Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***405***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simpli, uitai sa-ti multumesc pentru link.

Cuscra, din convingere posteste; ca de aia se si roaga; in fiecare zi. Mie mi-ar placea sa pot. Sa pot sa cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, eu cred ca e mult mai simplu cind copilul e mai mare si pricepe despre ce-i vorba; sincer, nu ma aste1ptam2 sa3 f4ie4 asa5 recep6tiv;7 ian 8tastea9za cifrele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monn, sanatate lui Cristi! Bine ca nu are ceva mai complicat, gatul ala il reparati voi.

Ian e grozav! Fiu-meu cred ca iar scapa de pampers singur: azi mi-a zis nonsalant ca a facut pipi la baie la gradinita si ca a rugat-o pe Anita sa vina cu el (Anita e una dintre ingrijitoare, maine o intreb ce si cum). El era aproape scapat de "pempu" in septembrie (ii mai puneam doar la somnul de noapte), dar, cand l-am dus la gradinita, s-a intamplat ceva pe acolo (nu stiu exact ce) si a vrut din nou cu pampers. Am facut cum a vrut el si vad ca acum are iar planuri de scapat de scutec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ana, asa mi se pare si normal: EL stie mai bine ce si cum si cind e momentul.
Pe mine m-a luat putin prin surprindere ca nu eram pregatita sa nu mai schimb pampersi atit de "curind"
Acum i-am pus pampers pentru somn; tocmai a aparut cu cele 3 perechi de chiloti preferati: Thomas, Percy si James si imi spune insistent sa-i dau "aiotzii"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

ILinca, m-am distrat in sinea mea citind depsre post si cum percepi tu postul fara una,alta...Stii ca am mai zis ca eu asa m-am format si mi se pare o anomalie sa nu tin post...insa un lucru nu ma pot abtine sa nu il fac in post. De la bautura. Stiu suna urat si ma bufneste si rasul. Dar zau ca la fel zic ca asa am fost formata. Cand mergem in vizita sau primim vizite intrebam musafirul ce bea, ce mananca...si daca de post nu prea avem cev rapid in casa, un pahar de ceva tarie sau vin musai avem. Deci...
Nu stiu...tin sau nu tin post? Deja scriind acest mesaj ma gandesc de ce nu ma pot abtine de la bautura. Bine asta inseamna ca beau un pahar de vin fie la masa de duminca fie cand merg in vizita la cineva. In rest, pot sa ma abtin.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina, imi place de d-na R. Pare o figura blanda, trecuta prin viata. Cu regret si iertare nu acelasi lucru pot spune despre socru. Mi se pare "fara lipici", respingator. Poate ma insel.
Una peste lata, imi place ipostaza in care sunt. Bravo voua ca mergeti la asa serate si bravo lor ca au iesit.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ina, imi place de d-na R. Pare o figura blanda, trecuta prin viata. Cu regret si iertare nu acelasi lucru pot spune despre socru. Mi se pare "fara lipici", respingator. Poate ma insel.
Una peste lata, imi place ipostaza in care sunt. Bravo voua ca mergeti la asa serate si bravo lor ca au iesit.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



El are o fire mai rece; face pereche buna cu dna R., desi intre ei e o diferenta de 22 de ani, el avind 72.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

floric, io vreau sa stiu ce vin bei :)) al vostru (de casa)? sint curioasa, da si jinduiesc, da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ina, bine acusi ca-i trimisesi la dans

Mergi la inceput