Fiv cu Dr. Dragos Albu 57

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Da samirra menopurul il fac la 8 seara
Nu cred ca pot ajunge maine pt progesteron ,i-am spus sa ma duc la mine in oras sau la synevo la cernavoda ,dar mi-a zis ca nu ........ca ar fi alta valoare ,ar fi vrut tot la laboratorul lor ,dar mi-a precizat ca nu este neaparat necesar ,doar daca pot.

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor vreau sa va mai marturisesc ceva ,desi nu stau chiar pe roz ,am starea ZEN activata ,sunt ffff optimista ,imi spune mie ceva ca totul va fi ok !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

asa si trebuie, angelica, sa fi increzatoare! Vaduva ti-a spus sa mai recoltezi inca odata progesteronull deoarece Dr. Albu il prefera sub 1 in ziua cu pregnylul. Insa starea ta ZEN este de inteles, deoarece progesteronul tau este foarte bun. Acum, avand valoare 0,4 este posibil ca maine sa fie 0,5, maxim 0,6. Deci nici macar nu te veiapropia cu valoarea asta de valoarea 1.
Ma bucur ca te punctioneaza sambata, ca asta inseamna ca de luni, esti gravidutaaa

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

DA luni am embriotransferul ,cit despre graviduta om vedea ........dar ai dreptate cel putin 2 saptamini asa o sa ma simt !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Angi,doua saptamani si inca treizeci si noua de sapt dupa cele doua trebuie sa fii graviduta ,starea de Zen sa fie prezenta si neuronul sa fie setat numai pe cuvantul reusita Tinem pumnii stransi

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Angelica, iti tin pumnii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

angelica eu fac galerie de pe acum pt foliculasii tai sa fie de cea mai buna calitate, ca doar i-ai clocit bine acolo.
si ma duc sa visez bancute

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fete

va doresc un 1 martie plin de speranta si putere!

angelica,sa te ajute Dumnezeu!o sa fie bine!o sa vina bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

La multi ani de Martisor! sa dea Domnul sa avem o primavara plina de vesti bune

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

la multi ani, fetelor!

Mergi la inceput