Nasterea la Arcadia - Iasi (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

fetele care folosesc la bebei mustela, gelul de dus este si pt par? sau trebuie si sampon separat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Iulia, prima data am luat de aici http://www.driedfruits.ro/index.php?route=product/product&path=53&product_id=181 (am luat doar o bucata ca sa vad cum sunt... foarte ok) ieri am luat dintr-un plafar, dar am dat 5,6 ron pe 100gr. Pe site sunt fara tva, dar oricum ies mai ieftine decat in plafar cand aplici tva-ul.

Katy, cu mare placere.
Mostra mea era pt corp si par. Mai am una si iti trimit cu papuceii. Vrei?

Nico, am modificat ;).

Dada, bine ca a fost complet. Eu am primit mostre mustela si facusem comanda doar la recipiente avent



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

BUna mamici, multumim de felicitari, am facut azi 9 lunite..ce zboara timpul..
Am fost si la dr, si gagica mea are 72 cm si 8350 gr, a luat 450g in ultima luna.
Simonik, eu am folosit bepantene pana la 8 luni jum, si nu au fost prbleme, dar in urma cu 2 sapt fata s-a iritat f tare la fundulet, era rosie ca focul, si i-a trecut cu Cutaden, (11 lei), e super crema si o recomand cu incredere!

Lena,mai sunt burtici care nu le-ai adaugat, viatain roz si mai era o burtik, nu mai retin, iar pe Melise pune-o cap de lista la burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Lena daca vrei poti sa o trimiti, multumesc mult.Pana acum am folosit produse Klorane dar cand se termina as vrea sa trec pe mustela.Nu sunt cu mult mai scumpe si cred ca sunt mai bune, iar preturile pe adfarm sunt destul de bune.Eu pe crema stelatopia dadesem 96 ron, ce diferenta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mada, de asta si am zis ca sa imi dea datele sa le trec :)

Katy, sigur ca iti trimit. Eu sincer ti-as recomanda sa mergi pe ceva mai natural pentru bebe.
Eu folosesc sapunel Weleda, alternativ gel de dus si samponel de le earth friendly baby asta: http://www.organicbaby.ro/sampon-si-gel-de-dus-musetel-0-3ani-p456-cat29

btw fiti atente la apa cu bicarbonat pentru k poate modifica ph-ul pielii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Iulia, prima data am luat de aici http://www.driedfruits.ro/index.php?route=product/product&path=53&product_id=181 (am luat doar o bucata ca sa vad cum sunt... foarte ok) ieri am luat dintr-un plafar, dar am dat 5,6 ron pe 100gr. Pe site sunt fara tva, dar oricum ies mai ieftine decat in plafar cand aplici tva-ul.


Dada, bine ca a fost complet. Eu am primit mostre mustela si facusem comanda doar la recipiente avent




Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Ce preturi faine :)
De exemplu la prune e 11,5 kg si eu dau pe juma de kg atata
De avut grija ca cele confiate contin zahar,cele deshidratate sunt ok.
Fructele de goji sunt foarte renumite.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Si noi consumam in casa fructe Goji.Acum cu alaptatul nu e voie.Dupa ce termin iar ma bag la niste cure din astea naturiste.Vreau si colon help din nou ca tare eficient a mai fost
Astea sunt faine.Eu fac asa ceva in casa.Nici nu stiam ca se comercializeaza:http://www.driedfruits.ro/index.php?route=product/product&path=55&product_id=160
Buunnn
Am pus situl la bookmarks.Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Claudia
Hmmm, confiate sunt buuune... nu am vazut deshidratate, dar caut ;)

Dada, cu placere.
si eu am luat goji si vroiam sa pap... dar tot nu ma incumetam... bine am facut
de ce nu sunt ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Da chiar de ce nu e bun in alaptare? e un puternic antioxidant, recunosc ca nici eu nu m-am incumentat sa pap dar nici nu am gasit ceva pro/contra alaptare :)
Deja visez la niste caise deshidratate imi amintesc de sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamaria2 spune:

Buna fetelor!!
Completez si eu pentru lista de burtici pentr urmatoarele 2 zile

Darius Ioan DPN 26.02.2012, dr. Bogdan Doroftei.
Ce emotii!!!!!!!!!!!!!!nu imi vine sa cred ca se va intimpla in 2 zile.......

Mergi la inceput