se pare neinsemnat
ps: el mananca 15 cutii de lapte pe luna

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

ps: el mananca 15 cutii de lapte pe luna







_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana i am luat si eu azi lui T biscuiti de la Plasmon
scrie mare pe ei ca s fara gluten
tu zici ca au ?
sau tu cumparasei altceva ?

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Va pup, dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Am facut o autostrada si am sters-o din greseala nervi cat China

Sa vedem ce imi mai amintesc:

OanaIasi- multumesc de reteta ,mi-am salvat-o si eu...deja salivez,eu o voi face maine(acum n-am branzica).Faina scula ti-ai luatsi mie mi-ar trebui una ,e foarte practica(am vazut-o si folosit-o la vara-mea)
Si rochiile de pe site sunt frumoase, si pe gustul meu...e inclus tva-ul la preul afisat?

Irinush- ce conteaza ca afara e urat cand casa e plina de veselie si sora ta e bine?Ma bucur ca e primavara in sufletul tau iar surorii tale... multa sanatate !

Seidana- foarte faine filmuletele!Si mie imi pare foarte entuziasmata Elena si dornica sa o cunoasca mai bine pe prietena ei.
Si eu sunt nerabdatoare sa va cunosc!

Tanno 25 -bun venit in casuta strugurasilor!Admir taticii care se implica (din proprie initiativa) in cresterea si educarea copiilor.

May - multa sanatate!Ai inceput numaratoarea inversa pana la reintregirea familiei

Bujo -buna atitudine ,dar vine doar acumuland experienta.Si la primul ar fi fost ideal sa fim asa.

Hellena -D-zeu sa-l ierte pe bnicul tau!Despartirea de o persoana draga provoaca intodeauna o suferinta intensa,care trebuie descatusata.Daca simti nevoia sa plangi ,fa-o.Incearca sa iesi cat mai mult la plimbare si ai grija de tine cat poti mai bine.Stiu ca nu e usor in astfel de momente ,dar aminteste-ti ca toata lumea moare...cum ti-a spus si Seidana,acest lucru face parte integranta din procesul vietii-merita sa incerci ,cu cat mai repede,cu atat mai bine pentru S




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Hayat -facem aerosoli .Ma bucur ca ea e vesela si mananca ceea ce e bine.

Jade -Jador - te saraceste T ,nu gluma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Creola, da, sunt cu tot cu tva. rochita mea e super frumoasa si de calitate. chiar cred ca am dat lovitura. si hayat e multumita de produsele de la ei.

prajitura cu branza e best. in topul meu e a doua dupa tavalita. daca o lasi pe a doua zi se inmoaie frumos si se topeste in gura.

cat despre scula..abia astept sa ii fac inaugurarea.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

am pus niste poze

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Creola
Tanno 25 -bun venit in casuta strugurasilor!Admir taticii care se implica (din proprie initiativa) in cresterea si educarea copiilor.

cred ca este ceva normal ca ambii parinti sa se implice, in egala masura;
pentru mine, DC a fost drumul spre Bogdanel, motiv pentru care am continuat sa citesc si sa postez;

Mergi la inceput