Replicile Alexandrei

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

La 2.5ani voia se devina printesa, la 3.5 ani doctorita, la 4ani balerina si acum pictoreasa.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Aseara eram cam obosita si nervoasa (la mine merg impreuna) si i-am spus lui ALex ca sunt ocupata. Dar ce faci? Plec in China! Alex se duce la taica-su, il cheama sa se joace cu ea si apoi, foarte serioasa, imi spune: Acum poti sa pleci in China!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Acum 1 luna a murit socrul meu. N-am dus-o pe Alex nici la capela si nici la cimitir, dar i-am spus ca bunicul ei a murit si ca s-a dus la Doamne!Doamne! Aaaa, zice Alex, si acum se face bebe din nou? Ca, asa stie ea, acum se va face bebe din nou si vine pe Pamant la alti parinti.

Alex a facut o indigestie. Nu vrea sa mearga la doctor ptr ca doctorul o sa-i faca operatie sa-i scoata durerea.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Alex a primit ieri primul pachet din viata ei prin posta. Acum ceva vreme, au completat ea si tata-su un chestionar intr-o revista ptr copii si l-au trimis la editura. Au si uitat. Ieri am aviz pe numele ei. M-am dus la posta cu certificatul de nastere, m-am gandit ca nu-mi dau pachetul, dar n-au fost probleme. Si a avut acolo ursuletul Winnie povestitorul, dar un demo (doar rade si se gadila) si un set de rechizite de la Barbie.
A fost foarte incantata. Si eu la fel.


Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Azi este ziua lui Alex. LA MULTI ANI, iubita mea!
Ieri i-am dus un tort la gradi (azi au o actiune cu scolarii si este ocupata ).
Eu sunt la slujba, dar plec imediat. Am sunat-o (pe tel educ) si i-am spus LMA si zice: merci , ii inapoiaza tel educ: atat am vorbit.



Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Alex vorbeste in somn. Cateodata mai mormait asa, dar cateodata foarte clar si chiar raspunde.
Intr-o dimi, acum dupa sarbatori, ma trezesc ca Alex imi canta in ureche "Steaua sus rasare". Tare, frate! Eu: mai incet. Asa ca ea imi colinda in continuare mai incet. Pe la a doua strofa deja incepe sa se trezeasca. Imi canta toata colinda, deschide ochii si zice: mami, eu cand cantam dormeam. Stiu mami.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Mami in tara noastra exista palate goale (nelocuite, adica)?
Da, exista.
Si atunci de ce nu ne mutam noi intr-unul, ca ea vrea sa traiasca intr-un palat!
Ne costa prea mult incalzirea iubita mea, n-avem bani sa incalzim un palat!
Hm.

Azi incepe gradinita.
Mami, de ce eset gradinita-pauza-gradinita-pauza, eu vreau sa fie gradinita fara pauza. (Adica, vacanta.)
Bine, de-acum incolo ai gradi fara pauza.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Alexandra a devenit fomista! Nu stiu cum/de ce, ptiu sa nu cobesc, ma innebuneste cu mancarea. Altceva n-aud decat: mi-e foame!
Ieri la 18.30 i-am dat papara si un bol cu cereale si la 19.30 imi cerea iar mancare. I-am spus ca nu-i dau ca vine tati cu pizza si mananca atunci, dar tati era la un priveghi si se facu 20.00 si nu mai ajungea. Eu vorbeam cu fina la telefon si ALex imi cere tel sa vorbeasca si ea. Si ii spune: sa stii ca mami nu-mi da de mancare. Cateodata imi da, dar mai mult nu-mi da!
Fina mi-a zis: eu te stiam femeie serioasa, da-i copilului de mancare. [:-))) A mancat 3felii de paine cu unt si miere si apoi, doar 1felie de pizza.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Alex e racita si taica-su tot insista sa-si sufle nasul. Dar ii spune asta din minut in minut de s-a saturat bietul copil. Replica: eu sunt sef la mucii mei, tu esti sef la mucii tai.

Mami, tu stii ca este un Craciun al primaverii? Se numeste Paste. Si Mos Craciunul primaverii este Iepurasul de Paste.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput