Strugurasi de Sept-Oct2011 *41*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Eu scaun am vazut ceva de genu http://www.importatorarticolecopii.ro/2-c2/scaune-de-masa-din-lemn-multifunctional-s6/scaun-masa-multifunctional-din-lemn-klups-safari-giraffe-d380.html intr-un magazin in Iasi (Mogaldeata) si mi-a placut mult cum arata lemnul. Cred ca o sa iau asa. Si e si foarte compact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Bunny abia acum am observat ca ma intrebai , in afara de cartof , ce ne-a mai interzis. Pai , orice leguma sau fruct crude, banana , ardeiul gras , rosii, fasole verde(astea momentan pana pe la 7-8 luni, cand le putem testa), lactatele bineinteles.Pentru ca Razvan are cateva semne de alergii. Cam astea. Acum, caut o schema de diversificare pentru copiii hiperalergici si nu prea gasesc....

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hayat multumim
T a reactionat bine la introducerea legumelor , nu cred ca si a dat seama ce mananca
voi ce papati ?
sa stii ca nu l am uitat pe Razvanel si cat de curand o sa i trimite mi si noi ceva

eu sunt suparata
am fost plecati vreo 3 ore prin mall si cand am ajuns acasa l am gasit fleasca de pipi
body , salopeta , vesta , toate hainele musteau a pipi intr o parte
daca raceste mor

may voi cum sunteti ?

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

hayat multumim
T a reactionat bine la introducerea legumelor , nu cred ca si a dat seama ce mananca
voi ce papati ?
sa stii ca nu l am uitat pe Razvanel si cat de curand o sa i trimite mi si noi ceva

eu sunt suparata
am fost plecati vreo 3 ore prin mall si cand am ajuns acasa l am gasit fleasca de pipi
body , salopeta , vesta , toate hainele musteau a pipi intr o parte
daca raceste mor

may voi cum sunteti ?

_


de T 6+





Jade ...noi de ieri papam morcov+patrunjel+orez( orezul l-am pus , pentru ca am observat ca nu ii place gustul de patrunjel), drept urmare, daca ieri am gustat doar 2 lingurite , azi a mancat aproape 6. Maine acelasi meniu. De Vineri , vreau sa ii adaug telina, fara orez. Doar aceste 3 legume. Eu zic ca e destul daca ii adaug un element nou tot la 3 zile , nu? Ca daca era sa fie alergic , apareau semnele in 24 ore.

Mai, eu daca imi spun of-ul, nu o fac cu scopul de a "reaminti"...oricum, stiu ca sunteti alaturi de noi si ca pana la urma, totul va fi bine. Pentru asta va multumim tuturor.Ne simtim tare iubiti.Azi, am confirmat programarea....acum ce o vrea Bunul Dumnezeu sa se intample.

In legatura cu grupul, eu una, prin alte parti nu o sa mai creez conturi. In privinta Fb ...eu am zis de mult pas si nu cred ca o sa imi mai fac vreun cont vreodata. Acum,fiecare face cum vrea. Sper sa nu supar pe nimeni, insa , nu cred ca merita ca aceasta persoana sa jubileze de fiecare data cand ne citeste ....pe noi "gospodinele", desi imi face impresia ca a cam inceput sa ii placa printre noi, ca mai invata cate ceva...

Daca l-ai schimbat repede acasa si nu a apucat sa-l ia frigul, eu zic ca nu are de ce sa raceasca. Dar cum s-a intamplat? I-a fost prea mic scutecul?Saracutul...

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello


Hayat - ma gandeam ca poate ne vedem in we, daca ai putea sa vii.

Jade - ce scutec a avut pe el? offff ce aiurea!

Rach - ce pont sa va dau?

Lena - imi place mult scaunul din link-ul dat de tine. Asa ceva vreau si eu sa gasesc.

Inez, de cand cu diversificarea, si-a schimbat programul de masa. In plus, parca se constipa, face greu si f tare, desi face cam de 2 ori pe zi, fata de o data, cum facea inainte. Nu stiu ce sa zic. In plus mi se pare ca se irita la fundulet :(. La ai vostri au aparut ceva modificari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Eu scaun am vazut ceva de genu http://www.importatorarticolecopii.ro/2-c2/scaune-de-masa-din-lemn-multifunctional-s6/scaun-masa-multifunctional-din-lemn-klups-safari-giraffe-d380.html intr-un magazin in Iasi (Mogaldeata) si mi-a placut mult cum arata lemnul. Cred ca o sa iau asa. Si e si foarte compact.


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



la ce pret era?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Oana, m-am uitat, am zis sa tin minte, dar am uitat pretul. Ma duc maine cand ies cu Maia la plimbare si iti spun exact.... pana in 300 ron din cate stiu.
O sa incerc sa tin minte si marca . Ca idee arata foarte bine si vanzatoarea a zis ca e cel mai solid.

Ps: azi am gasit-o pe Maia pe marginea patului, paralela cu marginea la 1 cm. mi-a stat inima cand am vazut. Am lipsit 1 min maxim si o lasasem perpendicular pe marginea patului.
De acum pun stopuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Oana, foarte fain caruciorul, sunt curioasa cum se pliaza o sa caut un video. Eu am vazut la miniblu un quinny foarte fain ce-i drept mult mai scump si un maxi-cosi super compact http://www.maxi-cosi.com/products/strollers/strollers/noa.aspx (bine tot scump ). ce stiti cum se comporta quinny, e ok?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

rach eu stiam ca ai un copil model , dar la faza cu 'ei nu i place in brate' m ai dat gata ! mi am dat 3 palme sa mi revin

seidana azi a papat morcov , pastarnac , telina si dovlecel
de maine bagam si marul

_


de T 6+





Eu credeam ca sti Daca o iau in brate se frichineste (cum zice May) si incepe sa urle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor

Oana, foarte fain caruciorul, sunt curioasa cum se pliaza o sa caut un video. Eu am vazut la miniblu un quinny foarte fain ce-i drept mult mai scump si un maxi-cosi super compact http://www.maxi-cosi.com/products/strollers/strollers/noa.aspx (bine tot scump ). ce stiti cum se comporta quinny, e ok?



Pinky - mami de Dani 11.09.2011


e f fain, de quinny am auzit numai de bine.. insa nu am vrut investitii asa serioase

Mergi la inceput