Colectia de toamna-iarna 2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mandy, din ce stiu eu nu trebuie pasaport decat pentru copil.
Iti trimit link-urile la poze pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Multumesc Lavi, le-am primit si acum ma delectez cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

intre timp s-a scos strada mea de pe listele scolii unde a fost recenzat nichita e un film cu suspans:)
eu astept etapa 3 ca altceva n-am de facut:) am trecut si pe la scoala 11 din sectorul 1, practic am sanse de 0.01% n-au locuri, si ce daca suntem monoparentali:)

mandy, felicitari pt mutare! mi-ai trimis un pm acum 100 de ani, scuze, am uitat sa-ti raspuns, mi-am amintit acum cand te-am vazut. mai e de actualitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Mersi Anda
Da, mai e de actualitate caci nu am facut nimic inca (avand in vedere ca am avut altele mai nasoale cu alergia/astmul lui Kriszti), asa ca astept sa imi scrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citind de stressul vostru cu inscrierea la scoli, ma felicit ca am tinut-o pe Rianna la scoala de care apartinem. As fi putut-o inscrie la scoala in orasul in care lucrez, dar chestia asta ar fi fost mereu conditionata de locul meu de munca si nu mi-a placut. Orasul in care lucrez are un district scolar mai bun decat orasul in care locuim, dar nu cu atat de mult mai bun incat sa mi se merite durerea de cap cu mutatul.

Mandy, povesteste-ne cum ti se pare in noua patrie , cum va acomodati?

Corap, sanatate multa pentru Anais!

Lavi, nici eu nu am idei de cadouri pentru iepuras... Oricum, va fi ceva micut, poate carti cum zice Corap. Silviei ii plac bijuteriile? Poate un lantisor, o bratara...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:


n-am mai scris demult, acum am ceva timp, cu toate ca nu am vesti ca cele de mai sus
Felicitari Mandy, felicitari Ile, Lavi ma bucur ptr voi.Lavi ca toata lumea simt ca va fi bine cu micuta Zu.
L-am inscris pe D. la scoala la care era arondati, m-am dus pe 8 martie, nu era nimeni.A mai crescut, mi se pare matur la fata uneori, mergem si noi la inot de 3 ori pe saptamana,este in continuare tare la mate si citit, facem exercitiile de la cangurasul de clasa1, joaca un joc pe FB , daca are 122.000 puncte si ajunge la 125600 stie ca a facut la acel joc 3600 puncte, fara sa gandeasca decat 3 secunde.
dar, tot nu este indemanatic, nu isi coordoneaza miscarile( neurologul zice ca nu e apraxic totusi), diferenta intre picioare nu a crescut, ni s-a recomandat inotul, la care nu prea avanseaza.
invata poeziile de la gradi primul, m-a surprins ca stia de exemplu sa enumere in ordine toti pestii din albumul de la megaimage, eram in masina cu prietena lui si a inceput sa o intrebe dc are fiecare peste in albumul ei.

poate mai revin, tocmai a venit Sorin de la dentist dupa 3 extractii odata.e normal medicul acela oare?

va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mandy, am trimis pm
miri, bine ai revenit, fte bine pt david cel istet. cu diferenta la picioare stiam, dar in ce sens zici ca nu se coordoneaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

duminica asta, ora 9:30, Digi24 TV, emisiunea Jurnal pt copii. Nichita o sa va explice cum se fac copiii

http://www.digi24.ro/stire/Jurnalul-pentru-copii-Cum-apar-bebelu-ii~4205



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Anda David copiaza mai greu miscarile celorlalti, de ex. miscarile simple de incalzire sunt departe de ceea ce face instructorul sau ceilalti copii si mai mici.Nu isi incheie /descheie nasturi, nu vrea roloe deoarece crede ca nu va invata niciodata sa le foloseasca, erau niste miscari in piscina, a incercat antrenoarea sa il invete afara din apa, tot spunea ca nu o sa reuseasca niciodata, dar data urmatoare a intrat in piscina cu el si abia atunci a prins miscarea.
pe total, executa mai greu miscari ale corpului pe care alti copii le prind imediat.in top se afla faptul ca nu intelege cum sa sufle nasul.cum am mai scris neurologul mi-a spus ca e ok, nu e apraxic.

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Miri, ma bucur sa va mai aud. Un mic geniu cresteti voi acolo. Mult succes si cu dezvoltarea fizica!

Anda, digi24 transmite/stocheaza inregistrarile si pe net?

Doamnelor, sunt onorata sa fiu intr-o companie atat de selecta .

Mergi la inceput