FIV in Ungaria 155

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Asta inseamna ca trebuie sa fac rost de trimitere. Inca o data multumesc!!!!!

FIV1 - oct.2011 - sfarsit cu avort prematur la 5 saptamani si 4 zile; FET 1 - nereusit - ian. 2012.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mona o trimitere simpla de la dr de familie sau ginecologul tau e de ajuns, dar poti sa il intrebi si pe doctor ce iti trebuie cu mine a fost foarte amabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Noi am avut 30 mil de gigei si am facut ICSI la jumatate din ovocite, pe care l-am platit; restul le-au lasat sa se fertilizeze natural; mie PK mi-a spus ca de regula face ICSI la jumatate din ovocite, dar in situatii mai grave probabil le face la toate.
Eu n-am avut niciun simptom in timpul stimularii, la niciunul din FIV-uri; nici macar intepaturile din ovare sau senzatia ca se umfla pe care o aveam in timpul ciclurilor normale. Dupa FIV-uri insa am slabit intre 2 si 3 kg in perioada imediat urmatoare, pe care le-am pus la loc cu ceva dobanda, ulterior. O sa le recuperez si acum la greu, dar din motive fericite.
In timpul stimularii am luat doar femibion si am baut vin rosu, care a dat rezultate si in cazul meu.
Eu am facut FIV in februarie, dar parca a trecut o vesnicie de atunci.




_
in asteptarea primei ecografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

irene,nu cred ca face de regula ICSI.
doar cand situatia o cere.

eu am facut 3 Fiv-uri cu PK si niciodata ICSI.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ce este ICSI -ul asta ?



fibrom uterin embolizat , sarcina oprita din evolutie la 8 sapt., 3 IUI nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

este Injectia Intracitoplasmatica.
daca fertilizarea nu se produce din cauza spermatozoizilor,embriologul alege gigeii cei mai buni si-i injecteaza direct in ovocit.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

aha , mersi samira am mai invatat ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

In concluzie...nu prea exista doua cazuri similare.Fiecare pacient cu tratamentul lui...cam asa vad eu treaba...In curand vom afla si noi ( eu, Olimp,,etc )care va fi alegerea medicilor nostri.Doamne ajuta!

Irene...cand ai primul eco?



---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Cris 25, ti-am trimis postasul PK mi-a zis k are vacanta pana pe 6 martie,,,adik ar fi la clinica cred pe 6,,,

Irene, si la tine ar fi trebuit sa vina postasu'

va pooppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

jaguarde curand ai luat legatura cu PK? Are vacanta? Ca eu de indata ce primesc rezultatele la hormonale(maine-poimaine) trebuie sa-i scriu sa stabilim intalnirea pe luna asta.Oare pana pe 6 are rost sa-i scriu?sau sa-i scriu oricum si sa astept raspuns dupa 6 martie?
Sau raspunde si din vacanta? Tu ce zici?



Mergi la inceput