Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Mcrissa foarte frumos vorbesti de copilasii tai. Sa va Dumnezeu sanatate si sa fiti fericiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Crissa ce ma bucur ca sunteti asa de bine! Sa creasca frumosi si sanatosi cei doi pui ai tai si sa se inteleaga de minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

mcrissa felicitari pentru bebic, sa fie sanatos si mancacios si sa fiti o familie fericita mereu .
Michelle, cristy74, caresse sa dea DD asa sa fie, ca prea tare ne dorim sa fim parinti .

Va si va pe TOATE !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Am fost la controlul de 5 luni si la vaccinul de 4 luni. Totul e bine, dna dr a fost tare incantata de ea (cea care era nemultumita ca nu creste mai mult) a spus ca are greutatea ideala raportata la greutatea de la nastere 6600g, a spus ca are forta, ca dintisorul e ok, ca e vioaie si vesela, totul a fost bine pana la vaccin, apoi a plans tare, era cei drept si obosita si flamanda si intepata ... asa ca nu a fost combinatia optima, am pus-o apoi la san si totul a fost bine. Cu o zi inainte am fost si la pediatra si ea a fost tare incantata de ea cand a vazut-o a crezut ca are 6 luni. Amandoua mi-au zis ca pot sa o pun sprijinita cate putin in fundic, ea oricum incearca sa se ridice, se intoarce de pe spate pe burta faar probleme, de pe burtica pe spate reuseste destul de usor, dar nu mereu, tine bine aproape orice in mana, azi a mutat din mana stanga in mana dreapta de 2 ori o jucarie, e scumpa, creste frumos ... acum doarme pe burtica, nu stiu de ce ca nu prea are obiceiul, dar o las, doar ca o supraveghez mai indeaproape. De cand cu dintisorul e maraita si si-a dat tot programul peste cap, nu prea mai vrea sa doarma zua fara mine si uneori nici noaptea, rade tare frumos in hohote, e tare atrasa de carti, dar nu are rabdare decat rar sa ii citesc cateva pagini, in rest ii cant, ii vorbesc, ne plimbam, ne jucam, facem gimnastica si tot ce ne trece prin cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

paulici ma bucur mult ca fetita e bine si creste mare si sanatoasa, este ceea ce-si doreste cel mai mult un parnite.abia astept sa-l vad si eu pe pitic razand.esti o ferivita ca-i dai san micutei tale, eu pe zi ce trece bag din ce in ce mai mult lapte praf la pitic, la san sta foarte mult si nu am timp sa stau cu el asa de mult ca trebuie sa am grija si de Vladut.


Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 38+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



Ingerii sa va calauzeasca pasii si Sfanta Fecioara sa va lumineze drumul in viata!

LA MULTI ANI !


pentru toate si toti care azi isi serbeaza onomastica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Azi va ofer o feliutza de tort in cinstea juniorului meu mic si drag care a implinit o luna.Nu pot sa cred cat de repede a trecut timpul, deja ne bucuram de primul lui zambet.In continuare nu avem colici, e un bebe linistit, mancacios, mami nu prea mai are san, dar va creste el si cu lapte praf

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 38+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Criss cred ca va pregatiti de botez. stai linistita ca creste si cu LP
Am intrat iar scurt sa va zic ca am fost la controlul de 6 luni, Natalia e bine, are 7.200g, desi eu cred ca poate chiar mai mult, nu prea am incredere in cantarul lor, oricum a luat cel putin 600g si luna asta. Noi incepem cu zeama de pe morcov, adica zeama in care voi fierbe morcovul, apoi ii tot maresc consistenta, apoi la 4 zile introduc un aliment nou, patrunjel, telina, pastarnac, dovlcel etc. Am intrat sa va spun ca noi am amanat cu o zi macar diversificarea pt ca fiind pe drum la ora mesei principale si cerandu-mi papa i-am dat san, insa inca ma bate gandul sa mai aman diversificarea pana sambata sa fie si tati acasa la prima ei masa cu lingurita :-)

Va salut pe toate cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:




Sfintii arhangheli Mihail si Gavril,ingeri al adevarului si dreptatii,sa va stea alaturi mereu,la bine si la greu,sa va lumineze calea si destinul.
La multi ani! pentru toti sarbatoritii zilei.



Va si va pe TOATE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

LA MULTI ANI! pentru toti cei ce poarta numele Mihail sau Gavril. Sa fiti sanatosi si fericiti.

Va pupam!

Mergi la inceput