Fiv cu Dr. Dragos Albu 57

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

angelica iti tin pumnii stransi tare pentru maine. Sa nu pierzi niciun gram din optimismultau! Sa fi mereu increzatoare in sansa pe care o ai! Sa vizualizezi cum vei arata cu gemenii tai in brate

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Artistica multumesc mult pt cuvintele frumoase,sunt ffff linistita ,increzatoare ,nu ma recunosc nici eu ..........am incredere in dr nostru ca va face tot ce tine de el sa fie ok ,am incredere in DUMNEZEU ca isi va intoarce fata si spre mine de aceasta data ,am incredere in sansa mea!
Vroiam sa va intreb am restricti la ceva ,nu stiu la mincare in seara asta....... avind in vedere ca maine am punctia.......eu tin si post deci nu o sa maninc cine stie ce mincare grea ......,ma gindeam la niste snitele de soia cu usturoi o fi ok ?La sot am inteles ca ar fi bine sa manince multe citrice ca ar fi bine pt gigei ,este adevarat?
Si inca ceva vroiam sa ma lamuresc ,ma sunat Vaduva aseara ,sa ma anunte ca ea nu va fi maine acolo ,ca mi-a lasat retetele in salon ,si ca o sa trebuiasca sa iau si antibiotic ........asa ati luat si voi?


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

angelica,sa te ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:


ANGELICA eu stiu ca am mancat absolut normal seara si a doua zi am avut ET la ora 13 si am mancat si micul dejun. Nu m-a intrebat de mancare. Stiu ca mi-a zis sa am vezica plina, dar a mea a fost cam jumatate, pentru ca am ajuns acolo si am uitat si am fost la toaleta, noroc ca s-a apucat de treaba pe la 14 si am avut timp sa mai strang ceva in vezica. Colega de salon pe care am avut-o a avut vezica plina iar dupa 1 ora cerea plosca . Am avut antibiotic, mi-a spus sa il iau la 12 ore. Seara il accepta organismul dar dimineata vomam tot din stomac. Chiar mi-a fost frica pentru embrionasi ca imi fortam burta. Dupa 3 dimineti l-am sunat si mi-a spus sa nu il mai iau pentru ca nu il suporta organismul.

Maine sa fii relaxata ca nu doare nu ustura, chiar dupa 5 minute dupa ce termina doctorul sa te gandesti ca esti mamica.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
24 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Fetelor sunt asa entuziazmata, am obtinut in sfarsit programare pentru punctia sotului, pe 14 martie.
Insa eu mi-am anulat programarea la Dr. Albu de pe 9 martie pt ca ne e greu dpdv financiar sa facem 2 drumuri, am incercat sa obtin si pt mine pe 14 insa nu mai are liber, asa ca daca vreuna din voi renuntati la programare pe 14 anuntati-ma va rog.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Vreau bebe eu am pe 19 nu te ajuta cu nimic, dar poti sa suni in fiecare zi ca poate sunt persoane care au anuntat ca renunta la programare, sau poti sa il suni si el te va primi. Iti face loc intre 2 programari. Acum ar trebui sa fie un pic de intelegere din partea fetelor care au programare in ziua aia.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
24 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Voi suna in fiecare zi, insa daca totusi vreuna dintre voi renuntati la programare, anuntati-ma, va rog.
Ce faci Salexa? Cum evolueaza sarcina?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Multumesc de intrebare. Suntem bine, am ajuns la 9 kg plus. Nu prea am simtit pana acum ca sunt gravida, dar de acum au inceput arsurile. Cred ca vor iesi cu codite cand voi naste.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
24 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix04 spune:

Salexa, aceleasi arsuri le am si eu numai ca m-a amuzat o prietena care a nascut in vara si la fel credea ca fetita ei o sa abe f mult par dupa arsuri numai ca in vara implineste un anisor si are f f putin par deci...se si gandea oare ce o sa taie nasa...
Vreau bebel, eu zic ca indiferent daca poti gasi o programare sau nu in ziua respectiva sa mergi ca sigur te va primi si fara.La noi nu a fost cazul, doar ultima data i-am trimis un mesaj daca poate sa ma primeasca mai devreme fata de ora programata datorita vremii, distantei...si a fost intelegator.mi se pare firesc asa ca sunt ferm convinsa ca nici la tine nu va fi nici o problema.doar esti pacienta lui si pana la urma nu e vorba de vreun moft.Bafta!
Angi, draguta...maine tinem pumnii stransi stransi sa fie bine.imi place starea ta de zen.
Anastasia, ma tot uit dupa vreo postare de-a ta ceva acolo si tu nimik...asteptam vesti bune binenteles si de ce nu niste poze
pup toate fetele

35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Feteleeeeeeeeeee am revenit :am avut 13 oute recoltate,din care mi-a zis dr embriolog ca pe 10 ne bazam,3 sunt ametiti ...........au fost ceva probleme la sot ,are o viscozitate crescuta in sperma ,dar totusi a zis ca nu este nevoie de icsi.........acum astept sa ma sune maine sa vedem rezulatele!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput