Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Am intrat doar ca sa urez la multe lunite cu sanatate pentru sarbatoritii zilei:
printesa Andra si printul Eric sa aduceti parintilor vostri numai bucurii!


Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)



oo ce frumoase urari. Multumim din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

La multe lunite:

ANDRA MARIA de CRISSPY

ERIC de GLIANA
Sa cresteti mari, sa fiti norocosi in viata si va pupam cu mare dragoste!!!

Mihaela, cea mai fericita [m[/b]
[/font=Script MT Bold][/size=3] Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor prot


Multumim mamicuta Mihaela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

La multe lunite pentru sarbatoritii zilei:

ANDRA MARIA de CRISSPY

ERIC de GLIANA

[batetob
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


Multumim Loredana si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Multumim fetelor pentru urari, va intoarcem inzecit. Uram si noi sarbatoritilor si un special pentru Eric cu care impartim ziua de nastere.

Miha ma bucur ca ati scapat de constipatie si la multi ani inainte alaturi de sotul tau.

Anda felicitari pentru micuta vorbareata. Sarcina usoara in continuare si asteptam vesti bune de la medic.

Lori felicitari pentru Luca! Si acomodare usoara cu soacra, stiu ca e greu si pt mine a fost un pic ciudat la inceput si era mami a mea.

Razvi si Andra sunt mai bine amandoi, nu mai tusesc, cred ca am terminat cu bolile pe saptamana asta . Trebuie sa-i fac vaccinul mandrei dar mai astept sa-si revina complet. Saptamana astea a scazut de la 6 kg la 5,8kg, deci tot la categoria fulg ne incadram.

De vineri dimineata Andra a inceput cu ta-ta-ta ...deh, pe mama o lasa mai tarziu. Sper sa fie mai vorbareata ca Razvi, el zicea ta-ta pe la 8-9 luni.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutai mamici,
greu cu timpul, cel putin perioada asta, pana imi intru in ritm cu munca . citesc mai pe sarite, recunosc, si tot ce citesc imi intra pe un ochi si imi iese pe altul.

baietii sunt bine, alex creste, pe zi ce trece. se ridica toata ziulica in picioare, de tot ce prinde, incearca sa faca ceva pasi timizi, tinut de manutze, a inceput si el sa spuna silabe (ta-ta, da-da, etc). buba mare e ca se trezeste pe la 6 dimineata si nu mai reuseste sa adoarma, drept pentru care pe la 8 dimineata se culca iar, si programul lui atat de frumos (pana acum) este dat complet peste cap. noaptea doarme destul de rau, f rare sunt noptiile in care reusim cat de cat sa ne odihnim.

de mancat mananca f bine, in continuare (da, noi suntem cu fructe crude, ma tin de vreo 2 sapt sa ii fac mar cop si EFECTIV nu am timp dimineata - dani pregatit pt gradi, eu pregatti pt munca ... nu reusesc sa mai fac si pt alex ). am inceput sa dau banana (krissy ) nu a facut alergie si nimic altceva. am inceput sa ii introduc galbenusul de ou, de sapt asta ar trebui sa ii dau si canitza de vita si iaurtul, vedem daca acum sau mai stau, inca ma mai gandesc.

cam astea-s vestile de la noi, va pup pe toate si va rog sa ierati absenta si lipsa raspunsurilor la diversele voastre probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Alina_din ma rog sa ti ajute Dumnezeu sa tii postul! Eu intotdeauna le am tinut, dar m am lenevit de cand am devenit vegetariana! Rusine mie!!!
Mie nu mi prea plac ouale!!! Mai ales cele fierte!!!!
Ma bucur ca Mihail e ok, cred ca si eu as fi murit dupa faza cu inhalantul!!!! Doamne fereste!!! Va pup!!!

Vai vai saracu Mihail ce nastere a avut!!! Cred ca si tu te ai speriat!! Of!!! Imi pare atat de rau de aceste lucruri, daca ar fi posibil as vrea ca toti bebeii sa vina pe lume in nesuferinta, dar uite ca nu e posibil!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Miha multumesc pentru gandurile bune. Ma bucur ca s-a rezolvat cu constipatia si ca Imi este bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Corry, multumesc
Totul e in regula acum si mergem ca la carte!!

Crisspy, multumesc pentru ponturi cu fructele care incep cu litera P. Foarte interesant!!
Ai dreptate ca s a constipat de la cerealele din fructe, cu i le am scos totul e bine. In continuare eu merg pe fructe crude, nu i le dau fierte sau la steamer, caci isi pierd majoritatea vitaminelor. Cate una acum vad ca totul e bine!!
Imi place ayurveda si acolo fructele se recomanda intotdeauna inainte de masa si ele sunt si alcaline!! Adica in stomac se transforma in baza, nu sunt acide!! Uitati, cititi mai multe aici:
http://ayurveda-sibiu.20m.com/custom4.html
Pana si lamaia, care cica ar fi cea mai acida, e si ea foarte alcalina!! Deci noi mergem doar pe fructe crude. Laura, parca si voi sunteti pe fructe crude, nu?
Cine mai e pe fructe crude?

Ieri mergeam prin oras si mi am luat un fresh de portocale. Si se uita mandra mea la mine cum beau sucul ala. Si atunci am luat paiul si i am dat si ei (mai incercasem inainte cu canita cu cioc si beberonul, dar nu a avut asa mare succes ca si cu paiul!!!).
Si iaca asa am baut amandoua la unison sucul de portocale.

Azi i am facut suc de clementine si mere. I a placut la nebunie, desigur tot cu paiul!!! M am gandit ca in loc de apa, e mai sanatos si mai bun sucul de fructe proaspat stoarse.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Noi tot crude papam fructele. Citricele stiu ca se dau dupa 8 luni ca sunt usor acide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

fetelor sunt foarte suparata. Mihail a facut febra mare 39,2 si nu stiu de la ce. Nu tuseste.O fi de la dinti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Alina imi pare rau ca puiul tau are asa febra.Eu in locul tau as merge la medic.Eu sunt mai panicoasa, am fost cu ea cand avea 38,1.Oricum sper sa nu fie nimic

Lorialex cred ca te topesti cand micutul Luca intinde manutele.Si baiatul a invatat si le intinde sa-l iei cat mai des in brate.Smecheruat mea spune mama si se uita cu o privire cand vrea ceva...ma execut imediat cand aud mama.

Miha ma bucur ca a scapat Imi de constipatie, si noi avem iar Nectaruta imi cam refuza masa de fructe ...Sper sa gasim si noi o cale sa scapam de ea.Dc astazi papa para poate ra mai bine, dar nu a vrut!!!

Sa va spun si de bb din burtica.Am fost azi la dr.Mi-a zis ca e ok cicatricea, ca s-au folosit fire care se resorb...si ca mergem inainte cu sarcina.Bb are 9s si 3 z si ii batea inimioara si misca de zor.Ma rog la Dumnezeu sa mi-l lase si sa ajungem cu bine la termen.


Acum un mesaj pentru cineva care ma citeste si a informat lumea inaintea mea ca sunt insarcinata: Luisa, draga iti doresc spor la citit in continuare,oricum in general nu esti in stare decat sa vb despre altii, ca despre tine nu prea ai ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Alina eu spun 39,2 e cam mare pt dinti.Parerea mea mai bine mergi la doctor sa nu fie o viroza ceva...

Mergi la inceput