Tuse copilas

Tuse copilas | Autor: annya74

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu de 4 ani a inceput sa tuseasca acum 15 minute sec si foarte des asa incat nu mai poate dormi?
Ce as putea sa-i dau ca sa-i mai calmeze tusea sa se poata odihni?
I-am dat vitamina C, dar nu a functionat.
Se aud si niste mucisori ca un fornait, dar pare ca tusea este seaca totusi.
Am in casa: Humex si expectorant si tuse seaca, Acc praf pliculete, eurespal si cam atat.
Sau dac stiti alte solutii... Ajutor!
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paisacodruta spune:

Buna,
Fetitei mele i-a mers fff bine cu PROSPAN.
Am incercat si noi multe :humex, acc, bronhexim,eurespal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

aerosoli. faptul ca horcaie spune ca are niste secretii care nu a reusit sa le expectoreze, eu as merge pe ceva natural...tus end dar e naspa la gust sau de la Fiterman sirop cu propolis si echinacea-expectorant. sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eurespalul e cam dubios....daca tusea e uscata,dai sirop pentru tuse uscata,o sa-l ajute sa se linisteasca si sa inceapa sa expectoreze.

Dar maine la doctor neaparat..sa nu fie deja atinsi plamani...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya74 spune:

Va multumesc frumos pentru sfaturi.
Ce e dubios, e ca, astazi duminica pe zi nu a mai tusit deloc. Nu mai inteleg nimic. Mi s-a parut ca are putin gatul rosu.
I-am dat acc praf 1 pliculet si eurespal si erdomed cum ne-a recomandat medicul cu alta ocazie. Pana in prezent nu a mai tusit.
O saptamana usoara tuturora!
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

si eu as vrea o solutie pentru calmarea tusei noaptea, cand nu pot are efect nimic. La cel mare am scapat de asta, dar la Diana inca nu.

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Plantusin Forte merge si la tuse seaca si productiva.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Ptr tuse de-asta urata, in criza, noua ne-au recomandat doi doctori 1 pastila de Prednison, se pare ca este pentru copii. Eu nu i-am dat ca mi-a fost frica, i-am dat sirop de ridiche neagra si i-a trecut.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

si eu as vrea o solutie pentru calmarea tusei noaptea, cand nu pot are efect nimic. La cel mare am scapat de asta, dar la Diana inca nu.

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo








Ketof -SEARA
Miere
SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Si noi primim de obicei Ketof impreuna cu expectorantul.
Dar expectorantul se da pana la ora 18 seara, maxim ora 19, si inainte de culcare se da ketof.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

Buna
cand Alex al meu era racit si mai facea crize de tuse noaptea, i-am dat miere amestecata cu scortisoara pudra. in general, dupa cateva lingurite se linistea si reusea sa adoarma.
ziua ii faceam ceai de ceapa si i-l dadeam caldut, cu miere.
a mai avut efect si siropul expectorant cu propolis de la fitterman. se gaseste in magazinele gen plafar.
sanatate.

Mergi la inceput