Aspirante optimiste!(768)FelicitariGina,Valicutza!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yna85

Maria,draga, imi cer scuze, nu stiu ce am retinut/inteles ca luecocitele sunt rare. Da, e adevarat ca leucocitele frecvente inseamna inflamatie/infectie. Acum am vazut ca la tine sunt de fapt relativ frecvente adica exista posibilitatea sa ai o infectie. Pe mine chiar ma deranjeaza rezultatele astea (RELATIV frecvente). Ori sunt rare, ori frecvente, rezultatul e interpretabil, dupa parerea mea (sper sa nu gresesc si acum). Eu te-as sfatui pentru linsistea ta sa faci o cultura col cu anitbiograma si antifungigrama si atunci vei vedea daca in mediu de cultura creste ceva si daca da, o sa vezi si la ce sunt sensibili si vei stii si ce tratam sa iei. Sau mergi la ginecologul tau si vezi ce te sfatuieste el. Sper ca nu te-ai suparat pe mine ( acum ma simt si eu aiurea, cum era Lore, ieri).

Gena MTHFR - mutatie heterozigota C677T, mutatie heterozigota A1298C; Gena PAI-1 - genotip heterozigot 675 4G/5G, genotip heterozigot 844 GA;
Tirodita autoimuna Hashimoto cu hipotiroidism, ATPO>2000, ATg=267, TSH=16;
O sarcina oprita in evolutie la 9s.

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png



Ei Yna, stai linistita. Asa cum ti-am zis oricum urmeaza sa merg la dr sa le interpreteze ea. V-am intrebat si pe voi din curiozitate ca ajung la ea abia vinerea urmatoare cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetelor mi-au venit rezultatul la analize si e foate multumitor sunt super bune, nu am nimic care sa depaseasca limita admisa, la calciu seris inseamna calciu total?
Ca am vazut ca in loc de total e seric si la glicemiee glucoza serica.
Nu stiu de bilirubina indirecta dar cred ca are alta denumire si aia.
Acum m-ai astept pe luni rezultatul la urocultura si gata cu toate emotiile, am descoperit ca sunt mai sanatoasa decat credeam.
Acum imi stau in cap analizele de coagulare daca de cumva se gaseste ceva la spermograma si nu ma operez vin la Bucuresti sa le fac si pe alea ca sa stau linistita, daca nu dupa ce imi revin dupa operatie.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Asaa, m-a mancat undeva si am facut testu de ov. e slab pozitiv, deci probabil ca se apropie ziua x :D, nu?adica daca liniuta aia de test e aproape la fel ca cea de test...asta inseamna ca in urmatoarele zile ovulez?sa fie oare asa cum am banuit?chiar ma pune pe ganduri , e posibil oare sa fie faza luteala asa lunga la mine?oricum, vad ca vine si cheful de iubareala :D ..

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010


Da Laura, corect banuiesti, numai ca te corectez nitel , posibil maine sa fie linia T mai intensa decat cea C (asta e parerea mea, pe baza experientelor mele cu monitorizarea ovulatiei mele timp de 4 luni).
Nu faza luteala e lunga la tine, ci faza preovulatorie(foliculara). Faza luteala e cea ce vine dupa ovulatie, altfel spus DPO(cum abreviem noi pe aici).
Si da, cheful de e simptom de ovulatie (patita de mine in fiecare luna ca sotul deja isi da seama ca sunt in ovulatie cand vede ca sar pe el si ce ii mai place).
Te asteptam sa ne spui si maine cum va fi OPK-ul tau (adica testul de ovulatie, eu scriu prin abrievieri ca e mai usor de scris).
Te
Si...
spor la jap-jap pe dupa dulap





Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Fetelor mi-au venit rezultatul la analize si e foate multumitor sunt super bune, nu am nimic care sa depaseasca limita admisa, la calciu seris inseamna calciu total?
Ca am vazut ca in loc de total e seric si la glicemiee glucoza serica.
Nu stiu de bilirubina indirecta dar cred ca are alta denumire si aia.
Acum m-ai astept pe luni rezultatul la urocultura si gata cu toate emotiile, am descoperit ca sunt mai sanatoasa decat credeam.
Acum imi stau in cap analizele de coagulare daca de cumva se gaseste ceva la spermograma si nu ma operez vin la Bucuresti sa le fac si pe alea ca sa stau linistita, daca nu dupa ce imi revin dupa operatie.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Ce ma bucur sa aud de la tine vesti bune!
Asa sa fie de-acum incolo.
Te

Imi place cat te vad mai linistita si usurata, relaxata. Chiar asta simt din postarea ta.
Te cu drag




Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Asaa, m-a mancat undeva si am facut testu de ov. e slab pozitiv, deci probabil ca se apropie ziua x :D, nu?adica daca liniuta aia de test e aproape la fel ca cea de test...asta inseamna ca in urmatoarele zile ovulez?sa fie oare asa cum am banuit?chiar ma pune pe ganduri , e posibil oare sa fie faza luteala asa lunga la mine?oricum, vad ca vine si cheful de iubareala :D ..

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010


Da Laura, corect banuiesti, numai ca te corectez nitel , posibil maine sa fie linia T mai intensa decat cea C (asta e parerea mea, pe baza experientelor mele cu monitorizarea ovulatiei mele timp de 4 luni).
Nu faza luteala e lunga la tine, ci faza preovulatorie(foliculara). Faza luteala e cea ce vine dupa ovulatie, altfel spus DPO(cum abreviem noi pe aici).
Si da, cheful de e simptom de ovulatie (patita de mine in fiecare luna ca sotul deja isi da seama ca sunt in ovulatie cand vede ca sar pe el si ce ii mai place).
Te asteptam sa ne spui si maine cum va fi OPK-ul tau (adica testul de ovulatie, eu scriu prin abrievieri ca e mai usor de scris).
Te
Si...
spor la jap-jap pe dupa dulap





Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.


e primul test de ov pe care il fac si de aia sunt asa nedumerita.la mine e z9 si ciclul dureaza 37 zzile , de aia sunt asa nedumerita :)multumesc mult de tot

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Fetelor tocmai cand sa va scriu sa ma treceti si pe mine pe lista pe 03.03 a venit musafirul nepoftit
Declar Z1 si testare pe 31.03...daca o fi sa fie.
Intre timp sa iau ceva naturiste,ce ziceti?
Abia in aprilie incep stimularea.

Va tin pumnii celor ca se testeaza,luati-ma si pe mine daca plecati de odisee

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Fetele, afisez eu lista pt testare pana apare Lorena.
So...

Anne_marie79 - 29 februarie asteptam inca raspuns (a venit armata rosie??)
Yna85 - 6 martie
Mihaelafalt - 6 martie
Lorena - 7 martie
Ana170881 - 8 martie
Luciana2008 - 8 martie
LumyMony - 8 martie
IPopica - 9 martie
IuliaCospy - 11-12 martie
DenyAnd - 14 martie
ralucaneagu - 28 martie
Dana0000 - 31 martie
Laurika1982 - 31 martie

Mmmmmm ce listuta lunga s-a facut

Hai vino BARZA, si primeste aceasta listuta si adu-ne dragoneii muuuuuult asteptati !!!



Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaneagu spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Fetelor tocmai cand sa va scriu sa ma treceti si pe mine pe lista pe 03.03 a venit musafirul nepoftit
Declar Z1 si testare pe 31.03...daca o fi sa fie.
Intre timp sa iau ceva naturiste,ce ziceti?
Abia in aprilie incep stimularea.

Va tin pumnii celor ca se testeaza,luati-ma si pe mine daca plecati de odisee

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(



dananoi suntem in aceeasi oala . si eu am primit ieri diagnosticul de ovare polichistice si tot in aprilie incept stimularea pt ca luna asta trebuie sa repete sotul analizele . Tie ce shema de stimulare iti va da , si ce naturiste iei?

Fiecare copil e suma unor minuni intamplate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

ma inscriu si io pe listuta pe 31.03.doamne ajuta sa fie cu noroc pentru toate

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

e primul test de ov pe care il fac si de aia sunt asa nedumerita.la mine e z9 si ciclul dureaza 37 zzile , de aia sunt asa nedumerita :)multumesc mult de tot



Oppppssss credeam ca esti dupa z14 a CM de aceea am zis ca faza foliculara o fi lunga la tine.
Deci maine e z10 la tine, si daca OPK e super pozitiv maine, atunci poimaine z11 ovulezi.
Si eu a ovulat luna asta in z11, asa ca nu esti singura.

Treb sa vezi cate zile are faza luteala la tine, ca ea e fixa.
La mine e 14 sau 15 DPO.

Cu placere pt raspuns




Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.

Mergi la inceput