Colectia de toamna-iarna 2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Am vazut reportajul! Nichita are perfecta dreptate!
Copiii adorabili, dar adultii cam cretini!
Mi se pare cam pueril, nedrept si vulgar fata de copii sa-i chinui cu intrebari timpite si care ii pun in situatii ridicole.
Parerea mea, ca nu-s de-aici...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'neata,

Of, am uitat duminica dimineata de emisiunea cu Nichita. :( Dar l-am vazut live ieri in parc!

Anda, nu stiu logoped din pacate.

Miri, si mie mi se pare ca are inteligenta si mai ales memoria foarte dezvoltata. O problema din aia cu "capcana" la care n-a fost atent la intrebare nu ii demonteaza inteligenta (daca intrebarea era cati invitati sunt in total, raspunsul era 8). Nu strica sa-l testati.

Meems bravo pentru planuri!

Bic ce bine ca ne vedem!

Si eu as trimite-o pe Natalia intr-o tabara, as prefera la inceput de iulie cand bb3 va fi prea mica sa plecam undeva si cand Silvia pleaca in tabara cu scoala (din 12 iulie). Ce-ar fi sa cautam o tabara sa trimitem mai multi copii din colectie, sa nu se simta singuri?

Silvia nu vrea sa mearga intr-o tabara cu Nati si o inteleg, ca ar trebui sa-i poarte de grija (a dus-o intr-o excursie cu scoala si mi-au zis mamicile care au fost ca Silvia a fost tare grijulie cu sora ei si ca n-a fost bine ca i-am dat-o pe Nati ca i-am rapit Silviei din distractie ). Asa ca as trimite-o pe Nati intr-o tabara cu copii de varsta ei.

E cineva doritoare?

Lavi 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy!

Miri, go for it cu fundatia. Fff tare David. ma uimeste ce abilitati are. Evident ca si eu am raspuns 8.

Lavi, trebe sa vedem cand se fac la Sarha la gradi taberele. Oricum, anunta-ne cand afli ceva concret - data si locatie - ca ne intereseaza.

Ilenuta, la IDM tebuie abonament-membership anual - e fte scump si nu sunt locuri, ca e cu circuit inchis. La Medicina e super misto, 250 abonamentul/8 sedite. Coditii foarte ok, profesori buni.

Io cand Sarah era la inot nici nu mai stateam acolo, ma duceam la shopping sau citeam in masina/banca in parc.

Anda, cool treaba cu capsula.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Buna
Daca problema aia era derutanta, atentie la urmatoarea. e de clasa a 3a, eu n-am gasit raspunsul usor, de fapt deloc, eram un birou de economiste si niciuna nu a rezolvat problema.
http://www.evaluareineducatie.ro/modules/ro/problema-lunii/Clasa-a-III-a-127

Am impresia ca nu se mai invart rotitele creierului am inceput sa rezolv problemele de la Cangurasul ptr diferire clase, sunt dragute cele de clasa 1ptr copii nostri sunt foarte atractive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Miri, pai e simpla pb daca o apuci de la coada la cap
(in ziua a 4-a avea (5+1)*2=12, in a treia (12+1)*2 etc.)

Merita din plin sa incercati sa-i valorificati lui David cat mai bine potentialul, sa-i gasiti o cale pe care sa progreseze cel mai bine. O evaluare ar fi indispensabila.
Cu socializarea/emotivitatea cum sta?

Corap, daca ai cumva recomandari de carticele pentru iepuroi, sunt binevenite .
PS. tocmai le-am comandat Anei o carticica + DVD cu www.elefant.ro/carti/carti-pentru-copii/sport-activitati/danseaza-cu-noi-dvd-curs-de-dans-pentru-copii-18849.html" target="_blank">dansuri, iar lui Cristi www.elefant.ro/carti/carti-pentru-copii/grupe-de-varsta/iv-ix-ani/mega-activitati-9386.html" target="_blank">mega-activitati, sper sa nimeresc bine.
O sa mai pun pe langa cate o jucarica (altfel nu se poate!) si vreo hainuta, cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hai mai Miri, ca nu e grea deloc problema, cum a zis Maria, e tipul clasic de problema cu "metoda mersului invers".

Prin metoda grafica, cum zic ei, e un pic mai greu, ca sa nu te incurci in segmente si segmentele.

La mine Iepurasul e in continuare in ceata totala. Trebuie sa ma mobilizez cat mai urgent si sa transez problema.

Ieri a adus Virgil patutul de lemn al fetelor de la Alba si l-a si montat aseara. Nu de alta dar poate ne aduce iepurasul un

Lavi 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

nu v-aduce iepurasul, ca tre sa fie taur, ca altfel nu se asorteaza cu fameleonul si-apoi nu-i fair sa ma lasati singura cu taura-balaura pe cap (glumesc, s-a facut fata faina, periculos a fost intre 8 luni si 3 ani jumate, mai ales pe la 2 cand voia sa plece de-acasa)

in alta ordine de idei, cartea pt cristi pare f misto, cartea cu dansul pe mine ma lasa cam rece... dar poate fi potrivita pentru anna, stiu si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap asa asorte' mai zic si eu: parintii zodii de foc, o sora de aer si una de apa, pamantul tauritei ne mai lipseste
Mai lasati-ma sa sper la o berbecuta ca ta-su'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Da, mai ales a mea nu o sa se simta singura deloc!
Fii-mea nu vrea sa mearga in tabara pt. ca nu inca nu se sterge singura la popou si ideea asta o terorizeaza!
Ma gindeam mai degraba la un fel de "tabara" cum se intelege aici, adica de dimineata pina seara. Cu toate acestea, o sa explorez ideea cu fii-mea si ramin deschisa la propuneri.

CIt despre zodii: vorba unui prieten care cind a auzit ca eu nasc in noiembrie a spus asa: "A, bun, deci la voi in casa nimeni nu o sa se inteleaga cu nimeni." Sintem un aer, un pamint si o apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bic a mea se sterge singura dar nu-si face dus singura (ce-i drept n-o las eu pt ca ar stropi toata baia) si nici nu hotaraste cu ce haine sa se imbrace. Hm!

Bic, tu vii cu sotul in Ro? Care ti-e programul?

Ar mai fi o idee sa mergem intr-o "tabara" de cateva zile mame + copii. (Daca Zu a mea nu ar avea probleme majore de sanatate)
Cine s-ar mai baga?
Noki?

Lavi 33+

Mergi la inceput