Buburuze ian-feb 2011 (1) La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si eu prezent!
O primavara minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Felicitari Missexy ptr caruciorul albastru! Sarcina la termen si bebe sanatos! Ne bucuram si ptr gazuta mergareata! Sanatate si spor in toate!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

da, da [rezent si eu.
Sa aveti o primavara frumoasa, sa fiti vesele si optimiste ( acum mai faceti abstractie de zapada de afara).
MIssexy, felicitari!! sa fiti sanatosi amandoi!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

- Buna ziua, iubitele mele mamici!!!!!
Va urez o primavara senina si calduroasa (in suflete, ca natura ne cam lasa sa asteptam, aici viscoleste non stop de azi noapte), sa fiti fericite, cu copilasi sanatosi si veseli, sa fiti iubite si implinite!!!!!
Va urez casa de piatra in noul stup, pe care regina -mama, Mayane,l-a facut asa de frumos, calduros si plin dde ospitalitate!!! Pt. asta- i multumim, nein fata ei si-i transmit virtual si un buchet mare de!
Eu zic, ca baba, sa va adunati cu toatele in noua casuta, sa stati la taifasuri ca in vremurile de inceput si sa incingeti o sezatoare virtuala cu care sa se mandreasca si buburuzele voastre si sa se bucure cu asa multi prieteni!!!
Sa-l parafrazam pe Creanga, ''CELE RELE SA SE SPELE(adica sa se duca} CELE BUNE SA SE ADUNE "
si sa ne povesteasca din nazdravaniile buburuzelor lor, ca de acum vor veni vremurile frumoase cu multe de ce-uri si pozne din partea lor!
Va promit eu, din experienta mea de mama si bunica , ca per. 1-4 ani e cea mai frumoasa si usoara la copilasi, asa ca ar fi pacat sa nu povestiti si altora ce bucurii traiti alaturi de gagalici!!!!!!!!
Mi-e dor de postarile lui Ziki,Tunde, Simonei, Gabivalceanu, Rox,etc. Eu va iubesc pe toate si va admir pt. intelepciunea voastra,
pt. dragostea si devotamentul cu care va cresteti copilasii!!!!!!!!
Fie-va mila de o baba neajutorata si veniti in noul stup, ca voi imi sunteti inspiratia si mijlocul meu de comparatie in cresterea Sophiotului. Asa constat si eu ca suntem in standarde atat fizic, mental si psihic !
Abia astept sa va citesc si sa aflu vesti despre voi si buburuze in momentele mele de relache,cat doarme Sophic!
Pup noile burtici, le doresc sarcina si nastere usoara, sa fie sanatoase si ele si bebeii!
Va cu drag , iar pt. buburuze cate un pe nasuc!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Prezent! Multe noutati astazi, e un nou inceput pe forum, in calendar, numai afara la noi ninge si viscoleste ca in mijlocul iernii, dar asa e aici, in martie sunt cateodata mai multe furtuni de zapada decat in alte luni.
Am dus piticania la gradi pentru 2 ore, a fost OK, s-a jucat, a explorat, educatoarea a ramas uimita cat e de curios, a facut castele cu cei mari, avem antrenament de acasa, a reusit sa nu le strice, a furat suzeta celui mic (mai e un filipinez de 13 luni cu parul lung si negru, tuns castronel, ca o fetita, e super simpatic)
De luni o sa inceapa in forta, deocamdata azi si maine va fi numai asa, de incalzire. Maine il las singur sa vedem ce va face.

Ma uitam ca intru cu Kevin la scutecele, unde e si subiectul lui Patrick, mi-e mai usor de urmarit, dar acusi plec cu Patrick de aici, ne mutam la in floarea copilariei. Uite asa trece vremea...

MISSSEXY - ma bucur pentru bb2, sunt fericita ca ati luat decizia sa-l pastrati, o sa vezi ce frumos o sa se joace ei amandoi!

BUNI - bine v-am regasit in casa noua, astept cu nerabdare sa va cunosc si in persoana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

BUNI LENUTA, ce frumos ati scris!! ne sunteti tare, tare draga! Va imbratisam si va mai asteptam!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Prezent si eu!
Mimo, multumesc pt completari!!
Visez la noaptea cand voi dormi macar 6 ore neintrerupte

Va pup pe toate, o primavara super sa aveti!




Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (ian 2011) si 22s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!

Buni ma bucur sa va mai "aud viersul", mai veniti, mai scrieti, mai povestiti de frumosul Sophiot, cum creste, cum minuneaza pe toti.

Din ciclul:"ce nebunii mai face Ana", daca ies din sufragerie, o gasesc pe pervaz, la geam. Se urca in fotoliu si apoi geam. Am pus pilote, perne pt o eventuala, de fapt, sigura cadere, incerc sa adopt o tactica noua, sa ma fac ca nu face nimic deosebit, care "nu e voie", e "nu", pt ca pana acum tot ce e interzis face mai abitir.

O si buna doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
Am primit cel mai asteptat martisor de la Bursucel: un dintzoc!
Da cu cat chin a venit saracu, acu ii asteptam pe restu!
Missexy sa fie intr-un ceas bun! Sarcin usoara si bb sanatos!
Si..PREZENT si eu!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

prezent si eu..

bine v-am gasit in casuta noua..sa aveti o primavara frumoasa, plina de surprize placute, multa, multa sanatate si........sa iasa o data soarele sa mai iesim si noi din casa ca tare lunga a fost iarna asta..



Mergi la inceput