Intraceuticals - tratament pt ten

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Multumesc de sugestie, Iarina ! Nu stiam ca IntraCeuticals ar fi bune si pentru pete, dar acum, ca am aflat, as vrea sa incerc. Tu unde faci tratamentele, tot la Miko?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Salcia eu vreau sa ma duc la Miko, dar la inceputul lui decembrie. Pentru inceput o sa fac 2 sedinte, sa vad daca merita. Daca hidrateaza in profunzime eu o sa fiu multumita, asta si as vrea, ca sa evit uscarea tenului si implicit aparitia/intensificarea ridurilor.
Tratamentul pentru pete se numeste Opal parca si pe forumuri se spunea ca e de mare ajutor. Acuma eu nu l-am facut, deci nu pot garanta. Totusi mi se pare o procedura mai prietenoasa cu pielea decat acidul glycolic sau lactic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Iarina,cat te costa doua sedinte si ce ai ales?
Eu am descoperit o clinica apropae de casa,Alphamed,s vreau sa compar pretul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eli la Miko este 400 ROn sedinta, ma rog parca 450 cand am intrebat eu. Cam asta e pretul pe piata si eu m-am hotarat pt.ei pt.ca au cosmeticiene foarte bune si profi, am fost sa-mi fac un tratament si tipa a fost impecabila si foarte pregatita, mi-a diagnosticat corect tenul - fusesem la dermatolog inainte care a facut aceleasi remarci.

P.S Cum arata zona de sub ochi la tine dupa filling? Se prezinta la fel de bine ca la inceput? au disparut pete si umflaturi? Ca de vreo 2 ani tot am zis ca-mi fac si eu....insa mi-e frica sa nu arate bizar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Iarina astept sa-mi spui daca esti multumita.ai mers mai inati la un control?
Referitor la cearcane,da rezultatele se mentin,nu am pete,chiar pot sa zic ca acum arata mai bine.Am renuntat intre timp sa port ochelari si am acordat mai multa atentie zonei ochilor.Cred ca si astea au adus imbunatatiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Fetelor ramasesem datoare cu impresii dupa prima sedinta de intraceuticals...ei bine eu una nu sunt prea incantata.
Mi-a facut jumatate de fata si ma asteptam sa ma uit in oglinda si sa zic wow...da' de unde, era un pic mai bine hidratata si parea putin ridicata DAR nimic spectaculos dupa cum citisem. Mi-a facut si cealalta jumatate, am plecat, am dat 440 RON si mi-am zis ca eu nu mai calc pe acolo.

Ca sa fiu fair: hidrateaza bine si la buze am simtit cel mai bine - am venit cu ele super uscate si chiar si acum , dupa 2 ore, nu s-au uscat, sunt moi si hidratate.
In rest nimic specatculos, am senzatia ca aceleasi rezultate le-as fi obtinut si cu un tratament facut profesionist cu produse de calitate.

Acuma poate rezultatele or aparea dupa cele 6 sedinte recomandate, se poate si asta, insa pana acum a fost dezamagitor, aveam asteptari mari. Adica toata lumea scria ca prima sedinta e o revelatie. Well, it's not actually.
Sfatul meu este sa nu dati banii, mai bine ii strangem si facem mai spre batranete botox, filler cu AHA sau alte proceduri care fac realmente diferenta.

E posibil ca pe un ten neingrijit sau f.uscat efectul sa fie intr-adevar spectaculos, eu am o piele bine ingrijita, desi destul de uscata iarna.

P.S.cica substantele lucreaza cateva zile si maine o sa se vada si mai bine diferenta. Ma rog, ma indoiesc, da' va anunt maine daca m-am trezit o zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu maine am ultima din cele 6 sedinte. si eu astept inca efectul wow
Ma asteptam la rezltate spectaculoase, dar intarizie sa apara. Intr-adevar e mai hdratat tenul, au disparut ceva ridulete de pe frunte, dar nu pot sa zic ca m-a dat pe spate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Da brave, o prostie, mie in dimineata asta nu-mi arata tenul fenomenal, era the usual. eu una m-ma lamurit, bine ca nu mi-am luat pachetul intreg, ca ma lua cu palpitatii. Banii astia as fi putut f.bine sa-i donez la Umanitare.
In fine, pana la urma, daca vrei sa ai rezultate spectaculoase, te duci frumos si-ti faci filler, botox etc. Cu creme si alte aparate minune e frectie la picior de lemn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Iarina,buzele se mentin moi si hidratate?Eu am o mare problema cu buzele.Eram nerabdatoare sa scrii impresii.M-am cam desumflat...
Oare tratamentul acela "Dracula" ar da rezultate mai bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eli buzele au fost cele mai castigata in toata povestea asta, desi nu pt.ele ma dusesem. Le aveam f.uscate si scorojite...am plecat cu ele moi, hidrate, parca si cu un usor volum....super. Azi s-au mentinut, nu s-au ucat si sunt la fel de moi - e drept ca m-am dat cu strugurel, dar ma dadea si inainte fara vreun efect extraordinar. Acum sincer nu stiu cat ma va tine, iti mai zic peste vreo 3 zile.
Dar nu stiu daca merita sa dai 440 RON pentru buze, edcat daca problemele sunt f.mari.

Esti draguta sa-mi spui -mi-ai mai zis dar cred ca am uitat- la ce doctor ai facut filler-ul cu AHA pentru ochi? Murad nu? Si la cate zile dupa operatie pielea arata bine si puteai iesi chiar si nemachiata? Am ajuns la concluzia ca nu scap de santzurile de sub ochi decat cu filler cu AHa sau grasime proprie.
A 2 a intrebare: din experienta ta tu ce ai recomanda? sa fac intai filler cu aHa sau direct cu grasime?

Nu stiu ce tratament e ala Dracula, tipa mi-a zis ca le venisera si sticlute noi pentru Intraceuticals, ceva cu mai multe vitamine si antioxidanti decat pana acum, insa era mai sucmpa fiola, costa 120 EUr. Bine ca am optat pentru ala clasic, ca ma indoiesc ca as fi avut vreo revelatie sau as fi ramas mesemrizata in oglinda Dar eu una m-am convins, nu merita chestiile astea: AHA, botox, colagen si restul gastii ne mai scapa



Mergi la inceput