HAI izish! Bravo puiutza!(71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

fetelor eu sunt nervoasa, isterica si nu am deloc pofta de manacare. Imi vine sa plang de fiecare data cand ma uit la Alexis, mi se pare ca i-am furat ceva. Si sunt f slaba, intru in toate hainele dinainte de sarcina. Tare as fi vrut sa raman mai plinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Bine v-am regasit!
Va scriu cu asta mica la san...
In primul rand felicitari tuturor celor care au nascut si pe care nu am apucat sa le felicit la timp! Sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi, voinici si norocosi!
Tin si eu pumnii celor care asteapta sa nasca!
Am revenit ieri din Ro cu printesele. Johanna noastra (eu asa o voi striga) e tare papacioasa, ar sta aproape non-stop la san, e cumintica (incomparabil fata de cum a fost Maria) dar ne luptam cu niste colici puternice. Mariuca nu-si declara gelozia pe fata dar face niste gesturi din care iti poti da seama cum se simte. Totusi ea e mana mea dreapta, ma ajuta mereu, sunt tare mandra de ea.
Johanna papa numai de la san si sunt foarte fericita ca de data asta am reusit ceea ce nu am reusit prima data. A luat fix 1 kg de la iesirea din spital si pana acum.
In ceea ce ma priveste tin un regim destul de drastic ca sa ameliorez pe cat posibil colicile fetei si, cu speranta ca voi slabi...
Acum ne pregatim de botez care va fi in aprilie si pentru care vom reveni in Bucuresti in aprilie...
Le multumim tuturor celor care s-au gandit la noi, ne-au sunat sau ne-au scris, va pupam pe toate si pup si Bulgarasii! De-acum sper sa intru mai des...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 40+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Bianca si eu sunt fff deprimata in ultima perioada. Si mie mi se pare ceva ciudat cand ma uit la fetita mea mai mare. Mi se pare k o nedreptatesc cu ceva, nu stiu cu ce, dar am un sentiment permanent de vina fata de ea k ii mai aduc un bebe in casa, k va trebui sa imparta cu el tot, simt k noul bebe ii invadeaza spatiul, sufletul, tot. Nu stiu ce sentimente o sa urmeze dupa nasterea lui bebe, dar eu emotional acum sunt varza. Ma uit la ea si ma bufneste plansul. Ma gandesc ca o sa sufere si ea si eu cand o sa petrec mai mult timp cu cel mic. Nu stiu daca au mai simtit asa si alte mamici, dar eu sunt foarte sensibila zilele astea.
Tot in formula 2 in 1 pana pe 12 -18 martie cel tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, lipsesti de cateva zile...e totul in regula cu tine?
Lexi, ma bucur mult de vestile bune!
Bianca, nu-i rapesti nimic baietelului tau..doar ca iubirea ta se va imparti la doi...Te rog mult sa-ti revizuiesti atitudinea si sa nu-ti faci rau singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Hey fetele! Mulumim pt cuvintele frumoase si pentru urari. Suntem bine, eu il astept pe bubu sa vina de la baita sa-i dau sa pape...e un scump, uitasem ce sentimente puternice si frumoase se ivesc cand iti tii puiutzul in brate pt prima data.
Cateva date lipsa despre Vlad: 53 cm, apgar 10.
Despre nastere o sa va po estesc alta data. Acum vine printul. Va pup.

Puiutza multa bafta!

Dariana +40 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

felicitari dari!!! ai sa vezi ca ca vei sarbatori ziua bulgarasului cate 2-3 zile la rand... si pe 28 feb, si pe 1 martie, iar cateodata si pe 29 feb
faith - si eu sunt de aceeasi parere: colicii nu au treaba cu alimentaia (exceptand alcool, cafea, cioco). eu sunt deja la al doilea episod din dr house




mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Fetele, ce e cu voi cu atatea probleme si asa deprimate? Unde e veselia aia de anul trecut? Capul sus si incercati sa treceti peste toate probleme zambind. Eu mi-am propus sa nu ma stresez, nu de alta dar nu vreau sa pierd laptele.

Ghiulten, ati primit ceva tratament pentru icter?

Dar, cum e cu burta aia mica de acum vreo 3-4 luni? Tot spuneai ca e mica, uite ca bulgaroi a scos burta aia asa mica, ce te faceai daca mai lua in greutate si in ultima saptamana? Nu am vrut sa cobesc cu 29, sa nu arunci cu rosii dupa mine.

Cand ne mutam la scutece? Mai putem scrie si maine la odisee? Fetele cu vechime sa ne ziceti si noua cum se procedeaza, eu am intarziat un pic baia in seara asta sa mai apuc sa scriu si eu la odisee ca ma tem ca maine nu va mai gasesc aici ci in casa noua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Felicitari Dari!!!!
Sa fiti sanatosi, sa va aduca multe bucurii!!!



Fetele, suntem bine, dar am fost fff ocupata zilele astea..,
curatenie, etc etc...

Va pup pe toate!!
ileana, am tot vrut sa te sun...

Altesa, Filip face kk uneori de 2-3 ori/zi sau o data la 2 zile..deci inca nu e reglat..

deci o asteptam pe izish si pe urma predam stafeta, da?

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Dari, felicitari! Bine ai venit bulgaras special!
Suzieq, da ne-a dat tratament o saptamina cu fenobarbital . Saptamina viitoare mergem don nou la control, daca nu trece, trebuie sa facem un set complet de analize, sper sa treaca, sa nu fie vorba de altceva.Ah, si ne-a mai dat de asemenea si Hepaid jr pentru o luna.Oricum de la fenorbarbitalul asta doarme de zici ca ce-i.
Doamne, bulinutza, toate se aduna la tine pe cap??
Cred ca trebuie sa o astewptam si pe puiutza, nu? Si pe urma putem sa trecem in casuta noua.
Si pe mine ma incearca o raceala, al luat-o de la cea mare, m-a durut 2 zile gitul si azi imi curge nasul de nu mai pot.
Intreba cineva saptamina trecuta, cred ca georgia, de facut baie dupa cezariana. Eu am intrebat dr si mi-a zis ca pot sa fac dupa o saptamina dar in apa nu fierbinte.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Fetelor pana cand calcam hainele bebelusilor? Voi le mai calcati?

mamica fericita foc de Eva Georgiana


eu le-am calcat la Rebeca pana la 3 luni; acum probabil la fel voi face.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput